Wydarzenie muzyczne: International Hornweek – Horn in the World: 25-30 września w AMKP

0

Katedra Instrumentów Dętych Blaszanych Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie organizuje od 25 do 30 września 2023 na International Hornweek – masterclass i festiwal waltorniowy z ponad 20-letnią tradycją. Organizowany jest głównie w Niemczech i Holandii, z gościnnym udziałem innych zaproszonych akademii. W ostatnim tygodniu września 2023 roku, podobnie jak w latach 2015 i 2019, Hornweek odbędzie się w Krakowie. W wydarzeniu weźmie udział ponad 40 młodych waltornistów, studiujących w Niemczech, Holandii, Włoszech i Krakowie, pochodzących różnych stron świata, m.in. z Kolumbii, Brazylii, Chin, Japonii, a także Iranu i Ukrainy.

Obecność uczestników z 14 krajów oraz różnorodny program muzyczny zainspirowały organizatorów do nazwania tegorocznej edycji International Hornweek: Horn in the World.

W ramach wydarzenia zapraszamy na wieczorne recitale uczestników wydarzenia, a 27 września o godz. 13:00 na koncert-niespodziankę – flash mob na Rynku Głównym w Krakowie, pod Wieżą Ratuszową, podczas którego zagrają wszyscy uczestnicy wydarzenia!

Zwieńczeniem Międzynarodowego Tygodnia Waltorni będzie koncert finałowy w Kopalni Soli w Bochni 30 września. Odbędzie się w Komorze Ważyn, 212 metrów pod ziemią.

W programie znajdą się fragmenty kompozycji z różnych stron świata: z Brazylii (G. Salvagni), Niemiec (Wagner), Francji (“Carmen” Bizeta z elementami hiszpańskimi) oraz USA (hollywoodzka muzyka filmowa z “Przeminęło z wiatrem” i “Jurassic Park”), w aranżacji na 10-16 osobowe zespoły waltorniowe.

sobota 30 września, 18:00

Kopalnia Soli w Bochni

Szyb Campi, ul. Campi 15

 

  1. Salvagni – Trompaphonia
  2. Wagner – Tristan i Izolda
  3. Steiner – Przeminęło z wiatrem
  4. Williams – Jurassic Park
  5. Bizet – Carmen

 

Wiktoria Zawistowska-Tyliba mezzosopran

Askaniusz Garlicki baryton

ponad 40 waltornistek i waltornistów, uczestników kursów International Hornweek 2023

 

Will Sanders, Willy Bessems, Wojciech Kamionka prowadzenie

 

 BILETY

Bilety będą dostępne w Biurze Obsługi Klienta w cenie 35 zł oraz on-line na stronie Kopalni.

Zjazd od godz. 16:00 (WAŻNE) Szyb Campi, ul. Campi 15.

Koordynator projektu: dr hab. Wojciech Kamionka.

PLACES WORTH YOUR TIME