NCK ||czerwiec 2021

0

NCK ||czerwiec 2021 

Na zakończenie kulturalnego sezonu – w wiadomym czasie, zapraszamy. Na kilka wydarzeń, które otworzą normalny czas. Spotkania autorskie, spektakle teatralne i taneczne, wystawy, kabaret i ogromna ilość muzyki. Zapraszamy w czerwcu do NCK! 

 

16 czerwca (środa), g. 16.00 i 19.00, Scena NCK 

17 czerwca (czwartek), g. 10.00, 16.00 i 19.00, Scena NCK 

HIGH SCHOOL MUSICAL 2 – spektakl Krakowskiej Akademii Musicalu 

bilet – 55/45 zł / 36 zł

Polska premiera scenicznej wersji musicalu HIGH SCHOOL MUSICAL 2.

Ponad 50 wykonawców – uczniów i studentów Krakowskiej Akademii Musicalu po raz pierwszy w historii polskiej sceny musicalowej zaprezentuje teatralną wersję drugiej części trylogii z 2007 roku.  

Tym razem Troy Bolton, Gabriella Montez i uczniowie East High wraz z końcem roku szkolnego wyruszają do lukusowego ośrodka Lava Springs w poszukiwaniu przygody. Marzenia o lekkiej pracy która pozwoli zrealizować im marzenia o studiach, brutalnie zderzają się z rzeczywistością, która zmusza ich do podjęcia trudnych wyborów. Przyjaźń może zostać zniszczona przez pokusę szybkiej kariery. Nastaje czas symbolicznego dojrzewania.

Po premierze filmu 17 sierpnia 2007 r. High School Musical pobił wszelkie rekordów oglądalności, stając się najbardziej komercyjnym sukcesem filmowym Disney Channel Original Movie. W Stanach Zjednoczonych, telewizyjną premierę High School Musical 2 obejrzało 17 milionów widzów, bijąc rekord swojego poprzednika o ponad dziesięć milionów.

Ścieżka dźwiękowa filmu uzyskała status podwójnej platyny już w pierwszym tygodniu. Ponadto jej główny singiel „What Time Is It?” osiągnął szóste miejsce na liście Billboard Hot 100, a sam musical, wśród wielu nagród, najbardziej prestiżową American Music Award.

Na deskach Nowohuckiego Centrum Kultury zaprezentowana ostanie pełna, dwuaktowa wersja przedstawienia, rozszerzona o sceny i piosenki nieobecne w wersji telewizyjnej i filmowej.

Organizator wydarzenia – Krakowska Akademia Musicalu /Tadeusz Płatek

 

19 czerwca (sobota), g. 16.00, Scena NCK 

SUITA KOSMICZNA – koncert baletowy

Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Grupy Baletowej ETIUDA

bilet – 20 zł 

„Wcale nie chcemy zdobywać kosmosu, chcemy tylko rozszerzyć Ziemię do jego granic”. – „Solaris” Stanisław Lem

Fabuła spektaklu inspirowana prozą Stanisława Lema koncentruje się wokół kilku tajemniczych zdarzeń, które mają miejsce w bliżej nieokreślonym miasteczku w czasie pandemicznego osamotnienia. Sytuację niepewności i napięcia potęgują odwiedziny pozaziemskich istot… 

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Stolarczyk-Skoczylas

Prowadzenie spektaklu: Piotr Piecha – aktor Teatru Ludowego w Krakowie

 

19 czerwca (sobota), g. 19.00, Scena NCK 

  1. NOC TEATRÓW 

RYTUAŁ – spektakl Teatru Ab Intra

wstęp wolny na podstawie zaproszeń 

„Rytuał” – spektakl na podstawie utworu dramatycznego „Rytuał” ze zbioru sztuk teatralnych „Jednoaktówki na każdy rodzaj szaleństwa” Jerzego Andrzeja Masłowskiego

Scenariusz i reżyseria: Marlena Topolska

 

22 czerwca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

JANUSZ RADEK – The best of 

bilety – 85 zł

Wokalista, kompozytor i aktor obecny na polskiej scenie od 30 lat. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia. Dzięki muzycznej różnorodności udaje mu się poruszyć widzów znużonych powtarzalnością muzyki popularnej i zachwycić odbiorców poszukujących świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów. Koncert „The best of” to program złożony z ulubionych przez publiczność piosenek z repertuaru artysty. Usłyszymy m.in.:  „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, „Dziwny jest ten świat”, „Domek bez adresu”, „Serwus Madonna”, „Dom za miastem”, „Opowieść Niemenem”,  „Gdzieś-Po-Między”, „Z Ust do Ust”. 

 

24 czerwca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta

bilety – 80 zł

Kolejny programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili  do szkoły.

 

27 czerwca – 3 lipca, Scena NCK

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI

Najlepsze teatry z całej Polski zaprezentują Spektakle dla dzieci na Scenie NCK. W  repertuarze znajdą się największe hity literatury dziecięcej oraz przedstawienia dla najnajów (dzieci już od 1 roku życia!). 

W ramach Festiwalu odbędą się również kreatywne warsztaty dla dzieci w oparciu o tytuły bajek i spektakli, które będą prezentowane na scenie.

 

NCK wystawy ||czerwiec 2021

 

ZAUWAŻONE. 3 ARTYSTÓW, 3 TECHNIKI, 3 SPOJRZENIA

WOJCIECH PLEWIŃSKI, KATARZYNA WIERZBOWSKA-SLASKA, MACIEJ PLEWIŃSKI 

8 czerwca – 10 lipca, Czarna i Szara Galeria CENTRUM 

wernisaż – 9 czerwca 2021 r.(środa), g. 18.00

wstęp wolny

 

BARWY ŚWIATA PRZYRODY 2021

wystawa Związku Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Krakowski

15 kwietnia – 20 czerwca, Foto-Galeria NCK

wstęp wolny

 

PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI 2021 – malarstwo Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej

12 maja – 10 czerwca, Biała Galeria CENTRUM

wstęp wolny

 

GALERIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO – stała wystawa malarstwa

czynna: piątek-niedziela, w g. 13.00-19.00 

bilety – 10/8 zł

 

JERZY DUDA-GRACZ – GALERIA AUTORSKA – stała wystawa malarstwa i grafiki

czynna: piątek-niedziela, w g. 13.00-19.00 

bilety – 10/8 zł

 

A JUŻ W LIPCU || 2021 

 

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA – Wolna Grupa Bukowina

16 lipca (piątek), g. 18.00, Scena NCK

bilet – 50 zł

 

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Wystawy można zwiedzać przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – zasłaniając usta i nos, utrzymując dystans społeczny, dokonując dezynfekcji rąk.

PLACES WORTH YOUR TIME