Ostatnie dni zgłoszeń do konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

0

To już ostatnie dni zgłoszeń do XII edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

 

Do 12 marca 2023 r. trwają zgłoszenia do Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka. To już XII edycja konkursu “od młodych dla młodych”, którego organizatorami są studenci Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Pula nagród wynosi 4 tys. zł, a zgłoszenia można przesyłać w 4 kategoriach. 

 

Idea konkursu narodziła się po śmierci Bartka Zdunka – studenta Dziennikarstwa i komunikacji społecznej UPJPII w Krakowie, młodego i utalentowanego człowieka, który nie zdążył podzielić się swoją twórczością ze światem. W związku z tym rówieśnicy Bartka stworzyli konkurs, którego celem jest zauważenie młodych dziennikarskich talentów i zachęcenie do dzielenia się swoim dorobkiem z szeroką publicznością. Organizatorzy Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka kontynuują  tę inicjatywę już 12 rok.

 

Młodzi adepci dziennikarstwa swoje prace mogą zgłaszać w 4 kategoriach: Debiut publicystyczny roku, Reportaż po debiucie, Młodzi Twórcy Filmowi i Inicjatywa roku. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 12 marca 2023 r. Pula nagród wynosi 4 tys. zł, a konkurs Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka dla wielu jest wyjątkową możliwością zaprezentowania swoich dzieł i postawienia pierwszych lub kolejnych kroków w dziennikarskim świecie.

 

Istotę konkursu oraz jego cel podkreśla koordynatorka Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka – Natalia Prokop: “Każda edycja udowadnia nam, jak wiele młodych dziennikarskich talentów jest wśród nas. Co roku poruszają ważne społecznie tematy i przelewają swoją wrażliwość na różne formy dziennikarskie. Już nie możemy doczekać się wyboru tegorocznych laureatów. Pozostał już niecały tydzień do końca zgłoszeń. Nie czekaj i zgłoś się już dzisiaj!” 

 

Wpływ na rozwój dziennikarskiej drogi podkreślają również laureaci konkursu, m.in. Marek Sydor – zwycięzca XI edycji w kategorii Młodzi Twórcy Filmowi: „Gala Nagrody Młodych Dziennikarzy to dla mnie niezapomniana przygoda! Nie spodziewałem się takiego kunsztu i takiego wielkiego zaszczytu, jakim było uzyskanie tytułu laureata. Cieszę się, że mój przyjaciel namówił mnie do wysłania filmu. Teraz dzięki temu, że jestem studentem UPJPII chcę dać innym to, co otrzymałem. Jako laureat XI edycji zaangażowałem się w organizację kolejnej edycji NMD im. Bartka Zdunka i cieszę się, że mogę przyczynić się do odkrycia kolejnych dziennikarskich talentów”. Do udziału w konkursie Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka zachęca również laureatka XI edycji w kategorii Reportaż – po debiucie: “Serdecznie zapraszam Was do udziału w tegorocznej edycji, pokażcie swój talent światu i dajcie się zauważyć”. 

 

Organizatorzy konkursu również zachęcają do pokazania swojego talentu światu i jednocześnie przypominają, że pierwszym krokiem jest przesłanie pracy do 12 marca 2023 r. 

 

Regulamin oraz wszelkie informacje o Konkursie znaleźć można na stronie:

http://nagrodamlodychdziennikarzy.pl oraz w mediach społecznościowych Konkursu:

https://linktr.ee/NMDimBZ 

 

Organizatorami Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka są: Dziennikarskie Koło

Naukowe działające w Instytucie Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej

Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich,

redakcja „Gościa Niedzielnego” oraz Fundacja im ks. prof. Andrzeja Baczyńskiego.

Partnerem Konkursu jest Fundacja im. św. Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie.

 

PLACES WORTH YOUR TIME