Nowe międzynarodowe kierunki FlixBusa – bezpośrednio do chorwackich miast, m.in. Splitu i Puli

0

W ramach uruchomionych nowych linii zagranicznych od połowy czerwca dojedziemy bezpośrednio z Warszawy do Puli i Monachium oraz z Krakowa do Splitu. Dodatkowo, linie z Przemyśla do Berlina i Bremy zostały wydłużone o przystanek w Medyce, co ułatwi podróż na Ukrainę. Ciekawą nowością wśród połączeń krajowych jest także kolejna linia w polskie góry – z Katowic do Szczawnicy, m.in. przez Krościenko nad Dunajcem.

Tego lata nasi pasażerowie będą mieli mnóstwo nowych opcji podróży – zarówno w kraju, jak i za granicą. Oferta FlixBusa, w porównaniu do miesięcy letnich ubiegłego roku, wzrośnie nawet o 100% – komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus Polska – Chorwacja to świetny pomysł na zbliżające się wakacje, ale znajdzie się też coś dla miłośników polskich gór – do kierunków bieszczadzkich, które pojawiły się niedawno, dołączyła linia do Szczawnicy.

Wśród nowych chorwackich miast, poza Splitem i Pulą, w siatce połączeń FlixBusa znajdą się także Rijeka, Opatija, Zadar i Szybenik. Dzięki nowej linii z Warszawy do Monachium, bezpośrednio dojedziemy także do Ingolstadt i Norymbergii. Dodatkowo, na mapie FlixBusa znajdą się nowe, górskie miejscowości – Czorsztyn, Krościenko nad Dunajcem i Szczawnica.

Nowe międzynarodowe połączenia FlixBusa:

  • 1360 Medyka – Berlin (pierwszy kurs: 23.05)

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Berlin

  • N1360 Medyka – Brema (pierwszy kurs: 23.05)

Medyka – Przemyśl – Rzeszów – Kraków – Katowice – Wrocław – Cottbus – Berlin – Hamburg – Brema

  • N1282 Warszawa – Pula (linia sezonowa, pierwszy kurs: 12.06)

Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała – Żywiec – Żylina – Bratysława – Rijeka – Opatija – Rovinj – Pula

  • N863 Kraków – Split (linia sezonowa, pierwszy kurs: 13.06)

Kraków – Katowice – Ostrawa – Ołomuniec – Brno – Bratysława – Zadar – Biograd na Moru – Vodice – Szybenik – Trogir – Split

  • N1304 Warszawa – Monachium (pierwszy kurs: 19.06)

Warszawa – Sieradz – Wrocław – Legnica – Bolesławiec – Zgorzelec – Görlitz – Drezno – Chemnitz – Bayreuth – Norymberga – Ingolstadt – Monachium

Niebawem w sprzedaży pojawi się także linia 1392 z Warszawy do Hamburga, która swój pierwszy kurs zrealizuje 19 czerwca.

Z Katowic i Małopolski w Beskidy

Nowa linia na trasie Katowice – Szczawnica swój pierwszy kurs zrealizuje już 18 czerwca. Autobusy kursować będą 7 dni w tygodniu i odjeżdżać będą o godz. 9:15 z Katowic oraz 16:30 ze Szczawnicy. Czas przejazdu między krańcowymi przystankami wynosi 4h30min. Trasa linii prezentuje się następująco:

  • 1374 Katowice – Szczawnica (pierwszy kurs 18.06)

Katowice – Kraków – Myślenice – Nowy Targ – Kluszkowce – Czorsztyn – Krościenko nad Dunajcem – Szczawnica

O FlixBusie

FlixBus to wiodący w Polsce i Europie operator międzymiastowych połączeń autobusowych, który od 2013 roku oferuje wygodny sposób podróżowania na każdą kieszeń. Inteligentne planowanie sieci, nowoczesny system informatyczny oraz unikalny model biznesowy pozwoliły FlixBusowi stworzyć największą sieć połączeń autobusowych w Europie, realizując 350 000 połączeń dziennie do 2000 destynacji w 29 krajach. W Polsce FlixBus oficjalnie wystartował pod koniec 2017 roku. W 2018 roku uruchomił tam ponad 40 krajowych i zagranicznych tras i przewiózł ponad 4 miliony pasażerów.

FlixBus uosabia doświadczenie i jakość poprzez ścisłą współpracę z ponad 300 lokalnymi partnerami autobusowymi. Zespół FlixBusa zajmuje się planowaniem sieci, obsługą klienta, zarządzaniem jakością, marketingiem i sprzedażą, jak również rozwojem biznesu i technologii. Lokalni partnerzy autobusowi są odpowiedzialni za codzienne operacje oraz za flotę zielonych FlixBusów, wszystko z zachowaniem najwyższego komfortu i standardów bezpieczeństwa. Zielone FlixBusy przewiozły już ponad 100 milionów klientów w całej Europie i stworzyły setki miejsc pracy w branży. www.flixbus.pl

PLACES WORTH YOUR TIME