Pomocnicy Mikołaja poszukiwani do „Fabryki prezentów”! || Warszaty dla dzieci ||

0

Pomocnicy Mikołaja poszukiwani do „Fabryki prezentów”. Warsztaty dla dzieci.

Kto z nas nie miał kiedyś ochoty podglądnąć warsztatu św. Mikołaja i sprawdzić, jak powstają cuda, które potem dzieci znajdują pod choinką? Teraz to możliwe! Co więcej, młode, aspirujące elfy pomogą św. Mikołajowi w tworzeniu prezentów z drewna, włóczki, kartonu, gliny czy zestawu kolorowych kabelków – wszystko za sprawą warsztatów „Fabryka prezentów”, które odbędą się w sobotę, 11 grudnia, w Centrum Kongresowym ICE Kraków (wydarzenie stacjonarnie, obowiązują wejściówki w cenie 5 zł).

Sobotnie wydarzenie dla dzieci z okazji świąt Bożego Narodzenia to nasz ukłon w stronę tradycji ludowych i świątecznych – mówi Izabela Błaszczyk, dyrektorka KBF. – Podczas warsztatów, na których dzieci same wykonają świąteczne prezenty: zabawki, ozdoby i rękodzieło, zachęcimy najmłodszych do poszukiwania, odkrywania i utrwalania lokalnych tradycji oraz poszerzania wiedzy o kulturze małej ojczyzny.

W ramach wydarzenia „Fabryka prezentów” każde dziecko będzie mogło wziąć udział w jednym wybranym warsztacie artystyczno-kulturalnym: ekologicznym, krawieckim, plastycznym, rękodzielniczym, stolarskim czy pszczelarskim.

Opłata za udział jednego dziecka w warsztatach: 5 zł. Wejściówki będą dostępne od piątku od godz. 10.00 na portalu: www.kbf.bilety (tutaj).

Program zajęć

  • 11.00: Kule do kąpieli
    W trakcie warsztatów dzieci ulepią własne pachnące i kolorowe kształty, które potem z frajdą wykorzystają podczas musującej kąpieli. Dla dzieci w wieku 4-7 lat.
    Prowadzenie: Zuzanna Przybytek

 

 

  • 11.15: Warsztaty rękodzielnicze
    Podczas warsztatów krawieckich dzieci uszyją z filcu swoje własne, magiczne gwiazdeczki. Na Mikołaja, na Święta, na choinkę, na szczęście – jak znalazł! Dla dzieci w wieku 7-10 lat.
    Prowadzenie: Anna Kwiatkowska

  • 11.30: Kalendarz na 2022 rok
    Dzieci zobaczą, jak w prosty sposób stworzyć planery, które okażą się pomocne w planowaniu swoich marzeń na nadchodzący czas. Poznają takie techniki, jak scrapbooking i embossing, poćwiczą piękne pisanie, a przy pomocy materiałów, nici i kleju wyczarują notesy dla każdego uczestnika warsztatów. Dla dzieci w wieku 7-10 lat.
    Prowadzenie: Sylwia Dziadek

 

 

 

  • 11.45: Drewniana choinka
    Młotek, kilka gwoździ i drewniane listewki – z tych elementów uczestnicy wyczarują drewnianą choinkę̨. Podczas warsztatu najmłodsi zapoznają się również z zawodem stolarza – zobaczą rożne narzędzia i bezpieczne sposoby ich użytkowania. Na koniec pomalują i ozdobią swoje prace filcowymi ozdobami. Dla dzieci w wieku 5-10 lat.
    Prowadzenie: FABLab Małopolska

 

 

  • 12.00: Ręcznie robione świece
    Zostań pracowitą pszczółką! Podczas warsztatów pszczelarka opowie i pokaże, jak pszczoły budują całe swoje woskowe królestwo. Dzieci nauczą się tworzyć świąteczne świecie z pachnącego ulem i miodem wosku pszczelego (tzw. węzy pszczelej). Dla dzieci w wieku 4-10 lat.
    Prowadzenie: Anna Job z Pasieki Galicja

 

  • 12.15: Torby z motywem świątecznym
    Tym razem dzieci zamienią się w projektantów i samodzielnie stworzą i pomalują płócienną eko torbę. Do ich dyspozycji będą farby, mazaki, flamastry, kredki; dodatkowo wykorzystają stemple, wałki, szablony oraz gotowe wzory. Tematem przewodnim będą zimowe, świąteczne motywy. Dla dzieci w wieku 4-10 lat.
    Prowadzenie: Anna Stach z Ciotki Klotki

Zasady bezpieczeństwa

Ze względów bezpieczeństwa – grupy będą maksymalnie 15-osobowe, a każda będzie pracowała w osobnym pomieszczeniu. Zajęcia odbędą z 15-minutowym przesunięciem, aby uniknąć niepotrzebnych kontaktów i zamieszania. Co więcej, miejscem wydarzenie jest duża Sala podzielona na 6 pomieszczeń. Podczas zajęć obowiązuje reżim sanitarny – wszyscy uczestnicy muszą nosić maseczki.

Dziecko może wejść na zajęcia tylko z jednym opiekunem.

Od rodziców zbierane zostaną oświadczenia covidowe o zdrowiu dzieci i opiekunów.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, KBF i Kids in Krakow.









PLACES WORTH YOUR TIME