MOZAIKA coraz bliżej społeczności lokalnej

0

KRAKOWSKA MOZAIKA W SERCU LOKALNYCH SPOŁECZNOŚCI 

 

Zakup wagi medycznej i sprzętu elektronicznego oraz wsparcie w organizacji wydarzeń dla małych pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, bony na zakupy dla seniorów, promowanie młodych talentów, zachęcanie do zdrowego odżywiania czy wspólne granie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – to przykłady z listy działań zainicjowanych przez Galerię MOZAIKA. To Centrum codziennych zakupów w Krakowie – w nowej odsłonie po przebudowie działa od ponad roku, a już dało się poznać lokalnej społeczności. 

Galeria MOZAIKA inicjując działania adresowane do mieszkańców Prokocimia i Bieżanowa oraz pacjentów pobliskiego szpitala dziecięcego, pokazała jak ważna dla niej jest społeczność, w której funkcjonuje. Jednym z pierwszych beneficjentów MOZAIKI był Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, który znajduje się po sąsiedzku. W odpowiedzi na potrzeby szpitalnej Fundacji O Zdrowie Dziecka, centrum zaraz po otwarciu wyposażyło świetlicę dziecięcą w sprzęt elektroniczny, w tym konsole Xbox wraz z akcesoriami i kodami dostępu do gier on-line. MOZAIKA była także obecna w szpitalu w Dzień Dziecka i podczas Mikołajek. Każdorazowo około pół tysiąca małych pacjentów szpitalnych poradni otrzymywało słodycze i prezenty ufundowane przez najemców galerii. Również w ubiegłym roku w holu galerii stanęła specjalna skarbona, dzięki której klienci przy okazji codziennych zakupów mogą wesprzeć Szpital. Pieniądze zebrane w 2002 r. zostaną przeznaczone na zakup wagi medycznej na Oddział Reumatologii.

Galeria pomogła również miejscowym seniorom sfinansować i zrealizować przedświąteczne zakupy. Zorganizowała również spotkanie „po sąsiedzku”, na które zaprosiła dzielnicowych radnych, przedstawicieli stowarzyszeń i fundacji, a także klubów sportowych i organizacji działających na rzecz edukacji, kultury i promocji Prokocimia i Bieżanowa.

W okresie rozliczeń PIT MOZAIKA zainicjowała kampanię, którą wspierała lokalne organizacje pożytku publicznego (OPP) i zachęcała do przekazania im 1 proc. podatku. 

– To dla nas niezwykle ważne inicjatywy, bowiem słowa „po sąsiedzku” od początku naszego powstania mają wielkie znaczenie. Wszystkie nasze aktywności prospołeczne mają właśnie taki charakter – nakierowane są na ludzi, którzy żyją i pracują w tej samej przestrzeni co my i kierują się podobnymi wartościami. Stają się oni naturalnymi partnerami którym chcemy pomóc i pokazać że ich praca ma sens – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.

Z końcem wakacji MOZAIKA uruchomiła akcję edukacyjną „Śniadanie pierwsza klasa”. Celem jej było podniesienie świadomości jak ważnym posiłkiem dla dziecka jest pierwsze i drugie śniadanie. Autorką propozycji na pożywne i smaczne śniadania jest Agnieszka Niewiadomska, psycholog ze specjalizacją psychodietetyki mająca swój gabinet po sąsiedzku, bo na osiedlu Bieżanów.

MOZAIKA w ostatnim roku otworzyła się również na młode talenty i późną jesienią zaprosiła na wystawę kilkudziesięciu pocztówek z krajobrazem i zabytkami oraz charakterystycznymi elementami Podgórza Duchackiego. Można ją było podziwiać przez kilka tygodni w pasażu galerii. Konkurs plastyczny „Jesienna pocztówka z Podgórza Duchackiego” był zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego w Krakowie. Jego przedstawiciele wzięli udział w uroczystym otwarciu wystawy wraz z autorami prac – uczniami miejscowych szkół podstawowych. 

MOZAIKA nawiązała także współpracę z Fundacją ISKRA i Szkołą Qumam z Krakowa, szkolących psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami. Na początku roku 2023 odbyły się pierwsze egzaminy czworonogów dla których przestrzeń galerii jest idealnym miejscem na przeprowadzanie testów i szkoleń dla psów serwisowych. Alejki ze sklepami, po których stale przechadza się mnóstwo ludzi, również ze swoimi zwierzętami, to sytuacje, w których pies wspierający człowieka musi się bezbłędnie odnajdywać. 

Z początkiem 2023 r. MOZAIKA po raz pierwszy zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W pasażu galerii stanęła duża puszka z charakterystycznym sercem, do której klienci i najemcy obiektu wrzucali pieniądze już miesiąc przed finałem największej ogólnopolskiej zbiórki. 29 stycznia wraz z wolontariuszami z dwóch krakowskich sztabów (przy Urzędzie Miasta i Uniwersytecie Jagiellońskim) zorganizowała koncerty, pokaz tańca i spotkania rodzin ze strażakami, ratownikami medycznymi, strażnikami miejskimi, hodowcami psów i wolontariuszami Fundacji DKMF. 

MOZAIKA pomimo młodego stażu w dzielnicy ma już spore doświadczenie i wiele pomysłów na kolejne działania prospołeczne. Galeria jest otwarta na propozycje współpracy od lokalnych organizacji i instytucji charytatywnych. Aby do nich dołączyć wystarczy wejść na: https://www.krakow.galeriamozaika.pl/ i zgłosić swój projekt. 

 

O GALERII MOZAIKA

Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające. 

Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland
o pow. 7400 m², duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.

4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który
odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami oraz ich marketing.

O FIRMIE 4FI

Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.

Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

PLACES WORTH YOUR TIME