Spotkanie z cyklu Sztuka opowieści

0

w sobotę 6 kwietnia o 18 w Bibliotece MOCAK-u odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu Sztuka opowieści. Książka, o której będziemy rozmawiać, to Pokonać mur. Wspomnienia Mariny Abramović w przekładzie Anny Bernaczyk i Magdaleny Hermanowskiej (Rebis, Poznań 2018). Lektura jest dostępna w Bibliotece MOCAK-u.

Sztuka opowieści to spotkania dotyczące książek, które w literacki sposób podejmują temat sztuki. Naszym celem jest swobodna, niehierarchiczna dyskusja o współczesnej kulturzei zawiązanie społeczności czytelników. Podczas pierwszej odsłony cyklu skupimy się na obrazie artystek w prozie pisanej przez kobiety.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w Bibliotece MOCAK-u.
Wstęp 1 zł. Nie obowiązują zapisy.

Więcej informacji >>

W niedzielę 7 kwietnia o godzinie 12 zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne Artystyczna uczta. Dowiemy się, w jaki sposób życie codzienne inspiruje artystów, których dzieła możemy oglądać w Kolekcji MOCAK-u. W trakcie zajęć będziemy mieli również okazję stworzyć własne prace, które umożliwią nam zorganizowanie artystycznej uczty.

Wstęp 10 zł* od dziecka. Liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejszą rezerwację telefoniczną: 12 263 40 36 (wtorek – sobota w godz. 11–19), lub mailową: edukacja@mocak.pl.

* dla posiadaczy Karty Krakowskiej wstęp za 1 zł

Informujemy, że w związku ze zmianą ekspozycji od 25 marca do 24 kwietnia oferujemy wszystkim bilety ulgowe.
Obecnie można zwiedzać wystawy stałe Muzeum: ekspozycję Kolekcji MOCAK-u, instalację Live Factory 2: Warhol by Lupa, a także Bibliotekę Mieczysława Porębskiego.
W czwartki wstęp na nie jest darmowy.

25 kwietnia o godzinie 18 zapraszamy na otwarcie nowych wystaw. Oczywiście informacje na ich temat oraz te dotyczące godzin prasowych prześlę do Państwa wkrótce.

PLACES WORTH YOUR TIME