Filharmonia im Karola Szymanowskiego w Krakowie.

0

Tegoroczny Dzień Dziecka świętować będziemy w rytmie samby. Filharmonia Krakowska pragnie w ten oto sposób dać upust energii swoich najmłodszych melomanów, którzy tak ochoczo przychodzą do niej na koncerty.  W poniedziałek 5 czerwca i w sobotę 10 czerwca 2017 roku spotykamy się na stadionie przy Placu Na Groblach, by poruszać się w rytmie samby i poczuć brazylijską radość.

Uśmiech poproszę! – to w wolnym tłumaczeniu nazwa Krakowskiej Formacji Batucadowej „Sorrir Por Favor!”. Formacja powstała przy Szkole Samby o tej samej nazwie i prowadzona jest przez krakowskich muzyków specjalizujących się w rytmach i kulturze Brazylii. Razem z zespołem perkusyjnym „Batucada Cracovia“, działającym przy Szkole Muzycznej I st. im. Stanisława Wiechowicza w Krakowie pod kierunkiem Andrzeja Kaczmarczyka, wykonują oryginalne aranżacje Samby Carioca  ze Szkół Samby z Rio de Janeiro. Oba zespoły zrobią wielki hałas na brazylijskich bębnach na cześć wszystkich dzieci, które świętują swój dzień.

Spotykamy się nietypowo, na stadionie MOS przy Placu Na Groblach. Jeśli pogoda na to nie pozwoli – Filharmonia otwiera swoje podwoje i koncerty odbędą się w jej progach. Każde dziecko nie tylko będzie mogło potańczyć w rytm samby, ale i nauczyć się wygrywać podstawowe rytmy na brazylijskich bębnach.

Pozytywna energia wykonawców na pewno udzieli się wszystkim – ich zaangażowanie zawsze sprawia, że każdy koncert budzi duże zainteresowanie i radość słuchaczy. Kiedy ktoś kocha grać sambę, po prostu trudno przejść obok niego obojętnie!

Koncerty:
5.06.2017, poniedziałek, godz. 10.00, 12.00 
10.06.2017, sobota, godz. 10.00, 12.00 

Miejsce:

Stadion MOS Plac Na Groblach /W razie niepogody koncerty i warsztaty odbędą się w Sali Filharmonii/.
Bilety: 20 zł
Kasa biletowa:  wt.-pt. godz. 10-14, 15-19,
soboty i święta – godzinę przed koncertem.
Rezerwacja: widownia@filharmonia.krakow.pl
tel. +48 12 429 13 45
Sprzedaż biletów wyłącznie w kasie Filharmonii.

Tekst i foto: Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

PLACES WORTH YOUR TIME