Święto Kamienicy Hipolitów

0

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
zaprasza na
święto Kamienicy Hipolitów

Zmiana czasu: Coś na niepogodę…

24 marca 2018 roku
plac Mariacki 3

<Załącznik bez tytułu 00774.jpg>

Przez całą sobotę zapraszamy na święto oddziału Kamienicy Hipolitów, czyli: Zmiana czasu: Coś na niepogodę.
Tytuł święta nawiązuje do odbywającej się dwa razy w roku zmiany czasu. To slow art day – dzień, w którym nie spiesząc się rozmawiamy o wybranych działach sztuki oraz codziennych przedmiotach, już nie używanych, zapomnianych i nieznanych, które z naszych domów trafiły do muzealnych magazynów. To spotkanie miłośników dawnych rzemiosł i zwyczajów.
Tym razem opowiemy o tym jakie sposoby na rozgrzanie się w chłodne, typowo wiosenne dni, mieli nasi antenaci. To przede wszystkim takie zagraniczne nowinki jak kawa, herbata i czekolada.
Prezentacja, która w założeniu ma być lekką opowieścią, adresowana jest do wszystkich miłośników historii, bez ograniczeń wiekowych. To dzień zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W programie między innymi:
– zwiedzanie wystawy stałej – wstęp wolny
– godz. 12.00 – zwiedzanie z kuratorem wystawy czasowej Koronka – tradycja – reaktywacja – wstęp wolny
– godz. 14.00 – warsztaty dla dzieci (konieczna rezerwacja, max. 20 osób)
– godz. 16.00 – Szlakami dawnych kawiarń (czyli o nudzie, gazetach, warcabach i nie tylko) – wykład Agnieszki Lisak – wstęp wolny
(Agnieszka Lisak –autorka licznych książek i artykułów historycznych o tematyce staropolskiej, członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, z wykształcenia radca prawny.)

Tego dnia Kamienica Hipolitów będzie otwarta dla zwiedzających wyjątkowo w godzinach 10-17.30. Dodatkowo przygotowaliśmy 25% rabatu na wszystkie wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Rezerwacje:
Centrum Obsługi Zwiedzających
info@mhk.pl

Zapraszamy!

PLACES WORTH YOUR TIME