Nie ma nudy w domu!
/27.04.-2.05.2020/

0

Nie ma nudy w… domu! 

Jeśli możecie sobie obecnie pozwolić na luksus niewychodzenia z domu, Nowohuckie Centrum Kultury spieszy z prawdziwie kulturalną pomocą, jeśli dopadłaby Was nuda! Nie tylko serdecznie polecamy standardowe (ale jakże miłe!) domowe aktywności takie jak: nadrabianie zaległych lektur, długie maratony filmowe (z pyszną herbatą i mruczącym kotem), ogrywanie bliskich w planszówki, ale również nasze kolorowanki,  wirtualne spacery po wystawach NCK, czy też spektakle i koncerty online – przypominające wydarzenia, które odbyły się na Scenie NCK.  

W tym tygodniu do tej listy dodajemy także: 

HOMEOPATYCZNE SPOSOBY NA WZMOCNIENIE ODPORNOŚCI

Zapraszamy na wirtualną odsłonę naszego cyklu Zdrowie i medycyna – krótki wykład Agnieszki Kamskiej, w którym przedstawia proste i efektywne metody służące profilaktyce i poprawie zdrowia. Przymus pozostania w domu może się okazać pretekstem żeby wreszcie zadbać o zdrowie.

(poniedziałek, 27.04.2020 r.)

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY –  II lekcja

Drogie Panie, po raz drugi zapraszamy do uczestnictwa w lekcji jogi, przygotowanej z myślą o kobietach od II trymestru ciąży. Praktyka jogi to nie tylko pomysł na bezpieczną aktywność fizyczną, ale także możliwość wyciszenia i głębokiego relaksu. Potrzebujecie tylko kilkunastu minut wolnego czasu, kawałka wolnej przestrzeni i… pora na trening!

(wtorek, 28.04.2020 r.) 

RAKIETY Z HERBATY – eksperyment 

Żeby wykonać ten eksperyment – koniecznie pod opieką dorosłych, w bezpiecznym miejscu – potrzebujecie tylko trzy rzeczy: torebkę herbaty, nożyczki i zapalniczkę/zapałki.

A dokładną instrukcję jak przeprowadzić doświadczenie znajdziecie w filmiku, przygotowanym przez naszego instruktora Wydziału Przyrodniczego Nowohuckiego Uniwersytetu Dzieci.

Start rakiety za: 3… 2… 1… 

  1. Podczas nagrywania filmiku nie ucierpiała żadna torebka herbaty, a wszystkie rakiety bez przeszkód technicznych powędrowały w przestworza. Kontrola lotów cały czas miała pod ręką gaśnice i wodę – bezpieczeństwo przede wszystkim!

(środa, 29.04.2020 r.)

Koncert online: BASIA STĘPNIAK-WILK – Jubileuszowa bombonierka

Zapraszamy na muzyczną majówkę w formie KONCERTU ONLINE. 

Materiał zarejestrowany w październiku 2019 r. na Scenie NCK, podczas koncertu z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Basi Stępniak-Wilk. 

W koncercie, oprócz jubilatki, wzięli udział artyści z którymi Basia współpracowała m.in.: Grzegorz TurnauMarek BałataLidia JazgarRyszard BrączekTeatr Loch Camelot i inni sceniczni przyjaciele Basi! Nie zabrakło znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż”, ale i niespodzianek!

Koncert zainaugurował 55. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. 

(piątek, 1.05.2020 r., g. 20.00 – część I

sobota, 2.05.2020 r., g. 20.00 – część II)  

Oczywiście wszystko – w przestrzeni wirtualnej! 

facebook.com/NCKnh

Wstęp wolny!

PLACES WORTH YOUR TIME