Co nowego w MNK? 10-17 sierpnia

0

Wakacje w muzeum

Choć zaczynamy myśleć o przygotowaniu dzieci do szkoły, to wakacje jeszcze trwają! Nadal można skorzystać z oferty warsztatów dla najmłodszych w Muzeum Narodowym w Krakowie, które nie tylko uczą, ale są również doskonałą rozrywką.

Plan zajęć w dniach 11-17 sierpnia:

Czwartek 11 sierpnia, godz. 10.15 – Gmach Główny, wystawa „Nowy początek. Modernizm w II RP” – Bum, szum, błysk i dym. Miasto lubi rytm i rym.

Piątek 12 sierpnia, godz. 10.15 – Kamienica Szołayskich, wystawa „Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku” – Na zły nastrój – dobre meble.

Środa 17 sierpnia, godz. 10.15 – Gmach Główny, wystawa „Nowy początek. Modernizm w II RP” – Świat dobrze zakompoNOWanY.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. Każde warsztaty trwają 1,5 godziny i kosztują 15 złotych. Liczba miejsc jest ograniczona, a bilety można zakupić na https://bilety.mnk.pl/. Po dodatkowe informacje zapraszamy do Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44.

 

Nuty Podhala i jazz – koncert w Atmie

Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma w Zakopanem to nie tylko hołd dla uznanego kompozytora, ale także miejsce spotkań współczesnych artystów. W czwartek 11 sierpnia o godz. 18.00 w willi zaprezentowana zostanie muzyka podhalańska.  

Podczas koncertu artyści zagrają na fortepianie, skrzypcach oraz basie podhalańskim. Kompozytor Piotr Wyleżoł oraz Szymon Chyc-Magdzin wraz z kapelą góralską zaprezentują tradycyjną muzykę Podhala i improwizacje jazzowe, również te nawiązujące do tematów z utworów Szymanowskiego.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

Weekend w Kamienicy Szołayskich

W ramach cyklu Równowaga. Wakacyjne weekendy w ogrodach MNK zapraszamy na kolejne trzy dni pełne wrażeń. Tym razem wydarzenia odbywają się na dziedzińcu Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasińskiego – Oddziale MNK.  W planie znajdziecie warsztaty, koncert oraz oprowadzania po wystawie.

Plan wydarzeń:

Piątek 12 sierpnia:

Godz. 10.15 – Na zły nastrój – dobre meble – zajęcia z cyklu warsztatów dla dzieci.

Godz. 15.00 i 17.00 – Utkać/wypleść/wybudować czyli o zdolności zwierząt do tworzenia zaskakujących form i faktur – warsztaty z cyklu Sztuka i przyroda. Udział jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK:  rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744.

Sobota 13 sierpnia:

Godz. 10.00 – zajęcia ruchowo-relaksacyjne z nauczycielką jogi. Udział jest bezpłatny.

Godz. 11.30 – Warsztaty batiku. Jasny punkt w ciemności – zajęcia malowania woskiem na tkaninie pod okiem artystki. Zachęcamy do zabrania naturalnych tkanin, motywów oraz stroju roboczego. Bilety w cenie 20 złotych można zakupić w kasie muzeum i przez Internet.

Godz. 14.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Dom odziany. Dostrajanie się do sezonowej wyobraźni”. Koszt udziału zawiera się w cenie biletu na wystawę.

Godz. 16.00 – wykład Jak kolekcjonować sztukę? – udział jest bezpłatny.

Godz. 18.30 – koncert zespołu Wolka – udział jest bezpłatny.

Niedziela 14 sierpnia, godz. 11.00 – zajęcia z urban sketching (tworzenia szybkich szkiców w plenerze) – bilety w cenie 20 złotych można zakupić w kasie muzeum lub na stronie internetowej.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę mnk.pl.

 

Pawilon Kina Letniego

Podczas cyklu pokazów filmowych Pawilon Kina Letniego wyświetlamy najróżniejsze produkcje z całego świata. Nie pomijamy również filmów dokumentalnych. Jeden z nich będzie można obejrzeć w sobotę 13 sierpnia o godz. 20.30 przy Pawilonie Józefa Czapskiego.

Francuski dokument Duch Śniegów w reżyserii Vincenta Munira i Marie Amiguet to kojąca wędrówka po magicznym królestwie, którego największych tajemnic strzeże prawdziwa bogini – majestatyczna i nieuchwytna pantera śnieżna. Film trwa 92 minuty. Wstęp jest bezpłatny. W przypadku deszczu seans będzie odwołany.

Przed pokazem o godz. 19.30 zapraszamy na oprowadzanie po ekspozycji stałej Pawilonu Józefa Czapskiego.

 

PLACES WORTH YOUR TIME