Uznani przedstawiciele międzynarodowej branży filmowej jurorami w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2023!

0

Uznani przedstawiciele międzynarodowej branży filmowej jurorami w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2023! 

 

Debbie McWilliams, jedna z wiodących światowych reżyserek castingu, która odpowiadała za obsadę ostatnich 14 filmów serii o Jamesie Bondzie oraz Bernd Buder, Dyrektor Programowy Festiwalu Filmowego w Cottbus – Festiwalu Filmów Europy Wschodniej będą jurorami w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA. Nadchodząca, 16. edycja Festiwalu odbędzie się w Krakowie w dniach 28 kwietnia – 7 maja 2023 roku. 

 

Debbie McWilliams: ikona castingu 

 

Debbie McWilliams, która podczas tegorocznej filmowej majówki pojawi się w Krakowie, jest odpowiedzialna za obsadę ostatnich 14 filmów serii o Jamesie Bondzie. Działalność przy filmach z Bondem pozwoliła jej na pracę na całym świecie, w przeróżnych niekonwencjonalnych okolicznościach, zarówno z największymi gwiazdami kina jak i nieznanymi aktorami. Debbie współpracowała z rozlicznymi reżyserami, między innymi z Derekiem Jarmanem, Romanem Polańskim, Stephenem Frearsem, Anthonym Minghellą, Samem Mendesem czy Ronem Howardem.

 

Do jej wczesnych projektów należą takie filmy jak „Amerykański Wikołak w Londynie”, „Moja piękna pralnia”, „Nadstaw uszu” i „Henryk V” (reż. Kenneth Branagh). W ostatnich latach pracowała natomiast przy „Gwiazdy nie umierają w Liverpoolu”, za który to film została nagrodzona przez brytyjską Gildię Reżyserów Castingu za najlepszy casting w filmie fabularnym, oraz przy 25. filmie z serii o agencie Jej Królewskiej Mości, Jamesie Bondzie, pod tytułem „Nie czas umierać”.

 

McWilliams jest odpowiedzialna za obsadę wielu filmów wysokobudżetowych, pomimo tego niezmiernie ceni sobie pracę przy kinie niezależnym i odkrywanie nowych talentów aktorskich.

 

Debbie jest członkiem Gildii Reżyserów Castingu, Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Reżyserów Castingu (ICDN).

 

Bernd Buder: Cottbus Film Festival i Kraków jednoczą siły

 

Bernd Buder jest niezwykle doświadczonym kuratorem i krytykiem filmowym z Niemiec. Studiował nauki polityczne na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim. Od roku 2015 jest Dyrektorem Programowym Festiwalu Filmowego w Cottbus – Festiwalu Filmów Europy Wschodniej. 

 

Bernd jest również konsultantem programowym na Berlinale Forum i Festiwalu Cinedays w Skopje, a także od 2021 Dyrektorem Programowym Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej w Berlinie i Brandenburgii. 

 

W przeszłości Bernd był przewodniczącym targów koprodukcyjnych East-West, Dyrektorem Programowym Kina Babylon w Berlinie oraz konsultantem programowym na rozlicznych festiwalach (Festiwal Filmowy w Prisztinie, Festiwal Filmowy i Teatralny Skena-Up w Prisztinie, Festiwal Filmowy goEast, dokumentArt w Neubrandenburg, Turecki Tydzień Filmowy w Berlinie, Festiwal Filmowy w Zagrzebiu).

 

PLACES WORTH YOUR TIME