Tribute to Nalep

0

Tribute to Nalepa

 

Największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat ’70 i ’80 będzie można usłyszeć 11 marca w Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie wystąpią muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie, upamiętniającym 15. rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa. 

 

OLD BREAKOUT to reaktywacja legendy – muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT – założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album „Blues Breakout”, nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz – gitara, Jerzy Goleniewski – gitara basowa, Józef Hajdasz – perkusja, z tekstami Bogdana Loebla.

 

Następnie Trzciński  nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: „Mira”, „Karate” i „Ogień” aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia polski koncert Raya Charlesa.

 

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu „Lep na Bluesa”, dawni przyjaciele Nalepy postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory jeżdżą z koncertami po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii czy Niemczech. 

 

W 2018 roku nagrywają także płytę „Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska”. W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat ’70 i ’80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną. Płyta dostępna jest do nabycia po koncertach a muzycy z przyjemnością składają na niej swoje autografy.

 

Skład zespołu:

Tadeusz TRZCIŃSKI (Breakout) – harmonijka ustna

Maciej Bogusław KUBICKI (Breakout) – gitara basowa

Marcin KOŁDRA – wokal, gitara

Sławek BURAKOWSKI – gitara

Łukasz BILIŃSKI – perkusja.

 

OLD BREAKOUT „Tribute to Nalepa”

11 marca (sobota), g. 18.00, Scena NCK   

bilety: 65/49 zł

PLACES WORTH YOUR TIME