MITCH & MITCH – Ennio Morricone

0

MITCH & MITCH 

con il loro Gruppo Etereofonico play „Amore assoluto per Ennio”

 

Jeden z najliczniejszych i najbardziej tajemniczy polski zespół wystąpi 26 marca w Nowohuckim Centrum Kultury. Nigdy nie udzielają wywiadów, podają się za ambasadorów USA w Polsce. Na repertuar koncertu złożą się utwory Ennio Morricone, co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch&Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć. 

 

Zaczynali od piosenek w stylu nazwanym przez siebie country & eastern. Muzycy występujący w zespole ukrywają się pod pseudonimami bazującymi na imieniu Mitch. Podczas koncertu słuchacz orientuje się, że trzon zespołu stanowią dobrze znane postaci warszawskiej sceny alternatywnej. Frontmanem i basistą grupy jest Macio Moretti znany m.in. z zespołów ParisTetris, Starzy Singers, Alte Zachen. W tych samych formacjach występuje także drugi założyciel Mitchów gitarzysta Bartek Magneto.

 

Mitch & Mitch nie ograniczają się do ram jednego gatunku, swobodnie eksperymentują z różnymi stylami, a także współpracują z muzykami z całego świata m.in. Felixem Kubinem, Igorem Krutogolovem czy Kassinem. Sam zespół stał się szerzej rozpoznawalny za sprawą płyty 1976: A Space Odyssey. Album nagrany ze Zbigniewem Wodeckim, będący połączeniem dawnych utworów mainstreamowego artysty z alternatywnym graniem Mitchów, uzyskał status platynowej płyty oraz otrzymał Fryderyka za najlepszy album roku 2015.

 

Teraz zespół zabrał się za kompozycje Ennio Morricone. Wszystko zaczęło się w październiku 2020 roku od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Drugiego Programu Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4. Na repertuar albumu złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

 

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico w składzie:

Anna Baranetti – corno francese

Anna Brachacci – basso

Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto Traverso

Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione

Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, piano forte

Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica

Mitch a.k.a. Michele – batteria

Premiera albumu „Amore assoluto per Ennio” –  23 września 2022 roku. Album ukazał się nakładem Jazzboy Records.

 

26 marca (niedziela), g. 18.00, Scena NCK 

MITCH & MITCH con il loro Gruppo Etereofonico play „Amore assoluto per Ennio”

bilety: 70-90 zł 

 

PLACES WORTH YOUR TIME