Wolna Grupa Bukowina świętuje jubileusz!

0

Jeden z najbardziej znanych zespołów z kręgu piosenki poetyckiej i turystycznej obchodzi w tym roku swoje 50 urodziny. Z tej okazji, w piątek 16 lipca wystąpią z jubileuszowym koncertem na Scenie Nowohuckiego Centrum Kultury. 

Twórcą i liderem zespołu był nieżyjący już Wojtek Bellon. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Piosenką Wojtka „Ponidzie” wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon – twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Z nieustającym powodzeniem stale koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem niemal kultowym.

 

Podczas jubileuszowego koncertu wystąpią:

Wolna Grupa Bukowina w składzie:

Grażyna Kulawik – śpiew

Wojciech Jarociński – śpiew, gitara

Wacław Juszczyszyn – śpiew, gitara

Krzysztof Żesławski – gitara basowa 

oraz zaproszeni przez zespół Goście.

Koncert poprowadzi Andrzej Poniedzielski.

 

16 lipca (piątek), g. 18.00, Scena NCK 

KONCERT DLA WOJTKA BELLONA

Wolna Grupa Bukowina – koncert jubileuszowy na 50-lecie zespołu

Bilety – 50 zł 

PLACES WORTH YOUR TIME