W Nowy Rok z Filharmonią Krakowską

0

Tradycją stało się już, by noworoczny toast za pomyślność wznosić wraz z Filharmonikami Krakowskimi. Gale koncertowe w poniedziałek 31 grudnia o godz. 18 oraz we wtorek 1 stycznia 2019 roku o godz. 15.00  i 18.00 poprowadzi szef artystyczny instytucji, Charles Olivieri-Munroe, zaś słowem ubarwi je Katarzyna Sanocka.

W tak szczególnych momentach, jak pożegnanie starego i powitanie nowego roku, kiedy mieszają się melancholia z ekscytacją, pogodzenie z wciąż tętniącą nadzieją, muzyka ma ten szczególny dar, dzięki któremu wypierane są trudniejsze emocje na rzecz radości i optymizmu. Dlatego tak ważny jest dobór składników na noworocznej muzycznej palecie. Filharmoniczne koncerty przygotowane są zatem z wyjątkową pieczołowitością i wyczuciem nastrojów. „W korowodzie kompozytorów-koneserów przywołani zostaną: królowie walca jak Johann Strauss syn czy Franz Lehar, mistrz tańców węgierskich Johannes Brahms, czeski specjalista od romantyzmu Bedřich Smetana czy francuski melodysta Léo Delibes” – pisze w programie koncertowym Małgorzata Janicka-Słysz. Zważywszy na fakt, iż Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej poprowadzi lubiany przez krakowską publiczność dyrygent, a towarzyszyć mu będzie zdobywczyni ubiegłorocznego Paszportu Polityki, niezwykle utalentowana, zachwycająca sopranistka Joanna Freszel, koncerty zapowiadają się bardzo interesująco.

Jak co roku podczas koncertów prowadzona będzie zbiórka na rzecz podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. W tym roku zbierane będą środki na wyjazd 6-letniego Mateusza do krainy dziecięcej zabawy – Disneylandu. W parku rozrywki chłopiec będzie mógł choć na chwilę zapomnieć o codziennych zmaganiach z chorobą, a spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek na pewno doda mu sił i radości.

Bilety: 180-160 zł
wejściówki na miejsca stojące – 50 zł
Kasa biletowa:
31.12 kasa czynna w godzinach 14-19
01.01 kasa czynna w godzinach 14-18
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45

Tekst i fotoi : Filharmonia im. Krpla Szymanowskiego w Krakowie

PLACES WORTH YOUR TIME