Do 31 marca trwają zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

0

Ostatni dni na zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy

Pozostało już tylko kilka dni, by młodzi dziennikarze mogli pokazać swój talent światu i zgłosić się do XII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. Termin nadsyłania prac mija 31 marca 2023 r. Laureaci konkursu mogą liczyć na otwarcie furtki do dziennikarskiego sukcesu, a także nagrody w łącznej wysokości 4 tysięcy złotych.

Do piątku – 31 marca – trwają zgłoszenia do XII edycji konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy – inicjatywy stworzonej “od młodych dla młodych”. Czas nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji Konkursu został wydłużony ze względu na duże zainteresowanie ze strony adresatów – adeptów dziennikarstwa. Jednakże to już ostatnie chwile na zaprezentowanie swoich dzieł światu i wzięcie udziału w XII edycji konkursu. 

„To już ostatni moment, by zdecydować się na wykonanie pierwszych lub kolejnych kroków w dziennikarskim i medialnym świecie. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca. Już nie możemy doczekać się momentu, gdy będziemy mogli nagrodzić kolejnych zdolnych młodych twórców. Nie czekaj i odważ się pokazać swój talent światu. Zgłoś się już dziś!” – mówi Natalia Prokop, koordynatorka Konkursu, zachęcając do spróbowania swoich sił i nadsyłania zgłoszeń. 

Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zyskuje coraz większe zainteresowanie adeptów dziennikarstwa i uznanie w świecie akademickim i medialnym. Laureaci Konkursu, oprócz nagród pieniężnych, których pula wynosi 4 tys. zł, stawiają pierwsze lub kolejne kroki w medialnym świecie, poruszając ważne społecznie tematy.

Zgłoszenia nadsyłać można w 4 kategoriach: Debiut Publicystyczny Roku, Inicjatywa Roku, Reportaż – po debiucie oraz Młodzi Twórcy Filmowi. Zarówno konkurs, jak i poszczególne kategorie mają wyjątkowych patronów. Patronem kategorii Reportaż – po debiucie jest Paweł Migas – absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, który po studiach nawiązał współpracę z „Gościem Niedzielnym”. Jego rozwijającą się karierę dziennikarską i życie pełne pasji przerwała choroba. Natomiast najmłodszej z kategorii – Młodzi Twórcy Filmowi – patronuje ks. prof. Andrzej Baczyński – jeden ze współtwórców studiów z dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UPJPII, założyciel Redakcji Katolickiej TVP oraz wychowawca wielu wybitnych dziennikarzy i filmowców. 

Inicjatywa konkursu narodziła się po śmierci zmarłego tragicznie w 2010 roku Bartka Zdunka, studenta dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Bartek nie zdążył zadebiutować w roli dziennikarza, ale jego twórczość została wydana pośmiertnie w zbiorze pt. “W cieniu ciszy…”. Historia Bartka Zdunka stała się inspiracją do powstania Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy, w którym organizatorzy zachęcają młodych i zdolnych adeptów dziennikarstwa do pokazania swojego talentu.

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie: http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz w mediach społecznościowych Konkursu: https://linktr.ee/NMDimBZ.

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego. Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.

PLACES WORTH YOUR TIME