Pierwszy w Polsce festiwal popkultury

0

Aktorzy serialu „Gra o Tron” oraz filmów o Harrym Potterze będą gwiazdami pierwszego w Polsce festiwalu popkultury Confiction, który odbędzie się w najbliższy weekend w Krakowie pod hasłem „Wyobraź to sobie”. Pisarze, autorzy komiksów, wydawcy gier, dziennikarze, artyści i przede wszystkim fani – wszyscy spotkają się w dniach 16-18 sierpnia na terenie EXPO Kraków.

Image
Image

Confiction to niecodzienna okazja do tego, aby spotkać swojego ulubionego twórcę komiksu czy pisarza przy jednym stole do gry lub porozmawiać z kimś, kto pracował przy produkcji ulubionego serialu. Miłośnicy filmów, seriali, książek, komiksów i gier spotkają m.in. Jamesa Cosmo – aktora znanego z roli Jeora Mormonta z serialu „Gra o Tron” czy Chrisa Rankina, który przez 11 lat wcielał się w rolę Percy’ego Weasleya w filmach o Harrym Potterze. Fani mogą liczyć na autografy oraz wspólne zdjęcia. Confiction odwiedzi także Joshua Long – twórca, pisarz i producent Netflixa i pierwszego polskiego serialu tej platformy „1983”.

Popkultura to także książki, dlatego na festiwalu nie może zabraknąć najciekawszych polskich pisarzy. Uczestnicy Confiction będą mieli okazję spotkać się m.in. z Jakubem Ćwiekiem, Magdaleną Witkiewicz, Witem Szostakiem czy Wojciechem Chmielarzem – autorem „Żmijowiska”, które zostanie zekranizowane przez stację Canal+.

Sferę komiksów reprezentować będzie Krzysztof Gawronkiewicz, twórca „Esencji”, za którą wraz ze scenarzystą Grzegorzem Januszem, otrzymał Grand Prix Pierwszego Europejskiego Konkursu Komiksowego telewizji Arte i wydawnictwa Glénat. Confiction odwiedzi także Michał Śledziński znany także jako Śledziu, który jest znany z serii „Bears of War” czy „Osiedle Swoboda”.

Festiwal Popkultury to również sztuka w najlepszym wydaniu. Uczestnicy wydarzenia przeżyją kulturalną podróż na Daleki Wschód. Na Confiction znajdzie się wystawa z Muzeum Mangghi, autorstwa Krzysztofa Gonciarza. Festiwalowicze przeniosą się także w świat najbardziej znanych przyjaciół na świecie – jedną z atrakcji będzie strefa zaaranżowana na wzór kawiarni znanej z amerykańskiego serialu „Przyjaciele” („Friends”).

Z kolei miłośnicy gier spotkają się w Games Roomie, gdzie królować będą planszówki oraz gry fabularne (RPG). Uczestnicy rywalizować będą także w innej dziedzinie – specjalnie dla fanów stylizacji przygotowany został konkurs cosplay. Na Confiction znajdzie się także wyjątkowa na skalę światową wystawa zabawek z jajek niespodzianek, która z pewnością zainteresuje nie tylko najmłodszych uczestników festiwalu.

To nowe wydarzenie stworzone przez fanów i dla fanów. – Idea zorganizowania festiwalu Confiction zrodziła się z chęci wykorzystania i podzielenia się doświadczeniem osób tworzących świat popkultury. Pomysłodawcami i twórcami festiwalu są osoby, które nie tylko od wielu lat współtworzą największe wydarzenia popkulturowe w Polsce, ale też są ich częścią. Postanowiliśmy wykreować nową, wciągającą historię – mówi Michał Karzyński, dyrektor Festiwalu. – Chcemy przekuć nasze doświadczenie w jedną wielką, nieszablonową i kreatywną całość – dodaje Karzyński.

Program festiwalu wypełniony jest atrakcjami. Specjalnie dla fanów „Gwiezdnych Wojen” przez cały czas trwania festiwalu dostępna będzie wystawa braci Kulesza, którzy od lat tworzą niesamowite i unikatowe na skalę europejską modele z uniwersum „Star Wars”. Podczas Confiction swoje miejsce znajdą uczestnicy w każdym wieku, również ci najmłodsi – chociażby na wystawie o Smerfach przygotowanej z okazji 60. rocznicy debiutu niebieskich skrzatów na łamach komiksu. Zwiedzający mogą spodziewać się również m.in. kina plenerowego, gier komputerowych oraz konsoli nawet z lat siedemdziesiątych, a także paneli dyskusyjnych.

A co zdecydowało o wyborze miejsca? Jak mówią organizatorzy, wybór był prosty. – Nie ma bardziej magicznego, pełnego niesamowitych historii i miejsc miasta, niż Kraków. Jest w nim coś zaczarowanego, dzięki czemu idealnie pasuje do klimatu Festiwalu, jaki chcemy stworzyć. Chcemy wypełnić Kraków miłośnikami i twórcami popkultury, dać im przestrzeń do spotkań i rozmów, zapewnić masę rozrywki – podkreśla Paulina Mikołajczyk, zaangażowana w organizację eventu.

***

Więcej informacji na:

https://confiction.pl/

Zakup biletów możliwy pod adresem:

https://sklep.tobilet.pl/sprzedaz/krok,4.html

PLACES WORTH YOUR TIME