XIV TURNIEJ PIŁKARSKI MUZEÓW IM. JERZEGO DOBRZYCKIEGO O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA KRAKOWA

0

13 października, godz. 9.00-17.00
Com Com Zone Nowa Huta, ul. Ptaszyckiego 6

Wszystkich sympatyków i wiernych kibiców piłki nożnej zapraszamy w najbliższą sobotę 13 października do hali Com Come Zone w Nowej Hucie
na XIV Turniej Piłkarski Muzeów im. Jerzego Dobrzyckiego o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. To wydarzenie sportowe od kilku lat przypomina postać pierwszego dyrektora Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, muzealnika, historyka sztuki, twórcy fundamentów naszej instytucji. Jest także spotkaniem pracowników muzeów z całej Polski, którzy rywalizują ze sobą na piłkarskim boisku, w duchu szlachetnej, sportowej rywalizacji, przy okazji mając okazję do lepszego wzajemnego poznania się.

W tegorocznej edycji rozgrywek weźmie udział osiem zespołów. Dwie drużyny krakowskie: gospodarz, tj. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Krakowskie Biuro Festiwalowe (gościnnie wśród muzealników),  dwie warszawskie: Muzeum Sportu i Turystyki oraz Zamek Królewski, reprezentacja Muzeum Zamek w Łańcucie, dwie drużyny Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu i po raz pierwszy drużyna z Kopalni Soli w Wieliczce.

Gościem specjalnym Turnieju będzie Andrzej Kulig – Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta, który nagrodzi zwycięskie drużyny.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania!

Tekst i foto: Muzeum Historyczne Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME