31. FKŻ | WODA – program

0

24. czerwca 2022 roku rozpocznie się 31. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, poświęcona wodzie. Już dzisiaj udostępniamy tylko Wam kalendarium wydarzeń, jakie na tegoroczny festiwal przygotowaliśmy. 

Festiwalowe wykłady, debaty, spotkania Programu Literackiego i Pracowni Seniora, audycje radiowe na żywo i kameralne koncerty odbędą się w Namiocie FKŻ. Główną sceną koncertową będzie tradycyjnie synagoga Tempel, a noce życie festiwalu – po kilku latach przerwy – będzie ponownie tętniło w podziemiach klubu Alchemia. Przygotowaliśmy też dla Was kontynuację ubiegłorocznego projektu Kumzits – tym razem międzynarodowi artyści przygotują serię interwencji artystycznych na Kazimierzu pod tytułem Meiseh, co w jidysz znaczy opowieść. 

Kalendarium znajdziecie pod przyciskiem poniżej. Szczegółowe opisy wydarzeń, jak też wydarzenia towarzyszące, przygotowane przez naszych partnerów, będziemy dodawali sukcesywnie. Wkrótce ruszy też internetowa sprzedaż biletów na koncerty w synagodze Tempel. A tym, którzy nie będą mogli być z nami cały czas na Kazimierzu obiecujemy transmisję na żywo większości wydarzeń. 

Do zobaczenia!
Wasz FKŻ

PLACES WORTH YOUR TIME