Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny z Międzynarodowym Centrum Kultury

0

Krakowa stworzenie, czyli krakowski plener architektoniczny

Czy może być coś przyjemniejszego na zakończenie wakacji niż plener? Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na warsztaty rysunku i wykłady o architekturze.

Zajęcia organizowane w dniach 29 sierpnia – 3 września, przeznaczone są dla młodzieży powyżej 12 roku życia i dorosłych. Osoby uczestniczące w spotkaniach poznają podstawowe techniki rysunku architektonicznego. Będą też miały okazję dowiedzieć się więcej o krakowskiej architekturze średniowiecznej i nowożytnej, a także budynkach wzniesionych w XIX i XX wieku w stylach klasycystycznym, romantycznym czy modernistycznym.

Warsztaty będą prowadzone w grupie nie większej niż 15 osób. Każde zajęcia rozpoczną się od 30-minutowego wykładu w siedzibie MCK, wprowadzającego w tematykę zajęć. Następnie uczestnicy otrzymają narzędzia niezbędne do malowania – deski kreślarskie, papier, ołówki, krzesełka i udadzą się w plener. Prowadzący każdorazowo wybierze lokalizację, która najlepiej zilustruje tematykę wykładu.

Informacje

Miejsce: Siedziba MCK przy Rynku Głównym 25 oraz Stare Miasto 

Czas: 29 sierpnia – 3 września, każdego dnia od godz. 15.00 do 18.00

Cena: 200 zł za uczestnika / 6 dni zajęć; obowiązuje płatność z góry, za cały cykl

Zapisy: prosimy o przesłanie mail na adres: warsztaty@mck.krakow.pl

Materiały: organizatorzy zapewniają: deski kreślarskie, narzędzia rysunkowe, krzesełka

Prowadzenie:

Sonia i Bartłomiej Pochopniowie są praktykującymi projektantami, absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obydwoje są mocno zaangażowani w działania na rzecz edukacji architektonicznej.

 









PLACES WORTH YOUR TIME