Miniaturowy świat kolei w NCK

0

Miniaturowy świat kolei

 

Wystawa makiet kolejowych to impreza dla wszystkich hobbystów oraz tych, którzy z nostalgią wracają do wspomnień zabawy kolejką sunącą po podłodze dziecięcego pokoju. W Nowohuckim Centrum Kultury, na powierzchni 700 metrów kwadratowych wystawcy z całej Polski zbudują miniaturowy świat – tory, lokomotywy, wagony, semafory, budynki stacji kolejowych i punktualny rozkład jazdy, po czym uruchomią modele i wyobraźnię widzów, by ruszyć koleją żelazną w niezwykłą podróż. 

 

Głównym elementem wystawy w Nowohuckim Centrum Kultury będzie makieta w skali H0 o łącznej długości torów przekraczającej 100 metrów. Poruszać się będzie po niej ponad 20 pociągów pasażerskich i towarowych, zarówno historycznych jak i współczesnych.

Dla wystawców będzie to jednocześnie znakomita okazja zetknięcia się z innymi pasjonatami makiet kolejowych i możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami. 

W czasie trwania wystawy czynne będą stoiska specjalizujące się w sprzedaży modeli i akcesoriów kolejowych. 

Na wystawie zorganizowanej wspólnie z Krakowskim Klubem Modelarzy Kolejowych zaprezentowane zostaną makiety w różnych skalach modelarskich. 

Dodatkowe atrakcje:

  • prezentacje technik modelarskich
  • makieta w skali TT
  • kolejka do zabawy dla dzieci
  • animacje dla najmłodszych (modele 3D do malowania, tradycyjne kolorowanki)

 

WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH

3 grudnia (piątek), g. 16.00 – 20.00

4 i 5 grudnia (sobota, niedziela), g. 9.00 – 13.00 i 14.00 – 18.00 

bilety: 10/5 zł

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

PLACES WORTH YOUR TIME