Wieczór w Czerwonym Dworze

0

Wieczór w Czerwonym Dworze. Stanisław Witkiewicz.

6 lutego, godz. 18:00

Zakopiańskie Centrum Kultury / Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór

  1. Kasprusie 27

 

Wieczory w Czerwonym Dworze to cykliczne spotkania odbywające się w Zakopiańskim Centrum Kultury, Centrum Kultury Rodzimej w willi Czerwony Dwór. Spotkania odbywają się w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od 2018 roku. Wieczory przeznaczone są dla szerokiego kręgu odbiorców – zarówno turystów jak i mieszkańców Podhala i od początku ich organizowania niezmiennie cieszą się dużą frekwencją. Dotyczą one bowiem rozległego spektrum tematów dotyczących Podhala, jego historii, osób z nim związanych, które wniosły szczególny wkład w jego rozwój ekonomiczny i kulturalny, zjawisk i zwyczajów podhalańskich, a także miejsc szczególnie ważnych dla Zakopiańczyków i turystów z całej Polski. 

Tradycyjnie zapraszamy na Wieczór w Czerwony Dworze – 6 lutego o godz. 18:00 prof. Anna Mlekodaj przybliży postać Stanisława Witkiewicza, jego roli jaką odegrał w Zakopanem.

Stanisław Witkiewicz – polski malarz, architekt, pisarz i teoretyk sztuki, ojciec Stanisława Ignacego Witkiewicza. Po osiedleniu się w Zakopanem w 1890 r. wysunął ideę polskiego stylu narodowego inspirowanego podhalańskim budownictwem i sztuką ludową.

 

PLACES WORTH YOUR TIME