Muzealne aktualności 24 czerwca – 30 czerwca

0

Muzealne aktualności 24 czerwca – 30 czerwca

Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie. Z Bartoszem Hekselem rozmawia Justyna Nowicka

24 czerwca (poniedzialek), godz. 17:00
Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4

Wydarzenie w ramach 33. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Zapraszamy na spotkanie z Bartoszem Hekselem, autorem książki „Żydowscy adwokaci w przedwojennym Krakowie”. Rozmowa, którą poprowadzi Justyna Nowicka, odbędzie się w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej.
Książka jest poświęcona prawnikom żydowskiego pochodzenia oraz roli, jaką odgrywali w międzywojennym Krakowie. Dotyczy ich działalności społecznej, politycznej, kulturalnej i naukowej, a także wkładu w rozwój polskiej oraz europejskiej myśli prawniczej. Uzupełnieniem obrazu są historie konkretnych osób i ich rodzin, wybrane głośne sprawy sądowe, w których brali udział, a także charakterystyczne dla epoki przykłady życia towarzyskiego ówczesnych elit. W publikacji przedstawiono również losy krakowskich adwokatów w czasie wojny i po jej zakończeniu. Książka wykorzystuje dokumenty archiwalne i jest ilustrowana zdjęciami i materiałami pochodzącymi z kolekcji muzealnych lub prywatnych, do tej pory rzadko bądź w ogóle nieprezentowanymi.
Szczegóły na stronie.

Organizator: wydawnictwo EMG, Muzeum Krakowa Oddział Fabryka Emalia Oscara Schindlera, Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej.

Wstęp wolny.
Wydarzenie będzie również transmitowane online.

 

Otwarcie wystawy „Anna z Bronowic”

25 czerwca (wtorek), godz. 17:30
Rydlówka, ul. Włodzimierza Tetmajera 28

Zapraszamy na wernisaż.

Po raz pierwszy w Rydlówce w przestrzeni stałej wystawy zaprezentujemy historię Anny Tetmajerowej z Mikołajczyków – niesamowitej Bronowianki, żony młodopolskiego malarza i pierwszej gospodyni tego domu. We wnętrzu dworku pojawią się nieprezentowane wcześniej eksponaty – osobiste przedmioty bohaterki wystawy, jej rodzinne pamiątki, dawne fotografie i zapiski. Pozwolą one poznać różne etapy życia Anny: od panieństwa, poprzez czasy małżeńskie i lata wojny, aż do okresu, kiedy została zmuszona do opuszczenia domu i przebycia niemal całego świata, by do niego w końcu powrócić.
Otwarcie wystawy poprzedzi kilka słów kuratora wystawy Kamila Kopka i wykład Marty Marek, na którym przybliżone zostaną pierwsze dekady życia Anny. Na koniec odbędzie się krótkie oprowadzanie kuratorskie.

Osoba prowadząca: Marta Marek, Kamil Kopek

Limit osób: 45
Udział bezpłatny.
Obowiązuje rezerwacja Centrum Obsługi Zwiedzających, adres: Rynek Główny 35, telefon: (12) 426 50 60, email: info@muzeumkrakowa.pl

Partner wystawy

Galeria Bronowice

 

Miasto pod kopcem Kraka – oprowadzanie kuratorskie

26 czerwca (środa), godz. 17:30
Muzeum Podgórza, ul. Limanowskiego 51

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie.

Co znaleziono w kopcu Kraka? Do czego służyła tajemnicza kłódka prezentowana na wystawie? I kto znajduje się w herbie Podgórza i dlaczego? Na te i wiele innych pytań odpowiemy podczas oprowadzania po wystawie głównej „Miasto pod Kopcem Kraka”. Będzie to opowieść o historii dawnego Wolnego Królewskiego Miasta Podgórza, dziś XIII dzielnicy Krakowa, o jego inności, wielokulturowości, sukcesie i tolerancji. O tym jak można zbudować miasto i jak można je stracić. Zapraszamy i tych co dobrze znają Podgórze i tych, co dopiero zaczynają swoją przygodę z poznawaniem historii dawnego miasta. Tych, którzy są podgórzanami od niedawna i tych, co głęboko już wrośli korzeniami w prawobrzeżny Kraków.

Udział bezpłatny.

 

Wernisaż wystawy „Wincenty Wodzinowski. Czuły obserwator (1866-1940)”

27 czerwca (czwartek), godz. 17:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Wystawa otwarta 27.06.2024 – 03.11.2024

Wystawa przypomina życie i bogatą twórczość artysty- Wincentego Wodzinowskiego (1866, Igołomia -1940, Kraków), którego dzieła znajdują się w niemal każdej większej kolekcji muzealnej, a w ostatnim czasie stały się ponownie poszukiwane na rynku aukcyjnym osiągając coraz większe wyceny. Widzowie wyruszą w podróż śladami artysty- piewcy piękna podkrakowskiej wsi, pełnego pasji społecznika zaangażowanego w życie dwóch miast Krakowa i Podgórza) i patrioty- legionisty, jednego z uczniów Jana Matejki i wychowanka Akademii monachijskiej. Istotnym momentem dla jego kariery było współtworzenie wraz z Wojciechem Kossakiem oraz Janem Styką – „Panoramy Racławickiej”. Wystawa wpisuje się w misję Muzeum- jest kolejną opowieścią o Krakowie, widzianą przez pryzmat życia jego zwykłego-niezwykłego mieszkańca. Będzie to pierwsza próba monograficznego ujęcia twórczości malarza, osadzona w szerszym kontekście historii i kultury Krakowa przełomu XIX i XX stulecia. Wystawa jest niejako uzupełnieniem poprzedniej prezentowanej w pałacu Krzysztofory wystawy prac Włodzimierza Tetmajera.

Na wystawie w kilku odsłonach ukazana zostanie sylwetka Wincentego Wodzinowskiego- Krakowianina, Podgórzanina i Swoszowianina w jednej osobie:

cenionego przez krytykę artystyczną malarza, przedstawiciela (obok m.in. W. Tetmajera), nieformalnej artystycznej grupy „Pięciu”- wychowanków krakowskiej i monachijskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Jana Matejki, twórców popularnego na przełomie XIX i XX wieku nurtu chłopomani w malarstwie polskim,
artysty zafascynowanego kulturowym bogactwem wsi podkrakowskiej, autora licznych portretów „typów ludowych” i wielofigurowych, barwnych sceny rodzajowych, którego ulubioną modelką była słynna w Krakowie „Piękna Zośka” oraz współtwórcy Panoramy Racławickiej autorstwa J. Styki,
członka i darczyńcy Towarzystwa Muzeum Etnograficznego w Krakowie, które pod przewodnictwem S. Udzieli zainicjowało powstanie muzeum,
zasłużonego na polu sztuki twórcy, który przez ponad 15 lat tworzył niemal na wyłączność dla znanego, ekscentrycznego mecenasa sztuki hr. Ignacego Korwina -Milewskiego – twórcy niezwykłej kolekcji dzieł malarzy polskich, takich jak J. Matejko, A. Gierymski, J. Chełmoński, J. Kossak czy L. Wyczółkowski, w ufundowanej przez hrabiego pracowni w Swoszowicach,
zasłużonego działacza wielu podgórskich i krakowskich organizacji, jak Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych,
podgórskiego społecznika, który zainicjował stworzenie podgórskiego „Sokoła” i czynnie uczestniczył w procesie połączenia Krakowa z Podgórzem w ramach Wielkiego Krakowa. człowieka, który na kartach historii zapisał się jako wierny Ojczyźnie legionista i artysta uwieczniający życie legionowe, „głowy domu” niezwykłej rodziny, ojca Wincentyny Wodzinowskiej- Stopkowej i teścia wybitnego polskiego scenografa Andrzeja Stopki, nagrodzonych przez Yad Vashem tytułem Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata za pomoc Żydom w czasie II wojny światowej, a wśród nich niezwykłej poetce Zuzannie Ginczance.

 

Miasto żydowskie, czyli spacerem wśród synagog – spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji

28 czerwca (piątek), godz. 16:00
Stara Synagoga, ul. Szeroka 24

Muzeum Krakowa zaprasza na spacer miejski z pomocami dotykowymi i elementami audiodeskrypcji w ramach cyklu „Kraków naprawdę dla wszystkich”.

„Miasto żydowskie” w Kazimierzu zapoczątkowało kilka rodzin zamieszkałych na niewielkim obszarze w miejscu dzisiejszej Synagogi Starej w drugiej połowie XIV wieku. W ciągu trzech wieków rozrosło się do terenu obejmującego 1/5 całego Kazimierza, zamkniętego w obrębie dzisiejszych ulic św. Wawrzyńca, Wąskiej, Józefa, Estery, Miodowej i Dajwór. Dziś te ulice wyznaczają popularną trasę dla turystów zwiedzających Kraków, bo prowadzą szlakiem siedmiu synagog kazimierskich. Proponuję spacer tą trasą z informacjami, jakich przeciętny turysta raczej nie usłyszy: dlaczego nazwy ulic na Kazimierzu takie jak Józefa, Jakuba, Estery, Izaaka nie są poprzedzane przymiotnikiem „święty”, „święta”, od czego pochodzą nazwy Kupa, Miodowa, Lewkowa i jakie legendy wiążą się z niektórymi kazimierskimi synagogami.

Osoba prowadząca: Anna Jodłowiec – Dziedzic (asysta: Elżbieta Lang)
Start spaceru: Stara Synagoga (ulica Szeroka 24)
Czas trwania: 2 godziny.Limit miejsc: 10 osób
Udział bezpłatny. Konieczność rezerwacji:
Informacje o asyście i zapisy: Elżbieta Lang, e-mail: e.lang@muzeumkrakowa.pl, 12 257-10-17 wew. 109/ 691-377-437
Centrum Obsługi Zwiedzających e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426-50-60
Spotkanie inkluzywne skierowane głównie do młodzieży oraz osób dorosłych niewidomych i słabowidzących. Możliwa asysta z przystanku tramwajowego.

 

Warsztaty mistrzowskie dla młodych szopkarek i szopkarzy

28 czerwca (piątek), godz. 18:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35

Warsztaty realizowane w ramach grantu „Szopkarskie rody. Przeszłość przyszłości dla rozwoju rzemiosła szopkarstwa krakowskiego”
Już po raz piąty zapraszamy na Warsztaty mistrzowskie dla młodych szopkarek i szopkarzy! Pomiędzy czerwcem a październikiem (z przerwą na okres wakacyjny) w naszym Muzeum odbędą się specjalistyczne zajęcia dla młodej generacji szopkarskiej (od ok. 14 roku życia do wieku 20+), która bierze udział w Konkursie Szopek Krakowskich i chce rozwijać swoje umiejętności. Tegoroczna edycja będzie skupiać się na historii architektonicznych stylów, detali oraz ornamentyki — które w szopkach krakowskich stanowią o jakości ich wykonania. Warsztaty poprowadzą młodzi, acz doświadczeni szopkarze: Filip Fotomajczyk oraz Andrzej Malik. Czas trwania: osiem spotkań po 1,5 godz.
Harmonogram zajęć:
21.06.2024 — zajęcia terenowe, rozróżnianie stylów architektonicznych oraz charakterystycznych dla nich detali
28.06.2024 — drugie zajęcia terenowe, przygotowanie do tworzenia projektów szopek
13.09.2024 — sprawdzanie przygotowanych projektów, poprawki i wybór głównych detali szopek
20.09.2024 — rozrysowanie tworzenia detali oraz przygotowanie ich wykonania 27.09.2024 — wykonanie zaprojektowanych detali
4.10.2024 — zajęcia terenowe dotyczące ornamentyki
11.10.2024 — projektowanie i wykonywanie ornamentów
18.10.2024 — prezentacja realizowanych prac, spotkanie ze znanym szopkarzem, zakończenie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Osoby prowadzące: Filip Fotomajczyk, Andrzej Malik

Warsztaty są bezpłatne, dodatkowo wszystkim uczestnikom zapewniamy materiały i narzędzia niezbędne do pracy.
Warsztaty w formie zajęć terenowych. Spotkanie pod Pałacem Krzysztofory.
Udział bezpłatny. Limit: 8 osób. Wiek uczestników 14 – 20 + lat
Prosimy o zgłoszenia pod adres mailowy O.Jania@muzeumkrakowa.pl lub numer telefonu +12-61-92-415.

 

Spotkanie z konserwatorem mebli – Klinika dla rzeczy

29 czerwca (sobota), godz. 10:00
Thesaurus Cracoviensis, ul. Księcia Józefa 337

Spotkanie rozpocznie wykład, w którym pokażemy rodzaje i sposoby zastosowania drewna w rzemiośle i sztuce. Szczególną uwagę poświęcimy pozłotnictwu. Pokażemy i zachęcimy uczestników do wykonania prób barwienia, politurowania i złocenia elementów drewnianych. Udzielimy porad z dziedziny konserwacji mebli i rzemiosła artystycznego.

Klinika dla rzeczy to cykl spotkań realizowanych w muzealnych pracowniach konserwacji. Uczestnikom zaprezentowane zostaną obszary, metody oraz specyfika pracy typowa dla dziedziny konserwacji zabytków na podstawie wybranych obiektów muzealnych. Ważnym elementem cyklu jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z zakresu konserwacji i prewencji. Zapraszamy do udziału pasjonatów i miłośników rzeczy pięknych, a także osoby poszukujące fachowej porady jak zadbać o rodzinne pamiątki.

Najważniejsze informacje

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 16 roku życia i dla osób dorosłych
Zajęcia odbywają się w oddziale Thesaurus Cracoviensis, w Pracowniach Konserwacji przy ul. Księcia Józefa 337
Czas trwania poszczególnych zajęć – ok. 3 godz.
Koszt zajęć – 30 zł
Liczba miejsc: 12 osób
Bilety można zakupić on-line, w kasie Centrum Obsługi Zwiedzających, Rynek Główny 35, e-mail: info@muzeumkrakowa.pl , tel. 12 426 50 60 oraz w kasie oddziału Thesaurus Cracoviensis

 

Lato w Mieście – Bajka o bikiniarzach

29 czerwca (sobota), godz. 12:00
Muzeum Nowej Huty, os. Centrum E 1

Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 7–12 lat
Prowadzenie: Bartosz Arkuszewski

Jakie są nasze ulubione ubrania? Dres, falbanki, a może coś z postaciami z bajek i filmów? Czy nasze stroje zależą od humoru, samopoczucia, a może od okazji? Kim byli bikiniarze i dlaczego nosili barwne stroje oraz buty na grubej podeszwie? W czasie warsztatów spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Z materiałów plastycznych i skrawków tkanin wykleimy też własne, niepowtarzalne stylizacje inspirowane subkulturą bikiniarzy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Czas trwania zajęć wynosi średnio od jednej do półtorej godziny.
Udział w wydarzeniach realizowanych w ramach programu Lato w Mieście jest odpłatny.

Bilety:

dzieci i młodzież (do lat 18): 20 zł
bezpłatny wstęp przysługuje jednemu opiekunowi, pozostali opiekunowie: 20 zł
posiadaczom Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem przysługuje 50% zniżki
Bilety można zakupić online poprzez stronę https://bilety.mhk.pl, w kasach muzealnych oddziałów realizujących zajęcia oraz w Centrum Obsługi Zwiedzających.
Informacja: Centrum Obsługi Zwiedzających w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35, 31-011 Kraków, tel. 12 426 50 60, e-mail:info@muzeumkrakowa.pl

 

Jubileusz 125 – lecie Muzeum Krakowa

29 czerwca (sobota), start godz. 15:00
Barbakan, ul. Basztowa

Zapraszamy na jubileusz 125 – lecie Muzeum Krakowa.

Plan jubileuszu:
W Barbakanie

15.00 – rozpoczęcie obchodów przez pana Dyrektora Naczelnego, doktora Michała Niezabitowskiego. Czerpiąc pełnymi garściami z naszej historii trwamy w teraźniejszości i kierujemy się w przyszłość. Razem z naszymi gośćmi odśpiewamy Sto lat, niech żyje Muzeum Krakowa!

15.15 – wspólna zabawa razem z Kraków Street Band. Zespół narodził się na krakowskim Rynku w 2014 roku, i od tego czasu zagrał wiele koncertów i gościł na wielu festiwalach w kraju i zagranicą. Uświetnił swoją obecnością obchody Jubileuszu 120-lecia Muzeum Krakowa. Wstęp na koncert bezpłatny.

16.30 – spotkanie z partnerami społecznymi. Częścią naszej misji jest słuchanie miasta. Z chęcią wysłuchamy więc fundacji, organizacji i stowarzyszeń, z którymi Muzeum Krakowa współpracuje na co dzień.

17.00 – zabawy historyczne – przeniesiemy się na moment 125 lat w przeszłość, do 1899 roku, i podglądniemy, w co wówczas bawiły się dzieci i młodzież! Zapraszamy na otwarte warsztaty zabaw historycznych, prowadzonych dla rodzin z dziećmi przez animatorkę. Wstęp na warsztaty bezpłatny.

18.00 – druga część spotkania z partnerami społecznymi.

20.30 – koncert zespołu Percival – nawiązując do średniowiecznych tradycji Barbakanu zapraszamy na koncert zespołu Percival, grającego muzykę folkmetalową! Percival jest znany między innymi z nagrania muzyki do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon; jest także laureatem wielu nagród! Wstęp na koncert bezpłatny.

Przed Barbakanem
Z okazji Jubileuszu oddajemy głos Partnerom Społecznym, z którymi współpracuje Muzeum Krakowa. W codziennej pracy podejmujemy tematy ekologii, praw zwierząt, odrodzenia rękodzieła i wielu innych.
Stanowiska będą dostępne w godzinach 15.00-18.30.

stanowisko muzealne – informacje o Muzeum, oddziałach, godzinach otwarcia i imprezach.
sklepik muzealny – sprzedaż muzealnych wydawnictw oraz gadżetów, niektóre z nich dostępne w promocyjnych cenach.
stanowisko Stowarzyszenia Koronczarek Ziemi Krakowskiej – na stanowisku będzie można porozmawiać z zaprzyjaźnionymi z Muzeum Rękodzielniczkami, podziwiać oraz zakupić ich wyroby oraz spróbować swoich sił w koronce klockowej! Stowarzyszenie związane jest z Centrum Interpretacji Niematerialnego Dziedzictwa Krakowa, w którym regularnie odbywają się warsztaty koronki klockowej.
stanowisko Zupy na Plantach – temat bezdomności w Krakowie poruszany był między innymi w debacie, odbywającej się w ramach cyklu DNA Krakowa. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielami Stowarzyszenia oraz poznać jego działalność.
stanowisko Muzeum Herstorii Sztuki – już po raz kolejny podejmujemy współpracę z działającą prężnie Fundacją Muzeum Herstorii Sztuki. Prawa kobiet oraz historia kobiet będą przedmiotem wystawy czasowej Siłaczki. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielkami Fundacji, poznać jej działalność i plany.
stanowisko Katolickiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół Klika – jednym z cenionych programów Muzeum Krakowa jest cykl Kraków naprawdę dla wszystkich, poświęcony osobom z niepełnosprawnościami. Na stanowisku Stowarzyszenia Klika będzie można porozmawiać z jego przedstawicielami, poznać jego działalność oraz zakupić wyroby.
stanowisko Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami – na rok 2025 zaplanowana została wystawa poświęcona obecności zwierząt. Nawiązując do niej zapraszamy do współpracy Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na stanowisku będzie można porozmawiać z przedstawicielami Towarzystwa, poznać jego działalność oraz zakupić gadżety.
stanowisko szopkarza – na stanowisku będzie można podejrzeć pracę szopkarza. Muzeum Krakowa już od 1937 roku organizuje konkurs Szopek Krakowskich. Popularność konkursu nie zanika, o czym świadczy rekordowa liczba zgłoszeń na jego edycję z 2023 roku.
stanowisko Zielonego Adopciaka – doskonale wiemy, jak ważna jest zieleń w mieście! na stanowisku będzie można zasięgnąć opinii roślinnej specjalistki, a także wymienić się roślinami lub odebrać sadzonkę.
stanowiska Fundacji Widowisk Masowych – już niejednokrotnie gościliśmy Fundację Widowisk Masowych, również na debatach w cyklu DNA Krakowa. Zapraszamy na stanowisko, na którym będzie można porozmawiać z przedstawicielami Fundacji, obejrzeć jej wyroby oraz wziąć udział w warsztatach.
stanowisko Krakowskie Stowarzyszenie Graczy Gier Bitewnych “Smoki Południa” – uczestnicy będą mogli bliżej poznać czym są gry bitewne. Na stoisku ustawione zostaną ręcznie wykonane makiety, utrzymane w klimacie średniowiecza i fantastyki, oraz ręcznie malowane figurki. Osoby odwiedzające stoisko będą miały okazję nie tylko obejrzeć wystawę, ale również dowiedzieć się jak powstają tego typu makiety i modele. Równolegle prowadzone będą również pokazowe rozgrywki gry bitewnej, oraz lekcje zasad gry, bazującej na grze bitewnej w świecie Władcy Pierścieni.
Ponadto, przed Barbakanem osłodzimy sobie dzień krówkami w jubileuszowych obwolutach oraz będziemy rozdawać jubileuszowe piny!

 

Akcja „Wokół nas” w ramach Dni Pamięci Ofiar Gestapo 2024 r.

Zapraszamy młodzież szkół podstawowych i średnich z Krakowa i okolic do udziału w akcji „Wokół nas”. Organizowana ona jest w ramach tegorocznych Dni Pamięci Ofiar Gestapo w oddziale Muzeum Krakowa „Ulica Pomorska”.

Prosimy o przesyłanie do nas zdjęć miejsc pamięci związanych z wydarzeniami lub osobami z czasu II wojny światowej w Krakowie. Akcja jest skierowana do młodzieży szkół podstawowych i średnich, dla których pamięć o okupacji niemieckiej 1939 – 1945 jest bliska sercu.
Zależy nam na pokazaniu upamiętnień, bądź miejsc zasługujących na upamiętnienie, znajdujących się jak najbliżej miejsca zamieszkania, szkoły czy instytucji z którą czujecie się związani. Chcielibyśmy głównie przypomnieć osoby i wydarzenia, które nie są powszechnie znane, a o których przetrwała pamięć jedynie w najbliższym gronie lub według uczestników akcji szczególne zasługują na wspomnienie.
Warunkiem wzięcia udziału w naszym przedsięwzięciu jest przesłanie zdjęcia na którym będzie się znajdować konkretny obiekt związany z historią okupacji niemieckiej w Krakowie oraz osoba lub grupa osób, która troszczy się o miejsce lub po prostu pamięta o nim. Chcielibyśmy usłyszeć również historię wspominanych ludzi i wydarzeń, a także dowiedzieć się dlaczego akurat to miejsce przykuło Waszą uwagę?
Nadesłane prace i krótkie opisy miejsc znajdą się na przygotowywanej przez nas wystawie plenerowej, która będzie prezentowana w ramach Dni Pamięci Ofiar Gestapo na placu Inwalidów w Krakowie. Fotografie oraz towarzyszące im historie będą za zgodą autorów udostępniane również na profilu Facebooka oddziałów Muzeum Krakowa. Uczestnicy akcji zostaną zaproszeni do udziału w uroczystym Apelu Pamięci w dniu 13 września tego roku, przed tablicą pamiątkową przy ulicy Pomorskiej 2, w ramach wspomnianych uroczystości Dni Pamięci.

Specyfikacja zdjęć
Nadesłane fotografie muszą być wykonane w formacie JPG lub tiff i być w rozdzielczości powyżej 3,5 MB, by można było je reprodukować na wystawie plenerowej.
Muszą zawierać opis w pliku formacie Word, w którym będą zawarte następujące informacje:
1. Autor zdjęcia
2. Nazwa miejsca
3. Osoby występujące na zdjęciu
4. Data wykonania fotografii
5. Zdarzenie lub osoba, które chcemy upamiętnić
6. Krótki opis wydarzenia lub osoby z którymi dane miejsce jest związane
7. Dlaczego to miejsce zwróciło Waszą uwagę? (pkt. 6 i 7 – razem maks. 200 wyrazów)

Zgłoszenia
Zgłoszenie oprócz przesłanych fotografii i ich opisu musi ponadto zawierać zeskanowane lub sfotografowane następujące wypełnione dokumenty (znajdujące się w załącznikach regulaminu):

Formularz zgłoszenia
Właściwe oświadczenia Rodo (dla uczestników pełnoletnich i niepełnoletnich)
Prace należy przesyłać do 08 lipca 2024 r. na adres: dnipamieci@muzeumkrakowa.pl

Regulamin konkursu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Wydarzenie jest dofinansowane ze środków rady dzielnicy V Krowodrza









PLACES WORTH YOUR TIME