Tajlandia – Kraina Uśmiechu

0

Królestwo Tajlandii to kraj zamieszkały głównie przez buddystów, a zarazem jeden z najlepszych kierunków wakacyjnych. Za sprawą tropikalnego klimatu sezon w Tajlandii trwa cały rok, gwarantując komfortowy pobyt.

Zaraz po przybyciu do Tajlandii podróżni nabiorą dystansu do codziennych spraw. Nawet w ogromnym Bangkoku wyjątkowość potraw, architektury, języka, obyczajów i religii pobudza wszystkie zmysły. Natomiast poza stolicą – na dziewiczych plażach i w szmaragdowych wodach na południu Tajlandii oraz w górach na północy kraju – goście mogą delektować się spokojnym, sennym tempem życia. Populacja Tajlandii to tygiel różnych grup etnicznych: Tajów, Monów, Khmerów, Laotańczyków, Chińczyków, Malajów, Persów i Hindusów. Tajska kultura jest widoczna na każdym kroku: w buddyjskich obrzędach odbywających się w niezliczonych świątyniach, podczas festiwali organizowanych przez cały rok oraz na targowiskach, gdzie panuje zwyczaj kulturalnego targowania się o wszystko: od żywności po odzież.

Kraj dzieli się na cztery główne regiony:

Tajlandia Centralna: W skład Tajlandii Centralnej wchodzi dwadzieścia sześć prowincji. Głównym ośrodkiem jest Bangkok. Dzięki systemowi rzek i kanałów zasilanych deszczem region ten jest najbardziej żyzną częścią Tajlandii. Przekłada się to na liczne pola ryżowe, uprawy trzciny cukrowej oraz różnorodnych owoców.

Tajlandia Północna: Pagórkowata północ jest zamieszkiwana przez większość ludności plemiennej Tajlandii. Te słabo zaludnione i nieskażone nowoczesnym stylem życia łańcuchy górskie oferują zachwycające widoki oraz wodospady i szlaki, na których można odkryć zapierające dech w piersi panoramy. Region ten jest bogaty w tradycyjną kulturę i architekturę – znajdziesz tu jedne z najbardziej majestatycznych świątyń w kraju.

Tajlandia Północno-Wschodnia: Region ten, znany także jako „I-San”, zajmuje płaskowyż Khorat. Wyjątkowe silne są tam tradycyjne, tajskie zwyczaje. W porównaniu z resztą Tajlandii, w I-San życie płynie wolniej, ale ludzie są równie przyjaźni jak w innych regionach królestwa. To doskonałe miejsce do podziwiania wpływów Laotańczyków i Khmerów: ruin starożytnych świątyń, wyjątkowej kuchni, architektury i dialektów.

Tajlandia Południowa: Oblewane wodami Zatoki Tajlandzkiej i Morza Andamańskiego południe kraju to raj dla miłośników plażowania. Wzdłuż malowniczego wybrzeża nie brakuje tropikalnych wysepek. Jaskrawo pomalowane łodzie rybackie codziennie łowią owoce morza, a długie, piaszczyste plaże przyciągają jak magnes.

Więcej na stronie www.tourismthailand.org

Tekst i foto: Thourim Authority of Thailand, Aviareps

PLACES WORTH YOUR TIME