Taniec współczesny, poezja klasyczna i folk symfoniczny

0

Taniec współczesny, poezja klasyczna i folk symfoniczny

Czterodniowy festiwal tańca współczesnego, spotkanie z mistrzem słowa – Adamem Zagajewskim i muzyka folkowa w symfonicznym wykonaniu. W ten sposób zbliżamy się do końca miesiąca.

22-25 listopada(czwartek-niedziela), Scena NCK oraz Studio KCC

BalletOFFFestival 2018

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się pod hasłem „Transformacje”. W programie: spektakle polskich i zagranicznych twórców, międzynarodowe warsztaty taneczne, oraz wydarzenia towarzyszące. Kulminację Festiwalu stanowić będzie wieczoru premier. W tym roku wydarzenie uzyska szerszy i międzynarodowy wymiar. Stało się to możliwe dzięki dodatkowemu wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Krakowa, z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Teatr i taniec”, Instytutu Muzyki i Tańca – program „Zamówienia choreograficzne” oraz programu Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

bilety: 20-40 zł

26 listopada (poniedziałek), godz.18.00, sala kameralna 203

liteARTura: „Poezja dla początkujących” – spotkanie autorskie z Adamem Zagajewskim

Spotkanie poświęcone najnowszej książce Adama Zagajewskiego pt. „Poezja dla początkujących”, będzie dotyczyć spraw najważniejszych (nie tylko dla poetów). Czym jest poezja? Czy da się jej „nauczyć”? Czego możemy nauczyć się od największych poetów o naszej, ziemskiej wędrówce? Jakich mistrzów ma Adam Zagajewski? Czym poezja jest dzisiaj i jaką do odegrania ma rolę? O to wszystko, i jeszcze więcej, postaramy się zapytać mistrza na spotkaniu promującym jego najnowszą książkę z esejami, dotyczącymi poezji.

prowadzenie – Michał Piętniewicz

bilety: 2 zł

27 listopada (wtorek), godz. 18.00, Scena NCK

POLISH FOLK SYMPHONY – polska muzyka folkowa symfonicznie

Polish Folk Symphony łączy elementy muzyki klasycznej z tradycyjnymi elementami ludowymi. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje oraz wystawa rzemiosła i rękodzieła ludowego. Myślenickie Stowarzyszenie Artystów Muzyków wraz z Nowohuckim Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowy koncert.

Wystąpią: Michael Maciaszczyk, Polish Art Philharmonic, Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta, Teresa Lipka, Jan Krakowiak, Tomasz Pawlak, kapela ludowa „Holniki”.  

wstęp za zaproszeniami

PLACES WORTH YOUR TIME