Zjawiskowa skrzypaczka Patricia Kopatchinskaja i Vivaldi – zapraszamy na koncert z cyklu ICE Classic

0

Zjawiskowa skrzypaczka Patricia Kopatchinskaja i Vivaldi – zapraszamy na koncert z cyklu ICE Classic

Mołdawsko-austriacko-szwajcarska artystka, znana zarówno ze świetnej techniki, jak i wielkiej fantazji oraz niebanalnych pomysłów interpretacyjnych, wystąpi 30 sierpnia w ICE Kraków. Towarzyszyć jej będzie znakomity włoski zespół Il Giardino Armonico, który poprowadzi jego kierownik artystyczny i założyciel, a także wirtuoz fletu prostego – Giovanni Antonini.

Patricia Kopatchinskaja sprawia, że nawet najbardziej znane i popularne dzieła brzmią świeżo i niebanalnie. Z kolei Giovanni Antonini to artysta znany ze znakomitych interpretacji utworów muzyki włoskiej epoki baroku, a także niebanalnych i odkrywczych wykonań dzieł klasyków wiedeńskich – Josepha Haydna i Ludwiga van Beethovena. 

Ich najnowsze wspólne przedsięwzięcie CO DALEJ VIVALDI? udowadnia, że napisane w epoce baroku kompozycje Rudego Księdza są w stanie inspirować współczesnych twórców i wchodzić z nimi w twórczy dialog. 

Podstawę programu stanowią wirtuozowskie, pełne blasku i energii koncerty skrzypcowe Vivaldiego: g-moll RV 157, C-dur RV 191, e-moll RV 550 na czworo skrzypiec, Es-dur RV 253 „La tempesta di mare” oraz D-dur RV 208 „Il Grosso Mogul”. Będą one przeplatane krótkimi utworami nawiązującymi do barokowej estetyki, a napisanymi na zamówienie Kopatchinskiej przez współczesnych kompozytorów włoskich. Znajdą się wśród nich: Spiccato il volo Luki Francesconiego, Incanto XXIII Simone Movia, Capriccio No. 2 Salvatore Sciarrino, Dilanio avvinto Marca Stroppy, Estroso Aureliana Cattanea i Moghul Giovanniego Sollimy. Utwory Francesconiego i Sciarrino przeznaczone są na skrzypce solo, natomiast w pozostałych dziełach jako instrumenty solowe pojawiają się skrzypce i flet prosty – co da sposobność zaprezentowania maestrii zarówno Kopatchinskiej, jak i Antoniniemu. 

Bilety na koncert są dostępne na stronie: https://kbfbilety.krakow.pl/kategorie/ice-classic- 

 

PLACES WORTH YOUR TIME