SCENA NCK

0

Kulturalna jesień 2018 zapowiada się na gorącą i intensywną. Repertuar Sceny NCK staraliśmy się ułożyć tak, by był możliwie różnorodny i bogaty – dając Państwu możliwość wyboru interesującego wydarzenia z szerokiej gamy scenicznych prezentacji.

Jak zawsze nie zabraknie gwiazd piosenki, spektakli teatralnych, baletowych i kabaretowych programów – Edyta Geppert, „Być jak Elizabeth Taylor”, Piotr Bałtroczyk i „Dziadek do orzechów” – to tylko kilka wybranych propozycji z naszego repertuaru.

A ponieważ wciąż aktualne jest hasło „Zmieniamy się dla was”, to już od września zapraszamy do naszej odnowionej i nowocześnie wyposażonej sali teatralnej.

MIKROMUSIC – koncert

22 września (sobota), g.19.00, Scena NCK

STANISŁAWA CELIŃSKA – „Malinowa…” – koncert

23 września (niedziela), g.19.00, Scena NCK

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ –„Zjedz kawiorek” – program kabaretowy

5 października (piątek), g.19.00, Scena NCK

ŚMIERTELNA PUŁAPKA – komedia kryminalna

13 października (sobota), g.18.00, Scena NCK

MICHAŁ BAJOR – „Od Kofty… do Korcza” 

14 października (niedziela), g.18.00, Scena NCK

TADEUSZ WOŹNIAK – Poezja zagrana symfonicznie

24 października(środa), g. 19.00, Scena NCK

PIOTR BAŁTROCZYK – „Mężczyzna z kijowym peselem”

25 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR – spektakl

28 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK

BURSZTYNOWE DRZEWO – spektakl muzyczno-baletowy 

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

KABARET POD WYRWIGROSZEM  – „Tra ta ta ta” – nowy program

28 listopada (środa), g. 19.00, Scena NCK

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH – jubileusz 15-lecia

15 grudnia (sobota), g. 17.00, 20.00, Scena NCK

MIKROMUSIC – koncert

22 września (sobota), g.19.00, Scena NCK  

Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określają po prostu jako Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub artpop. Mikromusic ma na koncie sześć płyt studyjnych, ale prawdziwą moc pokazują na koncertach. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku.

Liderką zespołu jest Natalia Grosiak – wokalistka, tekściarka i kompozytorka. Zespół stworzył muzykę do filmów „Chemia” (reż. Bartek Prokopowicz) oraz „Konfident” (reż. Juraj Nvota) oraz do spektaklu muzycznego „Trzy wesołe krasnoludki” dla Teatru Muzycznego Capitol (reż. Konrad Imiela).

bilety – 50 zł

STANISŁAWA CELIŃSKA – „Malinowa…” – koncert

23 września (niedziela), g. 19.00, Scena NCK  

„Malinowa…” to nowa, studyjna płyta, składa się z 14 premierowych utworów w wykonaniu niepowtarzalnej i charyzmatycznej artystki. Stanisława Celińska kontynuuje docenioną już przez publiczność rolę wyjątkowej pieśniarki, która wie jak przyciągnąć słuchacza i na czas koncertu wprowadzić w kameralny nastrój. W warstwie tekstowej materiał to w większości autorskie teksty Stanisławy Celińskiej i trzy piosenki napisane przez Dorotę Czupkiewicz. Za muzykę i aranżacje odpowiedzialny jest Maciej Muraszko.

bilety – 90 zł

KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ – „Zjedz kawiorek” – program kabaretowy

5 października (piątek), g. 19.00, Scena NCK

Nowy program najsłynniejszego polskiego siedzący stand-upera to przezabawne monologi, świeże komentarze naszej rzeczywistości, anegdoty z życia różnych klas, zaskakujące pointy, chóralne śpiewy, potężna dawka humoru z najwyższej półki i trochę refleksji. Wszystko to wymieszane w proporcjach zapewniających świetną zabawę i niezapomniany wieczór.

bilety – 60 zł

ŚMIERTELNA PUŁAPKA – komedia kryminalna

13 października (sobota), g. 18.00, Scena NCK

Sidney Bruhl, popularny autor broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie. W rzeczywistości cierpi na brak weny, co powoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe.  Szansę na ich rozwiązanie dostrzega w chwili, gdy jego student przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki kryminalnej z prośbą o opinię. Sidney obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. „Śmiertelna pułapka” to kryminalna komedia, inteligentnie i zabawnie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa. 

Obsada: Krzysztof Tyniec, Ewa Telega, Magdalena Zawadzka, Wiktor Zborowski, Aleksander Milicević. 

reżyseria – Andrzej Strzelecki

bilety 100 zł

MICHAŁ BAJOR – „Od Kofty… do Korcza” – koncert

14 października (niedziela),  g. 18.00, Scena NCK

Na repertuar koncertu złożą się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty – te o które proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment. Na nowo zaaranżowane, przefiltrowane przez jego dzisiejszą wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Michała Bajora. Usłyszymy m.in. „Ogrzej mnie”, „Monsieur Renoir”, „Nasza niebezpieczna miłość”, „Femme fatale”.

bilety – 90 zł

24 października(środa), g. 19.00, Scena NCK

TADEUSZ WOŹNIAK – Poezja zagrana symfonicznie

Premierowy koncert barda polskiej piosenki. Artysta obecny na scenie od 50 lat postanowił uczcić swój jubileusz wyjątkowym koncertem w oprawie symfonicznej.

Zespołowi Tadeusza Woźniaka w składzie: Jolanta Majchrzak-Woźniak (wokal i instrumenty klawiszowe), Piotr Woźniak (wokal oraz gitara i gitara elektryczna), Mariusz Jagoda (skrzypce) będzie towarzyszyć ponadtrzydziestoosobowa orkiestra młodych krakowskich symfoników pod dyrekcją Joanny Natalii Ślusarczyk. Wykonawcy wspólnie przygotowali 20 utworów – wybitnych dzieł polskiej poezji śpiewanej, z czego 17 w oprawie symfonicznej m.in. Zegarmistrz światła, Smak i zapach pomarańczy czy Hej, Hanno.

Autorem unikatowej symfonicznej adaptacji  utworów do tekstów mistrzów słowa: Zbigniewa Herberta, Jana Kasprowicza, Agnieszki Osieckiej, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Marka Grechuty i innych jest znany krakowski aranżer Ireneusz Boczek.

Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA QKULTURA

bilety – 60 zł, 50 zł (ulgowy)

PIOTR BAŁTROCZYK – „Mężczyzna z kijowym peselem”  – program kabaretowy

25 października (czwartek), g. 19.00, Scena NCK

„Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny”. I to właściwie jedyny powtarzalny fragment każdego występu. Co nastąpi po: „Dobry wieczór Państwu”, jest również zagadką dla Bałtroczyka. Wiele jest spraw, które Bałtroczyka interesują, od budownictwa drewnianego na ukochanej Warmii, przez nowe techniki szpachlowania, do przystawek w Telecasterach. Wszystko jest inspiracją, przydrożne drobiazgi przetwarza Bałtroczyk, w następne epizody swojego życiem pisanego monologu.

bilety – 60 zł

BYĆ JAK ELIZABETH TAYLOR – spektakl teatralny

28 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

Spektakl o najsłynniejszej parze w dziejach Hollywood. Rok 1976. Do apartamentu hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog Tony Slawers, przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton, także jego pacjent, który po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawia się rozstać. Autor sztuki podejmuje próbę analizy związku, w którym namiętność miesza się z zazdrością, a popularność i sława stają się przeszkodą w budowaniu właściwych relacji. Wielkie emocje, namiętność, dowcip i wzruszenie to atuty tego niezwykłego spektaklu.

obsada: Małgorzata Foremniak, Paweł Deląg, Sambor Czarnota, Martyna Kliszewska

scenariusz i reżyseria – Jakub Przebindowski

bilety – 80 zł

EDYTA GEPPERT z zespołem Vasie – koncert

9 listopada (piątek), g. 19.00, Scena NCK

Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone są z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą  charyzmą artyści.

scenariusz i reżyseria – Piotr Loretz

bilety – 95 zł

BURSZTYNOWE DRZEWO – Art Color Ballet – spektakl muzyczno-baletowy 

16, 17 listopada (piątek, sobota), g. 19.00, Scena NCK

Widowisko inspirowane pradziejami ludów przemierzających Europę poruszać będzie zagadnienia związane z naszym pochodzeniem, formowaniem się rodzimej społeczności pod wpływem innych kultur, a także kształtujących się w ten sposób wartości duchowych i materialnych. W jak wyjątkową podróż zabierze widzów tym razem Agnieszka Glińska? Tych, którzy znają dotychczasowe produkcje Art Color Ballet z pewnością nie trzeba przekonywać, że w wykonaniu tego zespołu połączenie tańca, muzyki na żywo, wizualizacji i bodypaintingu, każdorazowo wprowadza publiczność w świat wielowymiarowej sztuki scenicznej, zapierającej dech w piersiach.

bilety – 80/70 zł

KABARET POD WYRWIGROSZEM  – „Tra ta ta ta” – nowy program

28 listopada (środa), g. 19.00, Scena NCK

Czego można spodziewać się po najnowszym programie jednego z najbardziej popularnych polskich kabaretów? Wszystkiego. Z całą pewnością będzie szalone tempo, przebieranki i komedie omyłek, inteligentne skojarzenia i dowcipne aktualności – czyli gwarancja udanego wieczoru. Grają 200 spektakli rocznie w całej Polsce, a dodatkowo zapraszani są do telewizyjnych i radiowych programów. Przed laty cała Polska śpiewała ich słynne przeboje: „Donald marzy”, „Jesteś spalona”, „Ona nie tańczy dla mnie”.

bilet – 65 zł

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – ROYAL LVIV BALLET  – spektakl baletowy

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK  

Niezwykła i wzruszająca opowieść, za sprawą artystów Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”, błyszczy na scenie. Piękne kostiumy, scenografia i mistrzowskie wykonanie od zawsze porywa i zachwyca widzów na całym świecie.

bilety – 80/60 zł

DZIADEK DO ORZECHÓW – ROYAL LVIV BALLET  – spektakl baletowy 

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK  

„Dziadek do orzechów” to fenomen w historii baletu – wzorzec klasycznego piękna, niezmiennie ujmujący publiczność. To również najpoważniejsze wyzwanie dla tancerzy i choreografów. Balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca i muzyki. Wyrazistość ruchów tancerzy, fantastyczna choreografia, magia świateł, dekorowane cekinami stroje i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na zapierający dech w piersiach, bajkowy spektakl w wykonaniu tancerzy Lwowskiego Narodowego Akademickiego Teatru Opery i Baletu razem z Międzynarodowym Teatrem Baletu „Premierа”.

bilety – 100/80 zł

KABARET SKECZÓW MĘCZĄCYCH – jubileusz 15-lecia

15 grudnia (sobota), g. 17.00, 20.00, Scena NCK

Przez 15 lat na scenie Kabaret Skeczów Męczących zdążył udowodnić, że jest jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kabaretu. To właśnie KSM wprowadził na scenę, a potem w codzienne anegdoty, całą masę charakterystycznych postaci, powiedzeń i żartów. I właśnie niepowtarzalni bohaterowie ich skeczów będą motywem przewodnim spektaklu z okazji jubileuszu zespołu.

bilety – 80 zł

NCK SCENA dla dzieci:

AKADEMIA PANA KLEKSA – spektakl Teatru Maska z Rzeszowa

12 października (piątek), g.10.00, Scena NCK

PLASTUSIOWY PAMIĘTNIK – Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana

9 listopada (piątek), g.10.00, Scena NCK

KRÓLEWNA ŚNIEŻKA – spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK

DZIADEK DO ORZECHÓW – spektakl baletowy ROYAL LVIV BALLET

2 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK

Imprezy Mikołajowe – Teatr Banasiów z Warszawy 

6-7 grudnia (czwartek, piątek), g.9.00, 11.30, Scena NCK

8 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK

NOWOHUCKIE CENTRUM KULTURY

Al. Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków

BILETY I INFORMACJE:

Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl

 

PLACES WORTH YOUR TIME