Stara Synagoga ponownie otwarta od 13 czerwca 2020!

0

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

Od 13 czerwca zapraszamy ponownie do zwiedzania Starej Synagogi (ul. Szeroka 24).
W autentycznych wnętrzach dawnej bożnicy obejrzycie wystawę Dzieje i kultura Żydów krakowskich, prezentującą m.in. najcenniejsze zabytki muzealnej kolekcji judaików. Uzupełnieniem tematu jest wystawa czasowa Kazimierzanin , która jest próbą pokazania współczesnego Krakowa i jego mieszkańców w kontekście przeszłości oraz obecnych, dynamicznych przemian, wpływających na zmianę wyglądu miasta i życie codzienne krakowian.

Pamiętajcie o maseczkach, zachowajcie dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznajcie się z nowym regulaminem zwiedzania: https://bit.ly/StaraSynagoga

Odkryjcie Kraków na nowo!

Bądźcie z nami na bieżąco! Śledźcie naszą stronę internetową i media społecznościowe, gdzie będziemy informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach w Muzeum Krakowa.

Muzealna akcja Odkryj Kraków  wpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Wesprzyj Muzeum Krakowa
W połowie marca znaleźliśmy się wszyscy w niespotykanej sytuacji i w związku z tym, tak jak większość podmiotów, Muzeum Krakowa ponosi poważne materialne straty. Przychody ze zwiedzania naszych oddziałów stanowiły znaczną część dochodów Muzeum i pozwalały nam zawsze pracować dla Was na najwyższym poziomie. Od kilkunastu dni kolejno udostępniamy nasze oddziały, jednak odbudowa poziomu frekwencji i przychodów sprzed epidemii zajmie bardzo dużo czasu.
W ostatnich miesiącach niemal całe życie społeczne przeniosło się do świata wirtualnego i dlatego od początku ogłoszenia stanu epidemicznego zespół Muzeum Krakowa pracuje intensywnie nad stałym dostarczaniem ciekawych treści online – m.in. wystaw, audycji czy działań edukacyjnych.
Jeśli podoba Wam się to, co robimy, wesprzyjcie naszą działalność. Pozwoli nam to kontynuować zarówno bieżącą działalność, jak i przygotować wystawy i wydarzenia na „czas po”: www.muzeumkrakowa.pl/wesprzyj-nas

PLACES WORTH YOUR TIME