Jesienno-zimowe nowości FlixBusa – połączenia do Szklarskiej Poręby, Bremy i Drezna

0

FlixBus nie zwalnia tempa. Pod koniec listopada i w połowie grudnia startują kolejne połączenia – m.in. do Szklarskiej Poręby, Hamburga, Drezna oraz Bremy. Do rozkładu, od 10 listopada, wróciła także linia na trasie Szczecin-Kraków, przez Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę i Wrocław. Większość połączeń jest już w systemie sprzedaży, a wkrótce do nich dołączy także linia 1304 na trasie Warszawa-Drezno.

29 listopada inauguracyjny kurs odbędzie autobus linii 1366, dzięki czemu z Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca i Görlitz będzie można bezpośrednio dojechać do Drezna. Kalendarz rezerwacji dla tego połączenia otwarty jest aż do 25 kwietnia 2019 roku. Czas przejazdu na trasie Wrocław – Drezno wynosi 4h 15min. Ceny biletów na tę trasę zaczynają się od 39 zł.

Rozkład jazdy linii 1366 z Wrocławia (Dworzec Autobusowy):

  • 6:25 – 6 razy w tygodniu, codziennie oprócz środy,
  • 7:25 – raz w tygodniu, w niedzielę,
  • 11:45 – 6 razy w tygodniu, codziennie oprócz wtorku.

 

Rozkład jazdy linii 1366 z Drezna:

  • 13:45 – 6 razy w tygodniu, codziennie oprócz środy,
  • 17:35 – raz w tygodniu, w niedzielę,
  • 18:40 – 4 razy w tygodniu, w poniedziałek, środę, czwartek i sobotę,
  • 18:45 – raz w tygodniu, w piątek.

Grudniowe nowości od FlixBusa

13 grudnia do siatki połączeń FlixBusa dołączą kolejne nowe połączenia, a tym samym nowe miasta, takie jak: Szklarska Poręba, Brema czy Harrahov.

Linia 1360, kursująca do tej pory na trasie z Przemyśla do Wrocławia, zostanie przedłużona do Berlina. Dzięki jednemu z wariantów trasy, do Berlina dojechać będzie można też z Tarnowa, co do tej pory nie było możliwe. Dodatkowo, nocna linia N1360 kursować będzie z Przemyśla do Bremy, przez Rzeszów, Kraków, Katowice, Wrocław, Cottbus, Berlin i Hamburg.

Przywrócone połączenie Szczecin-Kraków

Dodatkowo, w zeszłym tygodniu po krótkiej przerwie spowodowanej modyfikacją rozkładu, ponownie wystartowała linia 1362 na trasie Szczecin-Kraków, m.in. przez Gorzów Wielkopolski. W ramach aktualizacji trasy, czas przejazdu na odcinku Kraków-Wrocław został wydłużony o 20 min. FlixBus z Krakowa w kierunku Szczecina odjeżdża codziennie o godz. 7:00 i 11:00. W kierunku odwrotnym natomiast kursy odbywają się codziennie o 9:50 i 13:50.

O FlixBusie

FlixBus jest młodą europejską firmą zapewniającą połączenia długodystansowe. Od 2013 roku, FlixBus oferuje alternatywny, wygodny i zielony sposób podróżowania na każdą kieszeń. Dzięki inteligentnemu planowaniu sieci i nowoczesnemu systemowi informatycznemu, FlixBus posiada największą międzymiastową sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 300 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. Pierwsze kursy w Polsce FlixBus uruchomił pod koniec 2015 roku.

Założony w Niemczech jako start-up, FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 250 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi, zwykle rodzinne firmy, których sukces budowany jest przez pokolenia – są odpowiedzialne za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Dzięki temu modelowi biznesowemu, zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży. www.flixbus.pl.

PLACES WORTH YOUR TIME