ZAPROSZENIE

0

NA SPOTKANIE PROMUJĄCE KSIĄŻKI

Miasto pod kopcem Kraka
Podgórze przez podróże

14 grudnia 2017 r. (czwartek)
godz. 18.00
Muzeum Podgórza
ul. Limanowskiego 51
Kraków
Podczas kolejnego spotkania z cyklu Salon Książki Krakowskiej zaprezentujemy Państwu dwie książki:

Miasto pod kopcem Kraka.Publikacja ta przywołuje szczęśliwy finał wieloletnich negocjacji, w wyniku których Podgórze zdecydowało się zrezygnować ze swojej odrębności. Pozwala w pełni docenić znaczenie tego dziejowego wydarzenia, akcentując jednocześnie początek powstawania Muzeum Podgórza, nowego oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Prezentowana publikacja towarzyszyć będzie wystawie stałej pod tym samym tytule. Przybliża ona tematykę miejsca i porusza zaledwie cześć tematów z różnorodnej i bogatej historii dawnego królewskiego Miasta Podgórze.

Podróże przez Podgórze.Książka, a raczej przewodnik zaprasza najmłodszych do odwiedzenia Podgórza, niezwykłego miejsca, które dawniej było osobnym miastem, a dziś jest ważną częścią Krakowa. Odkrywamy w nim tajemnice – te opisane na kartach książki, a także swoich własnych, na jakie być może trafisz podczas spacerów i wędrówek. Rozglądaj się uważnie, patrz pod nogi, zadzieraj wysoko głowę, obserwuj domy i kamienice, zwracaj uwagę na rośliny i zwierzęta, a nawet kamienie.
Książka ta nie jest zwykłym przewodnikiem ponieważ składa się również z tekstów oraz zadań, które można rozwiązywać podczas spacerów.

W rozmowie wezmą udział:

Katarzyna Bury (MHK)
Elżbieta Firlet (MHK)
Melania Tutak (MHK)
Robert Gaweł (MHK)

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran

Wstęp wolny

Podczas spotkania książki będą sprzedawane z rabatem!

Zapraszamy!

PLACES WORTH YOUR TIME