Wrześniowe warsztaty w MOCAK-u

0

Zabawy z książką. Piękno i sztuka, co to takiego?

W niedzielę, 8 września, o godzinie 12 MOCAK i Wydawnictwo Zakamarki zapraszają dzieci od ósmego do dwunastego roku życia na warsztaty inspirowane książką Piękno i sztuka, co to takiego? z serii Dzieci Filozofują. Autorem tekstu jest Oscar Brenifier, a ilustracje stworzył Rémi Courgeon. Książkę przełożyła Magdalena Kamińska-Maurugeon.

Wstęp 10 złotych*. Liczba miejsc ograniczona. Materiały zapewnia Muzeum. Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczną: (12) 263 40 36.

Więcej informacji >>


Warsztaty Po prostu sztuka. Robert Maciejuk

W sobotę, 14 września, o godzinie 12 zapraszamy na warsztaty rodzinne inspirowane twórczością Roberta Maciejuka w ramach projektu Po prostu sztuka. Na spotkaniu poznamy twórczość artysty oraz zobaczymy jego prace z Kolekcji MOCAK-u. Zastanowimy się nad tym, jak powstają filmy animowane, a także wrócimy pamięcią do znanych i lubianych dobranocek.

Zajęcia będą dostosowane do potrzeb odbiorców z niepełnosprawnością intelektualną. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Więcej informacji >>


Aktywne czytanie. Głos

W sobotę 21 września o godzinie 12 zapraszamy dzieci do siódmego roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki Głos napisanej przez Michała Bogdanowicza i zilustrowanej przez Julię Cybis (Ezop, Warszawa 2014).

Na warsztatach Aktywne czytanie wspólną lekturę uzupełniają zabawy angażujące różne zmysły początkujących czytelników.

Wstęp 10 zł*, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia pod adresem edukacja@mocak.pl lub telefoniczne: 12 263 40 36.

Więcej informacji >>


Akcja społeczna Wielorazówka

Przypominamy o trwającej w MOCAK-u inicjatywy Wielorazówka, której celem jest propagowanie zastępników jednorazowych foliowych woreczków na zakupy.

W ramach warsztatów uczestnicy szyją wielorazowe woreczki na warzywa i owoce, z powodzeniem zastępujące torebki foliowe. Po stworzeniu własnego woreczka każdy może zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych.

Terminy nadchodzących spotkań: 6, 13, 20, 27 września od godziny 16 do 19.

Więcej informacji >>


Czwartki z Kolekcją. Janek Simon

We wrześniu oraz październiku w ramach projektu Czwartki z Kolekcją prezentujemy animację Janka Simona Odlot (2003–2004). W projekcji słychać startującą rakietę i widać kłęby dymu spowijające najbardziej rozpoznawalne budowle Starego Miasta w Krakowie. Wieża ratuszowa, wieże kościoła Mariackiego i katedry wawelskiej zostają kolejno wystrzelone ku niebu. Praca może być interpretowana na dwa sposoby: jako wizja katastrofy lub sugestia wyzwolenia się miasta od ciążącego mu balastu historii i otwarcia się na współczesność.

Janek Simon (1977, Polska) – autor wideo, obiektów i akcji artystycznych. W swojej sztuce analizuje trywialną stronę rzeczywistości wirtualnej. Proponuje absurdalne i ironiczne sposoby na wykorzystanie i zmianę pierwotnej funkcji przedmiotów.

Pokazy odbywają się przez cały dzień w godzinach otwarcia Muzeum (11–19). W czwartek wstęp na wystawy Kolekcji MOCAK-u jest darmowy.

Więcej informacji >>

PLACES WORTH YOUR TIME