Scena NCK wznawia działalność!

0

Scena NCK wznawia działalność!

 

Powoli wraca normalność. Z końcem maja, po wielu miesiącach przerwy, „odmrażamy” Scenę NCK i zapraszamy państwa na widownię – oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego. W repertuarze trzy niezwykłe koncerty, błyskotliwa teatralna komedia, multimedialny balet i kabaret rozpisany na cztery smyczki.

Razem nakręcajmy kulturę!

Cały repertuar dostępny na naszej stronie internetowej: www.nck.krakow.pl

 

O CO BIEGA? – Teatr Capitol

29 maja (sobota), g. 18.00, Scena NCK 

KRÓL „Dziękuję”

4 czerwca (piątek), g. 19.00, Scena NCK 

 

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/ Wataha Drums/ Strojone 

12 czerwca (sobota), g. 19.00, Scena NCK 

 

JANUSZ RADEK the best of- koncert

22 czerwca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

 

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD 

24 czerwca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

 

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA – Wolna Grupa Bukowina

16 lipca (piątek), g. 18.00

 

Scena NCK|| maj-lipiec 2021|| opis wydarzeń

 

O CO BIEGA? – Teatr Capitol 

29 maja (sobota), g. 18.00, Scena NCK 

bilet – 100 zł 

Jedna z najzabawniejszych farsa Philipa Kinga. Pełna zaskakujących zwrotów akcji historia, z minuty na minutę, choć wydaje się to już niemożliwe, staje się jeszcze śmieszniejsza. Do samego końca nie wiadomo kto nagle pojawi się w drzwiach lub niespodziewanie wyskoczy z szafy. Zapraszamy na maraton śmiechu i wiszącą w powietrzu aferę obyczajową z koloratką w roli głównej.

reżyseria: Marcin Sławiński

Obsada: Olga Bończyk, Katarzyna Ptasińska, Piotr Zelt, Stefan Pawłowski, Anna Czartoryska, Rafał Szałajko, Dariusz Wieteska, Maciej Damięcki, Piotr Miazga.

 

KRÓL „Dziękuję”

4 czerwca (piątek), g. 19.00, Scena NCK 

bilety – 50 zł

Premierowy koncert Króla z materiałem z płyty „Dziękuję”. Podczas koncertu nie zabraknie także utworów znanych z poprzednich płyt artysty. 

„Dziękuję” czyli szósty solowy album Króla ukazał się 9 kwietnia 2021 nakładem wytwórni ART2 Music. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty Króla, przyniósł on jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyk a także objęcie wraz z Darią Zawiałow i Igo kierownictwa nad projektem Męskie Granie Orkiestra 2020. 

EJ TYGRYSY!  Zanim zacznę dziękować chcę Was przeprosić, że musieliście tym razem czekać trochę dłużej na mój album… SORRY!  Oprócz kilku super akcji było tez momentami kiepsko… nie muszę tłumaczyć co się wydarzyło w 2020… Ale już jestem! i chcę Wam podziękować…- Błażej Król

Zespół wystąpi w składzie: 

Błażej Król – głos, gitara

Iwona Król – głos, instrumenty klawiszowe

Thomas Fietz – perkusja 

Jan Migdal – gitara basowa

Monia Muc – saksofon

 

 

PRELUDIUM SŁOWIAŃSKIE – Art Color Ballet/ Wataha Drums/ Strojone 

12 czerwca (sobota), g. 19.00, Scena NCK 

bilety – 100/90 zł

Spektakl muzyczny sięgający do korzeni kultury słowiańskiej. Inspiracją do powstania scenariusza był Kalendarz Słowiański oraz symbolika przyrody zaklęta w czterech porach roku. Twórcy widowiska – Marek „Smok” Rajss i Agnieszka Glińska – za pomocą różnorodnych form ekspresji twórczej – muzyki, rytmu, tańca, rdzennych pieśni i bodypaintingu wykreowali na wskroś współczesną, a jednak sięgającą głęboko do rdzennego ducha interpretację świata prasłowiańskiego, z bogactwem wierzeń i obrzędów, wyznaczonych rytmem przyrody.

Dynamika żywej muzyki oraz pieśni słowiańskich, zilustrowana tańcem i plastyką przenosi widza na emocjonalnie głęboki poziom doznań i pierwotnych znaczeń, za którymi tęsknimy.

Spektakl w wykonaniu zespołu Art Color Ballet, grupy WATAHA Drums oraz grupy wokalnej STROJONE przybliża współczesnemu widzowi barwny świat archetypu kultury słowiańskiej, pełnej magii i osobliwości.

Choreografia, reżyseria i projekt plastyczny: Agnieszka Glińska

Scenariusz: Agnieszka Glińska, Marek „Smok” Rajss, Ewa Szawul

Współpraca przy choreografii: Małgorzata Popławska, Barbara Gwóźdź, Michał Adamowicz

Muzyka: Marek „Smok” Rajss

 

JANUSZ RADEK the best of 

22 czerwca (wtorek), g. 19.00, Scena NCK

bilety – 85 zł

Wokalista, kompozytor i aktor obecny na polskiej scenie od 30 lat. Wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia. Dzięki muzycznej różnorodności udaje mu się poruszyć widzów znużonych powtarzalnością muzyki popularnej i zachwycić odbiorców poszukujących świeżości w nowych aranżacjach najbardziej znanych utworów. Koncert „The best of” to program złożony z ulubionych przez publiczność piosenek z repertuaru artysty. Usłyszymy m.in.:  „Kiedy U-kochanie”, „Dziękuję za miłość”, „Groszki i róże”, „Na moście w Avignone”, „Dziwny jest ten świat”, „Domek bez adresu”, „Serwus Madonna”, „Dom za miastem”, „Opowieść Niemenem”,  „Gdzieś-Po-Między”, „Z Ust do Ust”. 

 

GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD*

24 czerwca (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

bilety – 80 zł

Kolejny programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Tym razem Bolek, Paweł, Michał i Filip otoczeni będą największymi gwiazdami muzyki. J. S. Bach opowie o początkach polifonii i o tym jak wynalazł nordic walking. Patron zespołu – Wolfgang Amadeusz – wyjawi tajemnice skąd czerpie pomysły dla Grupy MoCarta,  a Antonio Vivaldi przyzna się, dlaczego skomponował tylko Cztery Pory Roku. Grupa MoCarta wśród gwiazd to humor, elegancja i najlepsza muzyka. To rozrywka dla wszystkich pokoleń. Dla dorosłych, ich dzieci, oraz dla tych, którzy z Fryderykiem Chopinem chodzili  do szkoły.

*czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA 

Wolna Grupa Bukowina 

16 lipca (piątek), g. 18.00, Scena NCK 

bilety – 50 zł 

Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. 

Twórcą i liderem zespołu był nieżyjący już Wojtek Bellon. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Z nieustającym powodzeniem stale koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem niemal kultowym.

Podczas jubileuszowego koncertu Wolna Grupa Bukowina wystąpi w składzie: Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński, Wacław Juszczyszyn, Marek Zarankiewicz, Krzysztof Żesławski.

 

W budynku NCK obowiązują:

Procedury bezpieczeństwa w Nowohuckim Centrum Kultury w czasie epidemii SARS-COVID-19 <kliknij>

Uprzejmie prosimy o ich przestrzeganie oraz stosowanie się do instrukcji pracowników NCK.

Wystawy można zwiedzać przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – zasłaniając usta i nos, utrzymując dystans społeczny, dokonując dezynfekcji rąk.

 

Fot. Karolina Stokłosa

PLACES WORTH YOUR TIME