Psie egzaminy w galerii MOZAIKA zdane szczekająco

0

CZWORONOGI ZDAWAŁY EGZAMINY W GALERII MOZAIKA
Podawanie przedmiotów, otwieranie drzwi, poruszanie się w galerii na luźnej smyczy i niezwracanie uwagi na mijane osoby – takim zadaniom musiały sprostać psy zdające egzaminy na zwierzęta asystujące osobom niepełnosprawnym oraz wspierające ludzi z problemami emocjonalnymi. Gucio i Ajsza pozytywnie zaliczyli sprawdziany przeprowadzone na terenie Galerii MOZAIKA w Krakowie.

Krakowska Galeria MOZAIKA jest idealnym miejscem na przeprowadzanie egzaminów oraz części szkoleń dla psów serwisowych. Alejki ze sklepami, po których stale przechadza się mnóstwo ludzi, to sytuacje, w których pies wspierający człowieka musi się bezbłędnie odnajdywać. Takie zwierzę, będąc w pracy, nie powinno reagować na obecność innych ludzi czy psów.

– W Galerii MOZAIKA nieustannie angażujemy się w projekty związane ze wsparciem lokalnych społeczności. Gdy otrzymaliśmy prośbę o udostępnienie przestrzeni na egzamin psów wspierających i asystujących, odpowiedź była oczywista. Wśród naszych klientów są osoby niepełnosprawne, którym podczas zakupów asystuje pies przewodnik, dlatego ten temat jest nam bardzo bliski – mówi Joanna Kwolek, dyrektor MOZAIKI Kraków.
Gucio, 2-letni owczarek belgijski, bezbłędnie poradził sobie z zadaniami, jakie musi wykonywać pies asystujący osobom niepełnosprawnym, a jego umiejętności zostały potwierdzone certyfikatem. Natomiast 4-letnia Ajsza wykonała wszystkie zadania przeznaczone dla psa wsparcia emocjonalnego. Ta śliczna suczka rasy Jack Russell terier okazała się wybitnie utalentowana.

– Zadaniem psa wsparcia emocjonalnego jest praca z ludźmi, którzy zmagają się z lękami, fobiami, będącymi w żałobie czy nawet w depresji. Dobrze przeprowadzona socjalizacja Ajszy wpłynęła na umiejętność adaptacji w różnych miejscach i okolicznościach, dzięki czemu jest predysponowana do towarzyszenia swojemu opiekunowi jako wsparcie emocjonalne. Natomiast Gucio to młody i dynamiczny pies, którego energię nie jest łatwo opanować, za to uczy się bardzo szybko i już jest pełnoprawnym i wykwalifikowanym asystentem osoby niepełnosprawnej. Cieszę się, że oba psy doskonale wykonały swoje zadania. Dzięki przychylności Galerii MOZAIKA będziemy mogli przeprowadzać tutaj kolejne egzaminy – mówi Kamila Żurek, dogoterapeutka i wiceprezes zarządu Fundacji ISKRA.

Według Fundacji ISKRA i Szkoły Qumam z Krakowa, przeprowadzającej egzaminy w krakowskiej MOZAICE, test, jaki przeszła Ajsza, był pierwszym takim egzaminem w Polsce. W naszym kraju prawdziwe docenienie wpływu psa na osoby borykające się z problemami emocjonalnymi jest na wczesnym etapie. Natomiast Program ESA (Emotional Support Animal) jest szeroko rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych i Europie Zachodniej.
– Zwierzęta dające człowiekowi wsparcie emocjonalne mają tam dostęp do wszystkich placówek publicznych na podobnych zasadach jak pies asystujący. W Polsce prawo dotyczące tego typu zwierząt nie zostało jeszcze uregulowane – dodaje dogoterapeutka.

Kamila Żurek ma kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu dogoterapii i jest również wykładowcą w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie, na kierunku behawiorystka zwierząt towarzyszących. Potwierdza, że psy dają człowiekowi poczucie ciepła i bezpieczeństwa. Obecność przyjaznego i otwartego psa obniża ciśnienie krwi, poczucie stresu, agresji czy niepokoju i znacznie przyczynia się do poprawy samopoczucia.

O GALERII MOZAIKA
Mozaika jest położona w krakowskiej dzielnicy Bieżanów-Prokocim – bardzo uczęszczanej i świetnie skomunikowanej części miasta, przy trasie w kierunku Wieliczki. Z doskonałym dostępem do komunikacji miejskiej, w tym tramwajowej, a także indywidualnej samochodowej. Pobliski węzeł autostradowy A4 znacznie powiększa strefę zasięgu centrum. Klientami Mozaiki będą więc nie tylko mieszkańcy ok. 65-tysięcznej XII dzielnicy miasta, lecz także osoby często tędy przejeżdżające.
Dla satysfakcji klientów wśród najważniejszych najemców MOZAIKI są: nowoczesny sklep Kaufland
o pow. 7400 m², duży market budowlany OBI, a także kilku innych wiodących najemców, w tym: Rossmann, Deichmann, RTV Euro AGD, Maxi Zoo. W MOZAICE znajduje się także strefa food court, w której klienci znajdą nowoczesne koncepty gastronomiczne.
4FI – polsko-niemiecka grupa inwestycyjna – stworzyła MOZAIKĘ po przejęciu obiektu od TESCO.
W procesie zmian lokalny zespół 4FI wspierany był przez BNP Paribas Real Estate Poland, który
odpowiada za wynajem i zarządzanie nieruchomościami oraz ich marketing.
O FIRMIE 4FI
Firma 4FI została założona w 2016 roku i inwestuje w trzech obszarach: nieruchomości, rozwijających się korporacji oraz fitness, zdrowia i stylu życia. Z dawnego biura rodzinnego powstała platforma inwestycyjna z oddziałami we Frankfurcie, Berlinie i Warszawie. Głównymi udziałowcami 4FI są dwaj niemieccy przedsiębiorcy, którzy mają ponad 20-letnie doświadczenie w branży nieruchomości.
Dziś portfel nieruchomości grupy obejmuje kilka aktywów w Polsce i Niemczech, które przechodzą transformację, tworząc nowoczesne sąsiedzkie centra zakupów – porównywalne z tym w Krakowie (MOZAIKA).

PLACES WORTH YOUR TIME