MŁODE ZAKOPANE

0

MŁODE ZAKOPANE – przegląd zakopiańskiej sztuki współczesnej, pierwsza edycja 2024. 

Wernisaż – 31 maja godz. 17.00, Stacja Kultura Zakopane, Chramcówki 35.

 

PROJEKT: MŁODE ZAKOPANE to nie tylko projekt wystawienniczy, to próba identyfikacji młodych artystów, ich aktywizacji i podjęcia z nimi stałej współpracy. Wystawa jest efektem przeglądu skierowanego do młodych zakopiańskich Twórców. Jury przeglądu wyłoniło 22 prace  i przestrzeń Stacji Kultura, stanie się profesjonalnym miejscem ich obecności w Zakopanem. Celem projektu jest odnalezienie tożsamości i treści w sztuce nowoczesnej, która tworzy się dziś, obok nas. To także projekt społeczny zagospodarowujący to, co już nas otacza, różne formy ekspresji artystycznej i kulturowej wywodzące się ze społeczności Zakopanego. 

Zakopiańskie Centrum Kultury jako Organizator pragnie zbudować społeczną wrażliwość, wspólnotę i zrozumienie wokół Twórców czyli Młodego Zakopanego.

Stacja Kultura Zakopane  to miejsce prezentacji projektu, to miejsce dotarcia do celu, do Zakopanego, w poszukiwaniu emocji, wrażeń czasem tylko odpoczynku. Stacja to także początek podróży dla oferty z Zakopanego: muzycy, plastycy, młodzi Twórcy tutaj mają szansę, dzięki naszemu wsparciu wyruszyć w podróż z bagażem swoich talentów. W budynku już dziś świadczymy bogate usługi o charakterze kulturalnym i informacyjnym nawiązując do historii dworca i klimatu przedwojennego Zakopanego, w szczególności do dorobku wielkich postaci i artystów związanych z Zakopanem. Mamy nadzieję, iż wystawa i aktywności wokół niej ,  staną się dla artystów młodego pokolenia, symbolicznym początkiem artystycznej podróży, dzięki wsparciu organizacyjnemu i promocyjnemu.

Beata Majcher 

Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury

PLACES WORTH YOUR TIME