„Góralskie śpiywanie”  w Powiecie Tatrzańskim. 

0

Szanowni Państwo, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury  pragnie poinformować, iż rozpoczyna się pierwsza edycja Konkursu Śpiewaków Ludowych „Góralskie śpiywanie” w formie on – line 

W dniu 23 marca (wtorek) o godzinie 11:00, w „Jasnym Pałacu” podpisane zostało Porozumienie z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Motywem podjęcia tej współpracy jest zorganizowanie powiatowego przeglądu i kwalifikacji najlepszych wykonawców do udziału w przeglądzie regionalnym, który wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Do o udziału w przeglądzie, Tatrzańska Agencja serdecznie zaprasza śpiewaków solistów, mistrzów z uczniami, ale też grupy śpiewacze z terenu Powiatu  Tatrzańskiego obejmującego Gminy: Zakopane, Kościelisko, Bukowina Tatrzańska, Poronin, Biały Dunajec.  Celem konkursu „Góralskie śpiywanie” jest kultywowanie oraz popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego, a także dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych. 

W konkursie brać udział mogą jedynie osoby pełnoletnie, wyjątek stanowi kategoria mistrz i uczeń. Uczestników prosi się o przygotowanie nagrania wideofonicznego własnej prezentacji i przesłanie zarejestrowanego filmu wraz z wypełnioną kartą  w nieprzekraczalnym terminie do 18 kwietnia 2021r. 

Występy oceni specjalnie powołane w tym celu Komisja Artystyczna. Ocenie podlegać będą: dobór melodii i tekstów gwarowych zgodnych z tradycją regionu, zachowanie właściwego stylu wykonawczego, zróżnicowanie repertuarowe, czystość brzmienia, ogólny wyraz artystyczny, a także tradycyjny strój.

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury będzie oczekiwać zgłoszeń na konkurs od 23 marca do 18 kwietnia, a następnie opublikuje nagrania laureatów na stronie internetowej www.tatry.pl w poniedziałek 26 kwietnia. 

Dodatkowych informacji udziela Agnieszka Michniewicz Tel. 795114083, mail: kultura@tatry.pl Szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeniowe znaleźć można na: www.tatry.pl 

 

PLACES WORTH YOUR TIME