MOCAK na Kraków Live Festival | Ostatnie dni z wystawą Doroty Nieznalskiej Przemoc i pamięć | Akcja społeczna Wielorazówka

0

W tym roku na Kraków Live Festival można będzie odwiedzić autobus MOCAK-u z mobilną wystawą sztuki. Na uczestników festiwalu czekają fotografie, filmy oraz instalacje autorstwa 23 artystów z Kolekcji MOCAK-u. Będziemy tuż przy wejściu na teren festiwalu.

Jedna z prac, które zaprezentujemy, to Radość życia – fotografia legendarnej polskiej artystki Natalii LL z 1966 roku. Jak wyrazić radość życia? Sprawdź z nami! Zapraszamy do wspólnej akcji, podczas której można będzie zreinterpretować i odtworzyć gest artystki, samemu wyrażając radość życia!

Wszystkich uczestników Kraków Live Festival zapraszamy też do odwiedzenia Muzeum i zwiedzenia trwających wystaw. Festiwalowa opaska upoważnia do zakupu biletu w specjalnej cenie 1 zł.

W nawiązaniu do wystawy Natura w sztuce codziennie na festiwalu będziecie mogli szyć wielorazowe woreczki na zakupy w ramach akcji Wielorazówka. Przy autobusie MOCAK-u zostanie uruchomiony otwarty warsztat, gdzie znajdziecie wszystkie potrzebne materiały. Foliowa reklamówka jednorazowa produkowana jest w sekundę, a rozkłada się nawet 400 lat, nic nie zastąpi jej lepiej niż festiwalowa pamiątka – własnoręcznie zrobiony woreczek.

Autobus MOCAK-u można zwiedzać w piątek i sobotę w godzinach 16–23, na akcje Radość życia i Wielorazówka zapraszamy od 16 do zachodu słońca.

Tylko do końca tego tygodnia można zobaczyć wystawę Doroty Nieznalskiej Przemoc i pamięć. Z tej okazji w sobotę 17 sierpnia o godzinie 17 zapraszamy na dwa oprowadzania kuratorskie, które łączy refleksja nad rolą archiwum w sztuce. O wystawie Przemoc i pamięć opowie Monika Kozioł, natomiast o ekspozycji Dany Arieli Polski fantom w Bibliotece MOCAK-u – Marlena Nikody.

W jaki sposób artystki wykorzystują archiwa? Jaki status mają archiwalia w przypadku pracy Doroty Nieznalskiej? Jaką rolę odgrywa (lub może odgrywać) zbiór fotografii z projektu Dany Arieli? Do czego mogą nam służyć archiwa i jak możemy z nich korzystać?

Nie obowiązują zapisy. Uczestnicy są proszeni o pojawienie się przy recepcji MOCAK-u pięć minut przed rozpoczęciem zwiedzania. Szacowany czas obu oprowadzań (w cenie biletu wstępu) to 80 minut.

Celem inicjatywy Wielorazówka jest propagowanie zastępników jednorazowych foliowych woreczków wykorzystywanych podczas zakupów.

W ramach warsztatów uczestnicy uszyją wielorazowe woreczki na warzywa i owoce, z powodzeniem zastępujące torebki foliowe. Po stworzeniu własnego woreczka każdy będzie mógł zdecydować, czy chce wziąć go do domu, czy przekazać w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych.

Terminy nadchodzących spotkań: 16, 23, 30 sierpnia w godzinach 18–21 oraz 6, 13, 20, 27 września od godziny 16 do 19.

W sierpniu spotkania kończą się tuż przed seansami kina letniego w podcieniach Muzeum. Repertuar dostępny tutaj.

PLACES WORTH YOUR TIME