IMIENINY ŚW. KRZYSZTOFA

0

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

23 lipiec 2017 od godz. 10.00
Pałac Krzysztofory

Świętuj razem z nami Imieniny św. Krzysztofa, których motywem przewodnim  w tym roku jest aptekarstwo. Porozmawiamy  w tym dniu  z zaproszonymi gośćmi specjalnymi, opowiemy więcej na temat ziół, ziołolecznictwa czy zdrowych  przypraw.

Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji:

DLA DZIECI
godz. 10.00  i 12.00
Zakładamy zielnik
Rodzinne warsztaty, podczas których dzieci zdobędą wiedzę na temat zielników, by samemu je wykonać na zajęciach.  Dla dzieci w wieku od 6–10 lat.
Obowiązuje rezerwacja miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzających: info@mhk.pl

godz. 14.00
Eliksir szczęścia
Przedstawienie dla dzieci o alchemiku mieszkającym niegdyś w piwnicach Pałacu Krzysztofory i pracującym nad wynalezieniem tytułowego eliksiru szczęścia.
Realizacja: Teatr Otwarty

DLA WSZYSTKICH
godz. 11.00
Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń. Oprowadzanie po wystawie
Poznaj fenomen Krakowa. Wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń pokazuje dorobek Muzeum Historycznego w dziedzinie rekonstrukcji cyfrowych zabudowy Krakowa i jego aglomeracji oraz programu digitalizacji zbiorów muzealnych. Wystawę obok cennych artefaktów, dopełniają prezentacje multimedialne oraz filmy w technice 3D.

godz. 13.00
Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu. Oprowadzanie po wystawie
Czy coś łączy Budapeszt z Krakowem? Jakie podobieństwa i różnice znajdziemy w dziejach obu miast od czasów średniowiecza? Na te pytania znajdziemy odpowiedź na wystawie, która opowiada o dwóch miastach, ich dynamicznym rozwoju  w okresie średniowiecza i we wczesnej epoce nowożytnej, opowieść o podobieństwach i różnicach.

godz. 15.00
Kartka z zielnika
Prezentacja zielników zgłoszonych na konkurs Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów połączona z  rozdaniem  nagród oraz ze spotkaniem z bratem bonifratrem, który przybliży tajniki ziołolecznictwa.

godz. 17.00
Eksplozja smaków i aromatów
O kuchni staropolskiej i nie tylko, o smakach aromatach  i zapachach,  jakie królowały  i nadal  panują w każdej kuchni opowie siostra Anastazja i siostra Salomea ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie.

godz. 19.00
Wszystko po krakowsku
Koncert Jacka Wójcickiego.

BONUSY 23 LIPCA:
– 50% zniżki na bilet łączony upoważniający do zwiedzenia wystawy stałej Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń oraz wystawy czasowej Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu
– 20% rabatu na zakup wydawnictw MHK w sklepie muzealnym w Pałacu Krzysztofory
– wszystkich Krzysztofów zapraszamy w tym dniu do bezpłatnego zwiedzania wystaw.
– słodki poczęstunek na zakończenie dnia.

Nie może Was zabraknąć!

Tekst i Foto: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME