Zazula

0

ZAZULA

koncert inauguracyjny wystawy malarstwa Ivana Marchuka pt. „Archetyp Wolności”

 

Koncert polsko – ukraińskiego zespołu Zazula specjalizującego się w technice „śpiewu białego” zainauguruje wystawę malarstwa Ivana Marchuka. Koncert uświetni ukraińska gwiazda aktorstwa i telewizji, Pani Daria Tregubova, która przybliży nam poezję uwielbianą przez  samego Mistrza, Ivana Marchuka. 

 

 

ZAZULA – polsko-ukraiński zespół folkowy specjalizujący się w technice „śpiewu białego”; w swojej twórczości zespół sięga do korzeni muzyki ludowej krajów słowiańskich, w szczególności czerpiąc ze wspólnoty polskiego i ukraińskiego dziedzictwa kulturowego. Ideą, której hołduje zespół Zazula od samego początku jego istnienia jest budowanie mostów miedzy narodem polskim i ukraińskim.  

 

Technika białego śpiewu sięga nie tylko do korzeni wokalnego wykonawstwa prostej muzyki ludu. Jej charakter przede wszystkim pobudza pierwotne instynkty, które łączą wszystkich odbiorców w nieświadomy sposób, pozwalając na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Dlatego połączenie takiej muzyki oraz obrazu, daje efekt niewspółmierny do tego jaki uzyskać można za pomocą tradycyjnych bądź rozrywkowych instrumentów muzycznych.

 

Muzyka jest naszą pasją. Pragniemy zachęcić Was do wzięcia udziału w przygodzie, jaką jest odkrywanie wielowiekowej spuścizny słowiańskich artystów ludowych. To także osobisty hołd i praca na rzecz pamięci o pieśniach naszych przodków.

 

W skład zespołu wchodzą: Anna Zagórska, Aleksandra Myczkowska-Ćwiek, Anna Kushnir, Magdalena Krakowiak, Karolina Włodarczyk oraz Anna Łukawska. 

 

Ponadto, na pianinie gra aranżer zespołu Jarema Jarosiński, na gitarze elektrycznej Krzysztof Łochowicz, na gitarze basowej Paweł Bomert, na perkusji Wojciech Bylica, na saksofonie Marcin Świderski, na bandurze Olha Pylypiv.

 

DARIA TREGUBOVA – ukraińska prezenterka telewizyjna, aktorka, scenarzystka, producentka i reżyserka. Wieloletnia prowadząca jednego z najbardziej popularnych śniadaniowych programów w Ukrainie w telewizji „Inter” oraz show telewizyjnych „Wszystko będzie dobrze”, „Bitwy wróżbitów”, „W tym momencie rok później”, „X-Factor”. Laureatka wielu nagród, otrzymała tytuł najlepszej prezenterki telewizyjnej Ukrainy według magazynu EGO. Od 2018 roku prowadzi projekt poetycki „Dasha czyta”, w którym wykonuje dzieła ukraińskich poetów – nagrania zdobyły miliony fanów na całym świecie. Koncerty „Dasha czyta”, stanowiące bardzo nowoczesną formę kontaktu z widzem, cieszą się ogromną popularnością wśród widzów w każdym wieku.

 

Prowadzenie koncertu: Weronika Marczuk 

 

23 lutego (czwartek), g. 19.30, Scena NCK

ZAZULA – polsko-ukraiński zespół folkowy śpiewający białym głosem

bilety: 50/30 zł 

PLACES WORTH YOUR TIME