Rozpoczęcie lata w Forcie Jugowice

0

25 czerwca (sobota), godz. 14:00-19:00
Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego (w budowie), Fort 52a „Jugowice”, ul. Forteczna 28

25 czerwca 2022 r. (sobota) zapraszamy na radosne rozpoczęcie lata w Forcie Jugowice.

W godzinach 14:00-19:00 na terenie fortu czeka wiele atrakcji przygotowanych przez harcerzy Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej we współpracy z Muzeum Krakowa.

Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w grze terenowej związanej z aktywnościami harcerskimi. Po przybyciu na miejsce drużyny rodzinne zgłaszają się do punktu startowego, gdzie otrzymają karty gry. Gra toczyć się będzie na terenie terenów zielonych fortu, składa się z kilkunastu punktów z zadaniami dotyczącymi technik harcerskich i harcerskich umiejętności, m.in. terenoznawstwa (wyznaczania kierunków świata, posługiwania się kompasem, odczytywania mapy, znaków patrolowych), sygnalizacji i szyfrów, samarytanki (pierwszej pomocy), wiązania węzłów, strzelania z łuku, sprawności fizycznej (tor przeszkód), przyrodoznawstwa i tropów zwierząt, zręczności i spostrzegawczości.

Na każdym punkcie uczestnicy zbierają pieczątki kontrolne, a po zapełnieniu karty gry oddają ją do punktu recepcyjnego, gdzie karty trafiają do losowania. Losowania nagród rzeczowych odbędą się w godzinach 15:00, 17:00 i 19:00.

Na najmłodszych czekają dmuchane atrakcje m.in. ścianka wspinaczkowa, zamek do skakania. Ponadto harcerze zaprezentują pionierkę obozową. Będzie także możliwość obejrzenia obozowiska, wejścia do namiotów, jakie wykorzystywane są podczas letnich obozów.

W wybranych godzinach będzie możliwe zwiedzanie wnętrza fortu (godz. 14:00, 16:00, 18:00).

Obiekt przeszedł gruntowną przebudowę, z zachowaniem historycznego charakteru fortu. Fort Jugowice jest siedzibą powstającego Muzeum Ruchu Harcerskiego.

Wszystkie te atrakcje są bezpłatne. Zapraszamy serdecznie mieszkańców Krakowa do udziału w pikniku!

Konieczna rezerwacja w Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory),
e-mail: info@muzeumkrakowa.pl, tel. (12) 426 50 60

PLACES WORTH YOUR TIME