Studenci wybrali: Ewa Ewart AuTORytetem!

0

AuTORytetem studentów dziennikarstwa w 11. Plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie została Ewa Ewart. Reportażystka statuetkę odbierze 2 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W kategorii AuTORytet studenci z całej Polski wyróżniają dziennikarzy i ludzi mediów, od których mogą uczyć się profesjonalizmu, rzetelności oraz najwyższych standardów. Nagroda ma wymiar ponadczasowy i przyznawana jest za całokształt pracy dziennikarskiej. – Ta kategoria jest szczególna również dlatego, że głosujący studenci mogą sami podać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski wzór. Nie podajemy w niej listy nominowanych nazwisk, jak w przypadku innych nominacji – przyznaje Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

W ubiegłych edycjach Plebiscytu studenci w kategorii AuTORytet wyróżnili między innymi: Wojciecha Manna, Hannę Krall, Marka Niedźwieckiego, Monikę Olejnik, Wojciecha Jagielskiego oraz Mariusza Szczygła.

To już kolejna nagroda dziennikarki w Plebiscycie MediaTory. W 2014 r. zwyciężyła w kategorii InicjaTOR za dokument “Zdobyć miasto”. Studenci docenili wówczas obiektywizm, rzetelność, a także sposób, w jaki dokumentalistka skontrastowała obraz starej i nowej Warszawy.

Zwycięzców w pozostałych ośmiu kategoriach 11. Plebiscytu MediaTory poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17:00 w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W bieżącej edycji do głosowania uprawnionych było ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni, na których dziennikarstwo funkcjonuje jako odrębny kierunek.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Sponsorem Głównym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Partnerem Strategicznym – Warszawski Instytut Bankowości.

***

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest na: www.mediatory.pl.

PLACES WORTH YOUR TIME