KATARZYNA GRONIEC – „ZOO”

0

25 listopada (sobota), g. 19.00, Scena NCK

Laureatka nagrody im. Aleksandra Bardiniego w koncercie z piosenkami Agnieszki Osieckiej

ZOO” to muzyczne spotkanie z wyjątkowymi utworami Agnieszki Osieckiej, które Katarzyna Groniec konfrontuje z własną wrażliwością artystyczną. Na Scenie NCK usłyszymy między innymi: „Wielką wodę”, „Kokainę”, „Dzikuskę”, „ZOO”, „Piosenkę o życiu ptasim”. Aranżacji utworów dokonał Łukasz Damrych, który również akompaniuje piosenkarce na instrumentach klawiszowych. W skład zespołu muzycznego wchodzą także Tomasz Pierzchniak (kontrabas) i Łukasz Sobolak (perkusja). Premiera „ZOO” odbyła się podczas Koncertu Galowego 17. Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Teatrze Palladium 29 września 2014 r.

Wystąpią:
Katarzyna Groniec – śpiew

Łukasz Damrych – klawisze

Tomasz Pierzchniak –kontrabas

Łukasz Sobolak – perkusja

Zdarza się, że covery przyćmiewają wykonania oryginalne… Czy to dobrze czy źle?  Groniec  śpiewa awangardowo, czasem wywraca piosenki do góry nogami jednocześnie zachowując ich sens i nadając im nowe sensy.

Agata Passent

Katarzyna Groniec – debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991), laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); . W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela. W 2008 roku otrzymała dyplom mistrzostwa im. Aleksandra Bardiniego za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie piosenki aktorskiej. Znakomita artystka, wielokrotnie nagradzana i kochana przez publiczność za wdzięk, ironię, zarówno pazur sceniczny jak i liryzm, ale przede wszystkim – mistrzowskie umiejętności interpretacyjne.

Na rynku płytowym debiutowała albumem zatytułowanym „Mężczyźni” (2000), którego producentem był Grzegorz Ciechowski, odpowiedzialny również za większość tekstów, muzykę i aranżacje. W 2002 roku wydała płytę „Poste restante”, w 2004 r.– dwupłytowy album „Emigrantka”, w 2007 roku „Przypadki”, a rok później pierwszą płytę  koncertową – „Na żywo”. 18 września 2015 ukazał się album CD i DVD „ZOO” z piosenkami Agnieszki Osieckiej.

W związku z prośbą artystki  uprzejmie prosimy o nieprzyprowadzanie na koncert dzieci poniżej 10 roku życia.

bilet – 70 zł

PLACES WORTH YOUR TIME