IMPLANT jako innowacyjna eko-inwestycja w przestrzeni miejskiej

0

Już w najbliższą środę 6 czerwca o godz. 10.30 podczas II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko w Zakopanem, odbędzie się prelekcja Konrada Zagórskiego – przedstawiciela spółki Nowa Epoka Handlu Sp.z o.o. Sp.k.

Tematem prelekcji będzie eko-budownictwo. Podczas wystąpienia na Eko – Zakopane, Konrad Zagórski opowie o nowopowstającej inwestycji IMPLANT w której zastosowano najnowsze rozwiązania ekologiczne , oraz odpowie na  postawione w prezentacji  pytanie  „IMPLANT – czy w tkance miejskiej jest przestrzeń dla prawdziwych eko inwestycji?”

IMPLANT jako innowacyjna eko-inwestycja w przestrzeni miejskie
IMPLANT to nowatorska inwestycja, która będzie zrealizowana w sercu Warszawy. Inwestorem jest
Nowa Epoka Handlu Sp. z o. o. spółka komandytowa. Na pomysł projektu wpadło czterech młodych,
aktywnych zawodowo i życiowo ludzi, tworząc przestrzeń publiczną, która łączy w sobie funkcje
społeczne, komercyjne i kulturowe.
Przy ul. Chmielnej 75 powstanie oryginalna inwestycja składająca się z 272 połączonych ze sobą
kontenerów. Każdy z nich pełnił będzie funkcję osobnego lokalu do wynajęcia i prowadzenia tam
działalności usługowej lub handlowej. Unikalny koncept, zaprojektowany przez architekta Jakuba
Szczęsnego, autora min. Domu Kereta, w zamyśle pomysłodawców będzie przestrzenią, w której
oprócz sklepów, punktów usługowych i gastronomicznych, znajdzie się też szczególne miejsce na
inicjatywy społeczne, kulturalne i łączące lokalną społeczność. W trakcie EKOZAKOPANE 2018
pomysłodawcy miejsca zaprezentowali projektowane w inwestycji rozwiązania proekologiczne, a
wśród nich m.in.:

 1. Pomysł wykorzystania w inwestycji farby tytanowej. Fasadę paneli otaczających inwestycję
  IMPLANT pokryje właśnie ten rodzaj farby, która ma znaczący wpływ na naturalizację smogu
  w obszarach miejskich.
  Dwutlenek tytanu odpowiednio rozdrobniony do wielkości nanocząstek, ma właściwości
  fotokatalityczne, jest silnym utleniaczem i jest dostatecznie skuteczny w utlenianiu i
  rozkładaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń organicznych, np.: tłuszczy, olejów, spalin, gazów
  zapachowych czy bakterii.
 1. Wertykalny ogród – niezwykłą atrakcją IMPLANTU będzie pełen roślinności ogród, który umiejscowiony na dachu inwestycji stanie się miejscem spotkań, ale będzie też stanowił innowacyjny, ekologiczny system, umożliwiający kreowanie oryginalnych aranżacji zieleni w układzie wertykalnym.
 1. Na terenie inwestycji zostaną rozmieszczone panele fotowoltaiczne. Umieszczone na dachu IMPLANTU, zamienią energię promieniowania słonecznego w zieloną energię elektryczną,która będzie wykorzystywana na terenie inwestycji
 1. Pompy powietrzne – to kolejny, istotny wyróżnik ekologiczny zaplanowany w inwestycji. Każdy z modułów IMPLANTU zostanie wyposażony w ekologiczną pompę powietrza zasilaną częściowo z ogniw fotowoltaicznych. Ta przyjazna środowisku forma ogrzewania, bez użycia oleju, gazu i węgla, doskonale sprawdza się zimą, nawet wówczas, temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza.
 1. Na terenie inwestycji IMPLANT zostanie zainstalowany również zbiornik retencyjny. Znajdzie on praktyczne zastosowanie m.in. przy wykorzystywaniu zebranej w nim wody dla roślin rosnących na terenie obiektu.
 1. Elektro mobilność, to kolejny aspekt proekologiczny, na który stawiają inwestorzy. Wypożyczalnia elektrycznych skuterów, czy zainstalowanie na terenie inwestycji stacji szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, to tylko wybrane elementy wspierania tych Klientów IMPLANT, którzy zwracają uwagę na te aspekty codziennego funkcjonowania w mieście.
 1. „Zielony parking” – „Jeden bilet parkingowy równa się jedno, nowe drzewo” – z takim hasłem właściciele IMPLANT chcą dotrzeć do wszystkich korzystających z parkingu. W ich zamierzeniu, znaczna część środków z biletów parkingowych zostanie przeznaczona na zakup i sadzenie drzew.
 1. Na terenie IMPLANT zostanie wykorzystany również system znany pod nazwa aquaponica. To część hybrydowego systemu technologicznego, czyli hodowli ryb połączonej z uprawą warzyw. W jednej z części zbiornika znajdują się ryby, których odchody po odfiltrowaniu stanowią nawóz dla rosnących roślin. W innej części zbiornika systemy korzeniowe roślin oczyszczają wodę, która znowu trafia do ryb. Dzięki temu zyskujemy swoistą miejską i ekologiczną farmę, którą wiosną przyszłego roku będą mogli oglądać Klienci IMPLANT. IMPLANT, to inwestycja realizowana na działce o powierzchni ponad 10 tys. m². Ponad 5 tys. metrów kwadratowych tej przestrzeni zostanie przeznaczone na strefę gastronomiczną, handlowo-usługową. Obiekt łączący funkcje społeczne z działalnością komercyjną zostanie oddany do użytku pod koniec 2018 r. Więcej informacji na stronie internetowej www.implantwarsaw.com

PLACES WORTH YOUR TIME