DRĄŻENIE MIASTA. SYMBOL.

0

MUZEUM HISTORYCZNE MIASTA KRAKOWA
ZAPRASZA NA:

DRĄŻENIE MIASTA. SYMBOL.
ŚWIĘTO RYNKU PODZIEMNEGO      

9-28 stycznia 2018 roku
Podziemia Rynku
Rynek Główny 1

„Drążenie miasta” to cykliczne święto Rynku Podziemnego. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest SYMBOL, przedstawiany z trzech perspektyw: heraldyki, historii sztuki oraz historii antropologicznej. Zapraszamy do wspólnej fascynującej podróży do świata średniowiecznej wyobraźni. Ile z jej elementów pozostało w nas do dziś? Postaramy się znaleźć odpowiedź i na to pytanie…
Bogata oferta wydarzeń towarzyszących daje duże możliwości wyboru. Dla zainteresowanych wymiarem teoretycznym wybranego zagadnienia zorganizowaliśmy prowadzone przez ekspertów wykłady (we wtorki), a dla tych, którzy preferują aktywność poznawczą, warsztaty oraz spacery edukacyjne (w soboty). Zapraszamy także na zajęcia dla rodziców z dziećmi, tradycyjnie, w ostatnią niedzielę stycznia. Oferujemy również coś wyjątkowego – turniej szachowy, bo przecież „królewska gra” posiadała i nadal posiada tak wiele znaczeń.
Na wszystkie wydarzenia w ramach Drążenia miasta. Święta Rynku Podziemnego wstęp jest bezpłatny. Obowiązuje rezerwacja miejsc w Centrum Obsługi Zwiedzających (Rynek Główny 1, tel. 12 426 50 60, info@mhk.pl).

Szczegółowy program wydarzenia w załączniku.

Więcej informacji na www.mhk.pl

PLACES WORTH YOUR TIME