5 z wielu Muzealne aktualności 30 stycznia – 5 lutego

0

FERIE W MUZEUM

Ferie w muzeum to cykliczny program organizowany przez Muzeum Krakowa w okresie ferii zimowych. Nasza oferta jest skierowana do dzieci wraz z rodzicami, a także do młodzieży.
Czas trwania zajęć wynosi od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Ferie w muzeum jest odpłatny.

Bilety:
dzieci i młodzież (do lat 18): 10 zł
bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 10 zł
posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki, tj. bilet w cenie 5 zł

Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl
Bilety na wydarzenia można zakupić w Centrum Obsługi Zwiedzających oraz w miarę możliwości kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia (za wyjątkiem Celestatu).

Program pierwszego tygodnia ferii:

  • MUZEALNY SPACEREK PO SZTUCE WSPÓŁCZESNEJ
    WARSZTATY PLASTYCZNE DLA RODZIN Z DZIEĆMI (10–13 LAT)

31 stycznia (wtorek) godz. 11:00
Sala edukacyjna, Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3

Czy to prawda, że sztuka współczesna jest trudna i nie nadaje się dla dzieci? Czy może jednak da się ją opowiedzieć i zrozumieć? Kiedy w ogóle możemy mówić, że jakaś sztuka jest współczesna? Zapraszamy na zajęcia poświęcone najnowszemu malarstwu i fotografii, które dla uczestników staną się inspiracją do stworzenia własnych prac plastycznych. Zdradzimy Wam sekret, dzięki któremu będziecie mogli lepiej rozumieć dzieła malarzy żyjących i tworzących współcześnie, obok nas. Może okaże się, że jakaś prezentowana praca powstała w roku Waszego urodzenia i macie tyle samo lat, co ona? Po tych zajęciach sztuka współczesna nie będzie już miała przed Wami żadnych tajemnic.
Osoby prowadzące: Magdalena Smaga i Joanna Gellner

  • CZAS ZACZĄĆ BUDOWAĆ ZWIERZYNIECKĄ SZOPKĘ!
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (5–10 LAT)

31 stycznia (wtorek), godz. 13:00
Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41

Święta Bożego Narodzenia już za nami, zatem najwyższa pora wziąć się do pracy! Czy wiecie, że krakowscy szopkarze, a zwłaszcza ci ze Zwierzyńca, swoje szopki przygotowują przez cały rok? A żeby zdążyć przed konkursem, pracę zaczynają właśnie zaraz po świętach. Zapraszamy do Domu Zwierzynieckiego na warsztaty, na których będziecie mogli dowiedzieć się, czym szopka krakowska różni się od każdej innej, oraz rozpocząć pracę nad własnym arcydziełem. Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Osoba prowadząca: Maria Lempart

  • HUUURA… ZIMA!
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

1 lutego (środa), godz. 10:00
Kamienica Hipolitów, pl. Mariacki 3

Dzieci bez względu na mijające stulecia czy dekady uwielbiają zabawy na śniegu. Jak spędzano zimowe miesiące w dawnym Krakowie? Jakie zabawy organizowano zarówno na śniegu, jak i w ciepłym wnętrzu domu mieszczańskiego? Jeśli chcecie się tego dowiedzieć, zapraszamy do Kamienicy Hipolitów. Nie tylko pokażemy Wam sanki, narty czy łyżwy sprzed 100 lat, ale wspólnie wykonamy takie same zabawki, jakimi bawili się nasi pradziadkowie.
Osoba prowadząca: Iwona Kawalla-Lulewicz

  • Z HALABARDĄ I HAKOWNICĄ
    WARSZTATY BRONIOZNAWCZE DLA RODZIN Z DZIEĆMI (10–13 LAT)

1 lutego (środa), godz. 12:00
Celestat, ul. Lubicz 16

W czasie warsztatów uczestnicy zostaną wprowadzeni w świat uzbrojenia, opancerzenia i ubioru obrońców krakowskich fortyfikacji sprzed kilku wieków. Dzięki licznym replikom, które każdy z uczestników będzie mógł wziąć do ręki lub założyć na siebie, o wiele łatwiejsze stanie się wyjaśnienie podstaw dawnej sztuki wojny i sposobów obrony oblężonego miasta.
Osoba prowadząca: Michał Szczerba

  • CO ŁĄCZY DZIĘCIOŁA I IGLOO?
    WARSZTATY PLASTYCZNE DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

2 lutego (czwartek), godz. 11:00
Podziemna Nowa Huta, os. Szkolne 37

Potrzeba schronienia i bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb ludzi i zwierząt. Żółwie chowają się w skorupach, lisy wchodzą do swoich nor, ludzie budują domy i… schrony. Podczas warsztatów porozmawiamy o bezpiecznych kryjówkach. Stworzymy też fantazyjne i niepowtarzalne projekty plastyczne własnych bezpiecznych baz.
Osoba prowadząca: Maciej Miezian

  • BAL W PODGÓRZU / Бал у Подґуже
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

2 lutego (czwartek), godz. 12:00
Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Na wystawie Stał dwór szlachecki w Muzeum Podgórza opowiadamy o czterech podgórskich dworach – ich mieszkańcach i życiu codziennym. Wśród wielu pomieszczeń każdego z takich dworów musiała się znajdować okazała sala balowa, w której urządzano przyjęcia i zabawy taneczne, szczególnie popularne w okresie karnawału. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądały takie dworskie bale, jak należało się na nie ubrać, jak zachowywać i kto mógł na nie przyjść. Na koniec samodzielnie wykonają tradycyjne maski karnawałowe.
Osoba prowadząca: Anna Warzecha

Бал у Подґуже 

Майстер-класи для родин з дітьми (6-10 років) Год. 12.00,
Музей Подґужа, вул. Limanowskiego 51

Виставка «Став шляхетський будинок» у Музею Подґужа розповідає про чотири щляхетські будинки, про їх колишніх жителів та їхнє буденне життя. Серед багатьох кімнат в кожному із палаців, знаходився бальний зал, в якому організовали танцювальні вечори, зокрема у період карнавалу. Під час занять учасники дізнаються дещо про давні шляхетські бали, про звичаї та савуар-вівр. На кінець діти своїми руками зроблять карнавальні маски.
Анна Важех (польська мова), Вікторія Бистра (українська мова)

Інформація:
Діти та молодь (до 18 років): 10 злотих (безкоштовний квиток для одного опікуна)

Записи: Центр обслуговування відвідувачів (COZ), Палац Кшиштофори, Пл. Головний Ринок 35, 31-011 Краків, тел. 12 426 50 60,
е-майл: info@muzeumkrakowa.pl

Квитки: Центр Обслуговування Відвідувачів (СОZ) та Каса Музею Подґужа

  • GDZIE ZROBIONO TO ZDJĘCIE? KRAKOWSKIE GETTO NA FOTOGRAFIACH
    WARSZTATY DLA RODZIN I MŁODZIEŻY (OD 13 ROKU ŻYCIA)

2 lutego (czwartek), godz. 14:00
Apteka Pod Orłem, plac Bohaterów Getta 18

Historia krakowskiego getta została upamiętniona nie tylko w formie relacji i wspomnień, ale również zdjęć, które przybliżają nam, jak wyglądała żydowska dzielnica mieszkaniowa stworzona przez Niemców w marcu 1941 roku. Celem warsztatów jest uświadomienie odbiorcom tego faktu oraz przedstawienie im, jak ta wyjątkowa część Podgórza zmieniła się na przestrzeni dekad. Uczestnicy zostaną podzieleni na kilka grup, otrzymają konkretne zadanie odnalezienia miejsca na zdjęciu. Po wykonaniu zadania grupy zostaną zebrane w sali edukacyjnej, gdzie zostaną podsumowane efekty pracy, a następnie prowadzący opisze dokładnie miejsca, które mieli odnaleźć uczestnicy.
Osoba prowadząca: Jan Jakub Grabowski

  • PRZYGOTOWANIA DO PESACH CZAS ZACZĄĆ!
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

3 lutego (piątek), godz. 10:00
Stara Synagoga, ul. Szeroka 24

Pesach, znane również jako Święto Wiosny, jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu żydowskim. Dlaczego? To właśnie wyjaśnimy podczas przygotowań do tego święta. W czasie zajęć opowiemy o tym, jak przebiegają przygotowania na te wyjątkowe dni, a także omówimy obyczaje i tradycyjne smakołyki pojawiające się wówczas na stole. Wszystko to w trakcie tworzenia glinianych naczyń stołowych.
Osoba prowadząca: Aleksandra Gaj

  • ZABAWA W PIASKU, CZYLI ARCHEOLOGIA DLA NAJMŁODSZYCH
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

3 lutego (piątek), godz. 12:00
Rynek Podziemny, Rynek Główny 1

Podczas zajęć przybliżymy historię badań archeologicznych na krakowskim Rynku. Dowiemy się, na czym polega praca archeologa i jakimi narzędziami się on posługuje. Opowiemy, o tym jakich cennych informacji na temat życia codziennego średniowiecznych mieszkańców Krakowa dostarczyły nam zabytki, które prezentujemy na wystawie. Następnie udamy się do stanowiska archeologicznego, gdzie będziemy poszukiwać skarbów.
Osoba prowadząca: Katarzyna Kucharska

  • W PRACOWNI MIKOŁAJA KOPERNIKA
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI (6–10 LAT)

3 lutego (piątek), godz. 14:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Czy wiecie, który wybitny astronom był studentem Akademii Krakowskiej? To oczywiście Mikołaj Kopernik. To właśnie jemu zawdzięczmy udowodnienie faktu, że to nie Ziemia znajduje się w centrum Układu Słonecznego, ale Słońce! To zrewolucjonizowało naukę. W związku z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, podczas zajęć nie tylko przyjrzymy się postaci wielkiego astronoma, ale także wykonamy własne modele Układu Słonecznego.
Osoba prowadząca: Tomasz Karżewicz

  • WESELENIE – KOLAŻE
    WARSZTATY TWÓRCZE DLA RODZIN Z DZIEĆMI (10–13 LAT)

4 lutego (sobota), godz. 11:00
Rydlówka, ul. Włodzimierza Tetmajera 28

Wspólnie nie tylko zwiedzimy Rydlówkę, poznając historię najsłynniejszego polskiego wesela, ale także uruchomimy wyobraźnię, spostrzegawczość i twórczą wrażliwość. Zabawimy się w muzealnych szpiegów, którzy – na podstawie drobnych wskazówek – mają za zadanie wyszukać obrazy i przedmioty. Stworzymy wyjątkowe kolaże inspirowane zgromadzonymi w Rydlówce obiektami.
Osoby prowadzące: Ewelina Radecka i Joanna Zdebska-Schmidt

  • W ROGATYWCE I Z KARABINEM
    WARSZTATY DLA RODZIN Z DZIEĆMI I MŁODZIEŻY (OD 10 ROKU ŻYCIA)

5 lutego (niedziela), godz. 11:00
Ulica Pomorska, ul. Pomorska 2

Mimo potężnej przewagi wroga we wrześniu 1939 r. polscy żołnierze walczyli zawsze bohatersko i z honorem. Broń, którą się posługiwali była całkiem nowoczesna, ale nie zawsze mieli wystarczający do obrony ekwipunek. Zapraszamy na spotkanie z rekonstruktorami historii, którzy opowiedzą i pokażą uczestnikom umundurowanie i uzbrojenie polskich żołnierzy we wrześniu 1939 r. Podczas warsztatów będzie można wziąć do ręki wybrane elementy ówczesnego uzbrojenia wojsk piechoty oraz zapoznać się osobistym żołnierskim rynsztunkiem. Przy tej okazji zostanie przekazana w ciekawej formie historia zmagań bitewnych polskiego wojska z niemieckim najeźdźcą w Polsce południowo-wschodniej.
Osoby prowadzące: Tomasz Stachów i Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Wrzesień 39”

 

 

BABSKI COMBER
– CYKL WARSZTATÓW W KRĘGU KOBIET

31 stycznia (wtorek), godz. 17:30-20:30
Dom pod Krzyżem, Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, ul. Szpitalna 21

Zapraszamy na warsztaty.

Babski Comber to obchodzony niegdyś w Ostatki, zapomniany dziś zwyczaj krakowskich przekupek. Według legendy tego dnia  świętowały one uwolnienie od ciemiężyciela, wójta podkrakowskich Piasków – Combra. Ciągnęły wtedy spod wspomnianej wsi aż na Krakowski Rynek słomianą kukłę, która go uosabiała, dokazując przy tym i śpiewając tzw. pieśni combrowe. Wszystko kończyło się muzyką, czyli potańcówką w karczmie.

Po ponad stu latach od przerwania tej tradycji zapraszamy krakowianki do stworzenia współczesnej Ceremonii Babskiego Combru. Zasiądziemy w Kręgu, w którym wspólnie celebrować będziemy krakowskie zapusty, pogłębiając refleksję nad ich symboliką i podejmując refleksję nad rolą kobiety w Świecie. Z jednej strony postrzegana jest ona jako opiekunka rodzącego się właśnie nowego, bardzo delikatnego życia na Ziemi. Z drugiej jako ta, która zaprasza to życie do siebie, pozwalając sobie marzyć i kwitnąć. Otwiera się na to, co przychodzi do niej z Kosmosu.

Kobiety od tysięcy lat zasiadają w Kręgach, aby połączyć się we wspólnej intencji, podzielić się swoimi troskami i radościami, problemami życia codziennego i rozterkami natury duchowej. Podczas warsztatów pracować będziemy metodami świadomego ruchu, będziemy śpiewać pieśni combrowe oraz pisać nową legendę o Combrze. Poszukamy swoich unikalnych talentów i darów, łącząc się w pełni współczesnej kobiecości, która będzie miała szansę zamanifestować się podczas tegorocznych zapustów, czyli 18 lutego na Rynku Głównym w Krakowie.

Warsztaty mają charakter pracy rozwojowej w sferze intelektualnej, emocjonalnej oraz duchowej, a obrzęd który jest jej rezultatem, to forma kolektywnego świętowania zaistniałej podczas niego zmiany.

Osoby prowadzące:

Joanna Łucja Cichoń – współtwórczyni takich projektów jak Fundacja Rodzinne Ogrody – Przestrzeń Dzikich Odkrywców, Krakoskie Dziady, Małopolska Szkoła Tradycji, Letnisko Teatralne w Kotlinie (Lato w Teatrze), Solidarne Pychowice, Spacer wokół szopki, która pisze o sobie:
„Jestem człowiekiem, Kobietą – tancerką życia, która jakości tańca scenicznego od kilku lat z powodzeniem przenosi do życia. Dzięki językowi ciała i ruchu każdego dnia doświadczanie mojego człowieczeństwa staje się pełniejsze. Jako trenerka języka ruchu i świadomej pracy ciałem od dwóch lat prowadzę warsztaty oparte o metodę choreoterapii i Laban/Bartenieff Movement System (LBMS). Zapraszam do pozawerbalnego doświadczania siebie w kontakcie, podążając za naturalnymi cyklami przyrody, z którą czuję się nierozerwalnie połączona. Jestem ciągiem dalszym tego, co było i początkiem tego co będzie w tym wymiarze czasoprzestrzeni. W swoich taneczno-muzycznych poszukiwaniach inspiruję się muzyką tradycyjną oraz słowiańską obrzędowością, z mocnym akcentem na tę wywodzącą się z polskiej tradycji, w szczególności mojej rodzimej Ziemi Krakowskiej. Tradycję traktuję jako kontinuum, którego wszyscy jesteśmy częścią, a na moich warsztatach zapraszam do jej transformowania i nadawania znaczeń w Tu i Teraz oraz tworzenia współczesnych rytuałów przejścia. Poprzez ruch, muzykę i śpiew tkam sieć bliskich relacji i dzięki niej mam już kolejny raz okazję współpracować z Muzeum Krakowa, tworzyć zalążek współczesnej krakowskiej tradycji”.

Katarzyna Chodoń – zawodowo instruktorka w Teatrze Złoty Róg w Bronowicach Małych, edukuje jako Pani od Muzyki, często z Kapelą Skrzaciki. Współpracuje z instytucjami m.in. Muzeum Krakowa – Osadzanie Chochoła, Spacer wokół szopki, Muzeum Etnograficzne-Rozśpiew, Stowarzyszenie Rozstaje-Etnokraków, Fonó Kraków ,śpiewaczka w zespołach Raraszek, Tadirindum, Swada, Strojone.
O sobie pisze: „Jestem Krakowianką z wyboru, folklorystką i regionalistką z zamiłowania i wykształcenia. Prowadzę warsztaty śpiewu i tańca tradycyjnego, starając się przybliżyć uczestnikom rodzimy folklor muzyczny najbliższy miejscu ich zamieszkania. W moich działaniach czerpię z melodii, tańca i tekstów, którymi posługiwali się nasi przodkowie przez stulecia. Nie rekonstruuję dawnych obrzędów, ale próbuję pokazać, że wciąż mogą być one żywym źródłem narzędzi do komunikacji”.

Godziny trwania: 17:30-20:30
Limit: 15 osób

Osoby prowadzące: Joanna Cichoń, Katarzyna Chodoń
Limit: 15 osób
Wydarzenie bezpłatne
Zapisy: e-mail: babskicomberkrakow@gmail.com
Informacje: tel. 780 098 725

 

 

PODGÓRZE POD LUPĄ: MYDLARNIA

1 lutego (środa), godz. 17:00
Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Muzeum Podgórza, oddział Muzeum Krakowa, zaprasza na nowy cykl spotkań, wykładów, warsztatów – „Podgórze pod lupą”.

W cyklu „Podgórze pod lupą” będziemy prezentować i opowiadać historię podgórskich budynków i miejsc, które już dziś nie istnieją. Dr Robert Gaweł i Jakub Jastrzębski będą dla Państwa przygotowywać makiety tych budynków i przy makietach o historii tych miejsc opowiadać. Będziemy spacerować, będziemy też zapraszać na inne aktywności.

Podczas najbliższego spotkania poznamy dawną podgórską mydlarnię. Dr Robert Gaweł, mistrz makiet, przygotowywał makietę od długiego czasu, a badania budynku prowadził jeszcze dłużej. Opowie o historii mydlarni, o jej architekturze, o tym, gdzie się znajdowała.

Prezentacja makiety oraz opowieść o historii budynku będzie miała miejsce w holu Muzeum Podgórza.
Wstęp bezpłatny

 

 

PLEBISCYT PUBLICZNOŚCI
NA NAJPIĘKNIEJSZĄ SZOPKĘ KRAKOWSKĄ
NA POKONKURSOWEJ WYSTAWIE
80. KONKURSU SZOPEK KRAKOWSKICH

Muzeum Krakowa zaprasza do głosowania w plebiscycie na najpiękniejszą szopkę krakowską na wystawie pokonkursowej 80. Jubileuszowego Konkursu Szopek Krakowskich.

Zagłosuj na najpiękniejszą szopkę krakowską i wygraj voucher na usługi SPA w Hotelu Galaxy w Krakowie o wartości 250,00 zł.

Głosowanie w ramach Plebiscytu trwa od 3 stycznia do 24 lutego 2023 r.

Przy zakupie biletu wstępu Uczestnik otrzymuje kartę do głosowania, której wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu, opatrzoną pieczątką Organizatora.

W dowolnym momencie zwiedzania wystawy Uczestnik, po wypełnieniu karty do głosowania, może wrzucić ją do oznaczonej urny.

Ogłoszenie wyników nastąpi w dniu 26 lutego 2023 r. o godz. 18.00 na stronie internetowej www.muzeumkrakowa.pl oraz na profilu Muzeum Krakowa na Facebooku.

Więcej szczegółów w regulaminie do pobrania na stronie:

https://muzeumkrakowa.pl/aktualnosci/plebiscyt-publicznosci-na-najpiekniejsza-szopke-krakowska

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W BADANIU DOTYCZĄCYM
DNIA OTWARTEGO MUZEÓW KRAKOWSKICH

Chcemy poznać Państwa zdanie na temat tego wydarzenia. Będziemy wdzięczni za wszystkie opinie, komentarze i rekomendacje.

Badanie jest realizowane na zlecenie Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa przez Instytut Badań Organizacji Kultury – IBOK.
Wypełnienie ankiety zajmie nie więcej niż 10 minut.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.

Link do ankiety: https://ibok.limesurvey.net/129756?lang=pl

GODZINY OTWARCIA I CENY BILETÓW W ODDZIAŁACH
MUZEUM KRAKOWA OD 1 STYCZNIA 2023

Szanowni Państwo,

od dnia 1 stycznia 2023 roku zmieniają się ceny biletów na wystawy stałe w Muzeum Krakowa, a także ceny usług przewodnickich. Zmienia się również w porównaniu do grudnia 2022 roku harmonogram pracy w poszczególnych oddziałach.

Ceny biletów rosną o 2-4 zł. Podwyżka, pierwsza od kilku lat, wymuszona została inflacją, zwłaszcza rosnącymi cenami energii.

Narzucona ustawą sejmową 10-procentowa oszczędność energii wymusiła na nas w grudniu czasowe zamykanie poszczególnych oddziałów. Ma ono także cel dodatkowy: sprawdzenie w praktyce teoretycznych wyliczeń dotyczących wykorzystania energii. Dokonane obserwacje pomogą nam lepiej planować pracę Muzeum, tak aby nasze wystawy były dla państwa bardziej dostępne.

Z przyjemnością informujemy, że w styczniu 2023 r. harmonogram pracy w oddziałach Muzeum Krakowa wraca do stanu z listopada. Nie znaczy to oczywiście, że przestajemy oszczędzać energię. Wdrażamy w życie zebrane w grudniu doświadczenia.

Rezerwacji na nasze wystawy można dokonać: Rezerwacja biletów

Wykaz zmienionych cen biletów do oddziałów Muzeum Krakowa dostępny jest na stronie: Godziny otwarcia i ceny biletów.

„CICHE GODZINY” W MUZEUM PODGÓRZA

Od nowego roku w każdą niedzielę od godziny 15.00 do godziny 17.00 czyli do zamknięcia muzeum, w Muzeum Podgórza obowiązywać będą „ciche godziny”, w czasie których wyciszymy i „uspokoimy” wystawę główną. Oferta skierowana jest zwłaszcza dla osób wysoko wrażliwych, dla osób ze spektrum autyzmu, ale także dla wszystkich, którzy szukają u nas odpoczynku od nadmiaru bodźców oraz chcą skupić się wyłącznie na naszych podgórskich obiektach. Pierwsze „ciche godziny” odbyły się 15 stycznia 2023 r.
Zapraszamy!

STAŁE TURY ZWIEDZANIA W FABRYCE EMALIA OSKARA SCHINDLERA

Możliwość zwiedzania oddziału z przewodnikiem w języku angielskim!

W każdą środę, piątek i niedzielę, o godzinie 16.00, istnieje możliwość wzięcia udziału w zwiedzaniu Fabryki Emalia Oskara Schindlera z przewodnikiem w języku angielskim. Cena biletu: 30 zł od osoby + cena biletu na wystawę.

POSZUKUJEMY PRAC WŁODZIMIERZA TETMAJERA!

W związku z trwającymi przygotowaniami do wystawy obejmującej twórczość artystyczną Włodzimierza Tetmajera, poszukujemy prac malarskich, rysunkowych lub opracowanych w innych technikach jego autorstwa.

Kontakt:
Właścicieli zainteresowanych udostępnieniem dzieł lub osoby przez nich upoważnione prosimy o kontakt: zbiory@muzeumkrakowa.pl

Dziękujemy!









PLACES WORTH YOUR TIME