Zobaczcie nasz WYREMONTOWANY parking! 

0

Zobaczcie nasz WYREMONTOWANY parking! 

Nowohuckie Centrum Kultury cały czas prowadzi inwestycję rewitalizacyjną, która na szczęście – mimo wirusa – nie zanotowała większych opóźnień. To duży projekt za ponad 8 mln. zł, (z czego większość stanowią fundusze unijne), który sprawi, że otoczenie NCK będzie nowoczesne i bezpieczne, z dodatkową zielenią, zmodernizowanym parkingiem, nowym oświetleniem, ławkami i chodnikami oraz strefą relaksu od strony Łąk Nowohuckich. Głęboko wierzymy, że niedługo sytuacja wróci do normy i znowu spotkamy się z naszą publicznością. 

Po kilku miesiącach prac – MAMY TO! Parking, na który zapraszamy na czas spektakli, koncertów, warsztatów, albo tylko na kwadrans – żeby na zasadzie kiss & ride, za darmo, „podrzucić” uczestnika na zajęcia.

Nowy PARKING w NCK to:

  • 204 miejsca postojowe, a dokładnie:

– 179 miejsc dla samochodów osobowych;

– 8 miejsc dla osób niepełnosprawnych;

– 9 miejsc postojowych dla busów;

– 7 miejsc postojowych dla autobusów;- 1 miejsce dla dostaw.

  • „kiss & ride” – dodatkowo parking został wyposażony w dwa miejsca, z których mogą korzystać autobusy lub samochody osobowe np. rodziców przywożących dzieci na zajęcia. 
  • Jeden wjazd, dwa wyjazdy – na parking można wjechać tylko i wyłącznie od strony al. Jana Pawła II, natomiast wyjechać można zarówno na al. Jana Pawła II, jak również w kierunku ul. Tomickiego. 
  • Trzy kasy – w celu usprawnienia wyjazdu zamontowane są aż 3 kasy biletowe (2 na wejściu na parking od strony NCK, 1 pośrodku parkingu). System parkingowy wyposażony jest w sieć kamer odczytujących tablice rejestracyjne pojazdu, dzięki której nie ma konieczności skanowania biletu podczas wyjazdu z parkingu (po opłaceniu parkowania w kasie system automatycznie otworzy szlaban, gdy wykryje numer rejestracyjny pojazdu). 

Jeśli remonty pójdą zgodnie z planem, to już w lipcu chcemy otworzyć Encek Food Truck Park oraz dojście do NCK od strony Placu Centralnego. 

PLACES WORTH YOUR TIME