ZAJRZYJ DO HUTY!

0

16 – 17 WRZEŚNIA 2017
Jak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty.


Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Otworzymy dla Was miejsca tajemnicze i niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków skrywane przez dworki i pałace z obrzeży Nowej Huty. Nawiążemy współpracę z pasjonatami Nowej Huty, żeby przedstawili Wam „swoją” dzielnicę. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie i za pomocą gier miejskich z nagrodami.
W tym roku poznamy Bieńczyce, dzielnicę XVII Wzgórza Krzesławickie, dowiemy się Kto i gdzie straszy w Nowej Hucie, poznamy Nowohucki slow life. Zobaczymy jak od środka wygląda praca w hucie ArcelorMittal Poland SA Oddział w Krakowie i Oczyszczalni Ścieków „Kujawy”.
Nie zabraknie atrakcji dla Najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy Nowohuckie herbarium – warsztaty, podczas których dzieci poznają nowohuckie zioła i ich właściwości, stworzą zielnik i nauczą się ich łacińskich nazw oraz warsztaty architektoniczne Nie taki socrealizm straszny, jak go malują. Będzie można również zobaczyć Kotka Włodka w Bibliotece Kraków – wystawę ilustracji Joanny Styrylskiej do książki Kotek Włodek z Nowej Hutyautorstwa Iwony Gierłach.
Dobre wiadomości mamy również dla Tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać aktywnie. Zapraszamy na Rozbiegane Zajrzyj do Huty – bieg na dystansie ok. 14 km. Ponadto, po raz pierwszy podczas „Zajrzyj do Huty” przepłyniemy Dłubnię kajakiem.

Zaglądając do Huty koniecznie weźcie ze sobą aparaty fotograficzne i dużo dobrego humoru. Dodatkowo otrzymacie w każdym z miejsc, które odwiedzicie bezpłatne: kieszonkowy przewodnik, żeby zaplanować dzień z Nową Hutą i ulotkę-mapę, żeby się nie zgubić między pl. Centralnym a Krakowem.

Zapisy na wydarzenia ruszyły od 1 września 2017 r.

Zachęcamy do zapoznania się z całością programu „Zajrzyj do Huty 9”. Pełny program dostępny na stronie internetowej www.mhk.pl

Tekst i foto: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa

PLACES WORTH YOUR TIME