12. Gala Finałowa Plebiscytu MediaTory 1 grudnia w Krakowie!

0

Laureatów 12. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie poznamy już w najbliższą sobotę. W tym roku nagrodę w kategorii AuTORytet odbierze Małgorzata Szejnert, a do kogo trafią pozostałe statuetki dowiemy się 1 grudnia o godzinie 17:00 podczas uroczystej Gali Finałowej w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

– Każda Gala Finałowa to wspaniałe widowisko i zapewniam, że również w tym roku nie zawiedziemy widzów. Na Gali zjawią się najważniejsi przedstawiciele świata mediów, a o oprawę muzyczną niezmiennie zadba Gromee – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory. – Niezmiennie, od 12 lat, postaramy się, by Gala dostarczyła gościom nie tylko rozrywki, ale i była okazją do merytorycznych rozmów o kondycji mediów.

Wstęp na Galę Finałową jest bezpłatny. Wszyscy zainteresowani uczestnictwem mogą pobrać wejściówki za pośrednictwem portalu Evenea https://mediatory2018.evenea.pl/. Ponadto będzie można je odebrać w dniu Gali w trzech punktach w Krakowie:

– w Auditorium Maximum (ul. Krupnicza 33): od 10:00 do 16:15,
– na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Łojasiewicza 4): od 10:00 do 13:00
– w budynku Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego (ul. Gustawa Herlinga- Grudzińskiego 1) od 10:00 do 13:00

12. Gala Plebiscytu MediaTory jest również oficjalnym zakończeniem IV Ogólnopolskiej Konferencji Mediów Akademickich, która rozpocznie się 30 listopada o godzinie 16.00 w Krakowie. Konferencję otworzy debata: ,,Młodzi, aktywni, cyfrowi ale czy cyberbezpieczni?’’, w której udział wezmą: Przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji, Przedstawiciel Zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa oraz Przedstawiciel Warszawskiego Instytutu Bankowości. Funkcję moderatora będzie pełnił Bartłomiej Godusławski (Dziennik Gazeta Prawna). Młodzi dziennikarze w ramach wydarzenia będą mogli wziąć udział w prelekcjach i warsztatach prowadzonych przez m. in. Janusza Schwertnera (Onet) czy Mateusza Borka (Polsat Sport). – To wydarzenie towarzyszące tegorocznej edycji Plebiscytu Mediatory, które ma na celu integrację środowisk mediów akademickich z całej Polski. – mówi Kinga Zaborska, Koordynator Główny Plebiscytu.

Drugim wydarzeniem towarzyszącym 12. Gali Finałowej jest Panel Międzynarodowy, na którym dziennikarze z Polski, Węgier, Słowacji i Czech będą dyskutować na temat kondycji dziennikarstwa śledczego. Rozpoczęcie spotkania jest planowane na godzinę 12.00. – To wyjątkowa okazja na wymianę poglądów i spotkanie w międzynarodowym, dziennikarskim gronie. – mówi Kinga Zaborska, Koordynator Główny Plebiscytu.

Oba wydarzenia odbywać się będą na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest na: www.mediatory.pl.

***

Organizatorami 12. edycji Plebiscytu są:

Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński.

Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Sponsorem Głównym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Partnerem Strategicznym – Warszawski Instytut Bankowości.
Partnerem konferencji OFMA oraz Panelu Międzynarodowego jest
Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

PLACES WORTH YOUR TIME