THESAURUS Z MIKOŁAJEM ŚWIĘTO ODDZIAŁU THESAURUS CRACOVIENSIS

0

W dniach 7-8 grudnia zapraszamy Państwa na święto oddziału Thesaurus Cracoviensis (ul. Księcia Józefa 337)

6 grudnia 2007 roku Gmina Miasta Kraków przekazała Muzeum Historycznemu Miasta Krakowa w użytkowanie niewykończone skrzydło Szkoły Podstawowej nr 48 przy ul. Księcia Józefa. Po 10 latach przebudowy, 6 grudnia 2017 roku oddział Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów MHK został oficjalnie otwarty dla zwiedzających. Jest to pierwszy w Polsce Magazyn Zbiorów – w formule otwartej dla publiczności – w którym można oglądać kolekcje zgromadzone przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przez blisko 120 lat jego istnienia. 6 grudnia jest również dniem św. Mikołaja, który stał się patronem naszego oddziału. Jest on znany jako postać związana ze świętami Bożego Narodzenia, która rozdaje prezenty grzecznym dzieciom. Owa koncepcja ma również dla nas ogromne znaczenie, ponieważ pierwsze kolekcje naszego muzeum powstały właśnie w oparciu o dary, co jest w dalszym ciągu jednym z podstawowych źródeł nabywania zabytków.

W ramach wydarzenia Thesaurus z Mikołajem zapraszamy Państwa na warsztaty, na których uczestnicy wykonają ozdoby choinkowe, które będą mogli zabrać ze sobą, a także na oprowadzanie po oddziale przez pracowników Thesaurusa.

Na uczestników warsztatów będzie czekał Święty Mikołaj z niespodziankami

Terminy warsztatów:
PIĄTEK (7 XII):
• godz. 10.00–11.30
• godz. 12.30–14.00
Opłata za warsztat: 80 zł/ grupa

SOBOTA (8 XII):
• godz. 10.00–11.30
• godz. 12.30–14.00
Opłata za warsztat: 5 zł/ osoba (minimalna liczba osób: 5; maksymalna liczba osób: 30)

Uczestnicy będą podzieleni na dwie grupy: jedna część będzie oprowadzana po oddziale, a druga będzie w tym czasie uczestniczyła w warsztatach; każda część zajęć trwa 45 minut (razem: 90 minut).

Zgłoszenia grup i osób indywidualnych chcących wziąć udział w warsztatach:
Centrum Obsługi Zwiedzających
info@mhk.pl lub 12 426 50 60

8 XII 2018 nie będą odbywały się zwykłe oprowadzania w godzinach określonych sobotnim harmonogramem.

Zarówno w piątek (7 XII), jak i w sobotę (8 XII) przyjmujemy dary związane z obrzędowością bożonarodzeniową – mogą to być kartki świąteczne, ozdoby choinkowe, stroje świąteczne, listy do Świętego Mikołaja, fotografie, grafiki, zabawki.

Serdecznie zapraszamy!

PLACES WORTH YOUR TIME