TEDxRakowicka

0

Konferencja TEDxRakowicka odbywa się na zasadach licencji TEDx i jest niezależną konferencją rozpowszechniająca ciekawe ideę.

ZOBACZ PLAN WYDARZENIA

Poprzednia edycja, która miała miejsce w marcu 2019 r .cieszyła się ogromnym sukcesem. Chcemy powtórzyć ten stan emocji, skupienia i inspiracji. Tym razem 16 listopada 2019 roku na scenie hali sportowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wystąpi 8 prelegentów. Każdy z nich podzieli się z widzami inspirującymi historiami. W niespełna 18 minut postara się przekazać ideę, która ma potencjał zmienić punkt widzenia uczestników. Listę prelegentów można znaleźć na stronie internetowej w zakładce „Prelegenci” www.tedxrakowicka.pl. Historie, które będą płynąć ze sceny będą różnorodne.

The Next Chapter to hasło przyświecające tegorocznej edycji TEDxRakowicka Organizatorzy i prelegenci chcą zaintrygować i zmusić do myślenia. Jeśli lubicie słuchać o czymś, co jest nowe i odkrywcze, szukacie inspiracji, a cudze historie potrafią Was poruszyć i sprawić, że chcecie zmienić coś w swoim życiu, to TEDxRakowicka jest wydarzeniem, w którym warto uczestniczyć.

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej www.tedxrakowicka.pl lub na naszym fan page facebook.com/TED.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 13:00 (rejestracja od godziny 12:00) w sobotę 16.11.2019 i potrwa do godziny 19:30. Wydarzenie dysponuje ograniczoną liczbą miejsc, dlatego też, aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować i zakupić bilet. Rejestracja jest imienna i będzie sprawdzana w dniu konferencji.Dla wszystkich zarejestrowanych uczestników przewidzieliśmy poczęstunek, który serwowany będzie w trakcie przerwy kawowej oraz części networkingowej (po zakończeniu konferencji).

Organizatorami wydarzenia jest Fundacja UEK oraz wolontariusze TEDxRakowicka.

Partnerami konferencji są:
• Enea S.A.
• MPWiK S.A.
• MPEC S.A.
• UBS Global

Bylibyśmy ogromnie wdzięczni za objęcie Patronatem Medialnym naszego wydarzenia i umieszczeniem informacji prasowej w Państwa środkach masowego przekazu .

O TED
TED jest organizacją non-profit, która zajmuje się ideami wartymi propagowania. Na początku, 25 lat temu, chodziło o czterodniową konferencję organizowaną regularnie w Kalifornii. Obecnie TED to wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają osiemnastominutowe wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com.

Prelegentami TED byli m.in. Bill Gates, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani, Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, IsabelAllende i premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown. Konferencja TED odbywa się co roku w mieście Long Beach w Kalifornii, z jednoczesną transmisją wideo dostępną w Palm Springs. W Wielkiej Brytanii organizowana jest natomiast coroczna konferencja TEDGlobal. Inicjatywy medialne TED to między innymi witryna TED.com (gdzie codziennie umieszczane są najnowsze wystąpienia z cyklu TEDTalks), a także Open Translation Project, program w ramach którego powstają interaktywne transkrypty nagrań i napisy w językach obcych. Tłumaczenia takie wykonywane są przez wolontariuszy z całego świata.

Organizacja TED funduje także doroczną nagrodę TED Prize, dzięki której wyjątkowe osoby, które pragną zmienić świat, mają możliwość zrealizowania swoich marzeń. TEDx umożliwia pojedynczym osobom i grupom indywidualną organizację lokalnych konferencji na całym świecie, a program TEDFellows pomaga innowatorom zmieniającym świat wejść do społeczności TED i przy jej pomocy zwiększyć skuteczność ich niezwykłych projektów.
Śledź TED pod adresem twitter.com/TEDTalks lub na Facebooku, pod adresem facebook.com/TED.
https://www.ted.com/about/programs-initiatives/tedx-program

O TEDx
W duchu „idei wartych propagowania” w ramach organizacji TED stworzono TEDx, program lokalnych konferencji organizowanych niezależnie, który pomaga w rozpowszechnianiu idei TED.

Nasz event nosi nazwę TEDxRakowicka, a „x” w jej nazwie oznacza niezależnie organizowane spotkanie na licencji TED. Nazwa odnosi się do lokalizacji, czyli ul. Rakowickiej 27 – kampus Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Nazwa UEK (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie jest nazwą własną zabronioną przy licencji konferencji TEDx)

Podczas TEDxRakowicka projekcje wybranych wykładów ze strony TED oraz wystąpienia zaproszonych prelegentów zainspirują wymianę idei i nawiązywanie kontaktów w kameralnym gronie lokalnej konferencji. Chociaż TED określa ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, lokalne konferencje pod tym szyldem, takie jak TEDxRakowicka, są organizowane niezależnie.

PLACES WORTH YOUR TIME